Категория
Рассказы о путешествиях

Вирушаємо у подорож до Шварцвальду. Це дійсно один із найкрасивіших регіонів Європи. Тут "народилися" різноманітні природні ландшафти. Та найбільше славиться тутешній “Чорний ліс”. Це справді мальовниче місце, де відчуваєш себе героєм казок братів Грімм. Таємничі лісові чагарники, пасторальні сонячні схили, барвисті фермерські будиночки, чудові озера, величні гори і свіже повітря - все це Шварцвальд.

Народжений казками. Дещо про Шварцвальд, про найпрекрасніший регіон Німеччини
Народжений казками. Дещо про Шварцвальд, про найпрекрасніший регіон Німеччини
Народжений казками. Дещо про Шварцвальд, про найпрекрасніший регіон Німеччини
Народжений казками. Дещо про Шварцвальд, про найпрекрасніший регіон Німеччини

Гори вкриті густими лісами, що різко переходять у світлі сонячні галявини. Тут можна помилуватися неймовірно прекрасними озерами та величними водоспадами. Це все - Шварцвальд.

Цей гірський масив лежить у південно-західній частині Німеччини, у землях Баден-Вюртемберга. Уявіть, тутешній ліс займає близько 60% поверхні гірських схилів. Тут розташовано багато старовинних міст та селищ, які славляться мальовничими краєвидами.

“Чорний ліс”.
Хто б міг подумати, що один з найбільших і найкрасивіших лісів Європи має досить страшну назву -  "Чорний ліс". Вона пов’язана з особливим видом хвойних дерев, що тут ростуть. У них темна кора, часто вкрита темно-зеленим мохом. Дерева розташовані близько один до одного, що перешкоджає проникненню сонячних променів у лісові чагарники. Все разом створює атмосферу мороку та таємничості. Складається враження,що ось-ось з-за дерева визирне вампір чи єдиноріг.. На цьому фоні мальовничими плямами проступають лісові галявини, наповнені світлом і посипані яскравими квітами. Нічого не нагадує? Пригадайте славнозвісні сцени з "Сутінків".

Через Чорний ліс проходить Південний Шварцвальдський веломаршрут загальною довжиною 248 км. Під час поїздки можна милуватися пологими схилами гір, величчю казкового лісу, мальовничими озерами. Завдяки асфальтовій доріжці на всій довжині маршруту велопрогулянка стала популярним видом відпочинку. 

Хто живе у "Чорному лісі".
Ліси Шварцвальда населяють багато видів тварин. Окрім зайців та лисиць, тут живуть дикі коти, рисі, борсуки. Цікаво, що в цій місцевості можна побачити гігантські дощові черв'яки, які не зустрічаються більше ніде в Європі. Ще один рідкісний вид фауни, що живе у лісі, — чорний лелека.

О, гори, гори..
Гірський масив у Шварцвальді називають колискою гірськолижного спорту Німеччини. Тут знаходиться сім гірськолижних курортів, найвідоміший з них - Фельдберг. Лижний сезон зазвичай починається у грудні та закінчується у березні. Але й влітку тут є чим зайнятися. Наприклад, гуляти мальовничими схилами, насолоджуючись колоритними пейзажами та чистим гірським повітрям. 

Водоспади.
Триберзький водоспад - найвищий у країні. Він бере свій початок від річки Гутах і сягає висоти 163 м. Неймовірно прекрасний каскад став об’єктом туризму ще на початку ХІХ століття. У другій половині ХІХ століття на ньому працювала невелика гідроелектростанція. Тут сподобається і дорослим, і дітям: окрім споглядання краси тут можна нагодувати горішками ручних білок, що живуть уздовж водоспаду.

Озера.
На землях Шварцвальда знаходяться чудові гірські озера, що утворилися внаслідок сходження льодовиків. Найвідоміше з них - Тітізеє з максимальною глибиною 39 м. Береги найчистішого озера в регіоні потопають у соковитій зелені, а в його кришталевих водах відбивається яскраве блакитне небо. На північній стороні водоймища знаходиться знаменитий курорт Тітізее-Нойштадт. Місцеві жителі розповідають легенду, згідно з якою на місці озера колись давно було місто. Його мешканці багато грішили. На покарання Бог опустив територію міста та залили її водами.

Ще одне відоме тут озеро - Шлухзе, воно вважається найбільшим і найглибшим у Шварцвальді.

Пізнавати прекрасний Шварцвальд краще всього з Феєрією. Сміливо рушайте у подорож і відкривайте світ!

Относится к стране

Добавить комментарий

comment