Останнє оновлення 18.02.2022.

Станом на 18.02.2022 р. громадяни України можуть перетинати українсько-угорський кордон без обмежень, запроваджених у зв’язку з розповсюдженням коронавірусу.

Виключенням є в’їзд в Угорщину авіаційним транспортом, зокрема, вимагається негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тест), отриманий не пізніше 72 годин на момент в’їзду, або український чи угорський сертифікат про вакцинацію, вакцинація повинна бути ПОВНОЮ і з моменту отримання другого  щеплення повинно пройти мінімум 14 днів. Сертифікат про вакцинацію дійсний протягом 6 місяців з моменту отримання другого щеплення, після отримання третього щеплення він вважається безстроковим. Просимо врахувати, що приймаєтья виключно негативний ПЛР-тест, негативний тест на антиген не приймається. Поряд з цим варто зазначити, що затвердженого переліку лабораторій, в яких потрібно робити ПЛР-тести перед прибуттям, немає.  Піля прибуття в Угорщину необхідності вчиненя додаткових ПЛР-тестів немає.

Для в’їзду громадян України в Угорщину залишаються чинними вимоги, визначені Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт/віза, медична страховка, яка діє на території Європи, фінансове забезпечення).

Для транзитного проїзду країною представники угорської прикордонної поліції можуть додатково вимагати документи, що підтверджують право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, результати тестів на вірус тощо).

Особливості по країні

Станом на 18.02.2022 р. Угорщина визнає всі типи вакцин, які використовуються в Україні для імунізації населення від COVID-19 (AstraZeneca (Covishield, SKBio), CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna).

В Угорщині визнаються: Сертифікат вакцинації в додатку “Дія”, паперовий сертифікат з порталу Дія (з QR-кодом), а також виданий сімейним лікарем в Україні т.зв. “жовтий сертифікат”.

В Угорщині діє правило обов’язкового носіння масок у закритих приміщеннях (театрах, кафе, музеях, барах, магазинах, торгових центрах та ін.) та у транспорті.

У сфері послуг носіння масок обов’язкове, якщо в приміщенні знаходиться більше 5 людей. Заходи за участю понад 500 осіб дозволяється відвідувати лише за наявності сертифікату про імунітет (вакцинацію).

Для відвідування купалень, музеїв, інших закладів, де присутнє скупчення людей, вимагається наявність негативного ПЛР-тесту, зробленого не раніше, ніж за 72 години до відвідання заходу/закладу, або сертифікат про вакцинацію.

Угорські компетентні органи відповідно до чинного законодавства накладають адміністративні штрафи на іноземців, у т.ч. громадян України, які перевищили дозволений строк перебування в країнах Шенгенської зони до запровадження цими країнами карантинних заходів (штраф від 5 до 50 тис. форинтів/15-150 дол. США).

Якщо строк перебування в країнах Шенгенської зони закінчився після запровадження цими країнами карантинних заходів, для уникнення штрафу, громадянам, які перетинають угорський кордон, необхідно документально довести угорським компетентним органам, що вони перебували у карантині, або що документи на продовження строку дозволу були подані до відповідного органу тощо (має бути документ офіційного органу). Водночас, кожен окремий випадок підлягає ретельній перевірці та розглядається в індивідуальному порядку.

Контакти

Посольство України в Угорщині

Адреса: 1125, Угорщина, м. Будапешт, вул. Іштегеді, 84/B

Телефон: +36 1 422 41 20+36 1 422 41 22

Гаряча лінія: +36 1 422 41 18

Email: [email protected]

Сайт: http://hungary.mfa.gov.ua

Межі консульського округу: м. Будапешт, області: Дьор-Мошон-Шопрон, Ваш, Зала, Веспрем, Шомодь, Комаром-Естерґом, Фейер, Толна, Бараня, Ноґрад, Пешт, Бач-Кішкун, Яс-Надькун-Солнок, Чонґрад.

Консульство України в Ніредьгазі

Адреса: 4400, Угорщина, м. Ніредьгаза, вул. Корані Фрідєш, 123

Телефон: +36-42-50-10-12+36-42-50-10-15

Гаряча лінія: +36 3178 068 30

Email: [email protected]

Сайт: https://nyiregyhaza.mfa.gov.ua

Межі консульського округу: області: Бейкеш, Боршод-Абауй-Земплен, Гайду-Бігар, Гевеш, Саболч-Сатмар-Берег.

Тип документа
Относится к стране