Категория
Рассказы о путешествиях

Велич, історія, загадка, жага до перемоги – все це витає, здається, у повітрі, коли опиняєшся у Спиському граді. Фортеця, яка жодного разу не підкорилася загарбникам, дійсно вражає. В першу чергу – своїми масштабами.  Це найбільший замок Словаччини і один з найбільших середньовічних замків Центральної  Європи. А ще велична споруда знаходиться під захистом ЮНЕСКО, як культурна спадщина.

Території Списького граду розкинулися на площі аж 4 гектари. Фортеця здіймається на 634 метри над рівнем моря і на 200 метрів над околицями. Тому не помітити таку «перлину» Словаччини просто не можливо. Особливо романтичний і загадковий вигляд має архітектура фортеці. коли її огортають тумани. В такі моменти, здається, губиться час і зв'язок з реальністю.

Списький град заклали у ХІ ст. Та він за свою історію мав багато господарів, які добудовували його і розширювали, укріпляли, переймаючись за свою безпеку. Уявіть, скільки тут нашарувань епох, історії та енергій. Наприкінці ХVІІІ ст. замок зруйнувала пожежа. Та тільки після Другої світової війни його почали відновлювати.

Сьогодні фортеця складається з чотирьох частин. Верхній замок знаходиться на вершечку скелі, він оточений романською зовнішньою стіною неправильної форми. А у центрі укріплення знаходиться циліндрична оборонна вежа.

У північній частині верхнього замку знаходиться романський палац середини XIII століття.

А, от, вздовж західної стіни тягнеться  палацовий комплекс, перебудований і розширений за часів Ренесансу.

Нині Списький град – це музей, куди їдуть туристи аби перейнятися історичним духом, помилуватися музейними експонатами та природою. У замку сьогодні зберігається стародавня зброя, одяг та предмети ужитку. Також тут відтворюють історичні бої, проводять театралізовані дійства та фестивалі. Ви однозначно залишитеся задоволеними подорожжю до цієї архітектурної пам'ятки. 

 

Относится к стране

Добавить комментарий

comment