Категорія
Розповіді про мандри

Більше проводити часу з рідними і балувати їх своєю увагою, не боятися ризикувати та пробувати нове, більше подорожувати, щоб бачити світ, – це ті бажання, які живуть всередині кожного українця. Війна сплутала всі мрії і, здається, кинула їх у прірву невчасності. Насправді ж події в Україні вкотре нагадують нам: треба цінувати кожну мить і проживати її на всі сто!

Нові країни, пейзажі, культури і люди – особливий сорт ліків. Є в світі місця, де досягнути цього вдається без зайвих зусиль.

І острів Корфу (або Керкіра) в Греції стовідсотково заслуговує на вашу увагу.

Корфу: Посейдонове кохання
Корфу: Посейдонове кохання
Корфу: Посейдонове кохання
Корфу: Посейдонове кохання

Корфу – ідеальне місце для літнього відпочинку! Острів славиться надзвичайно м'яким кліматом: середня температура повітря тут досягає позначки 31°, у водоймах – до 25°. І це безперечно надзвичайно мальовничий середземноморський острів, який здивує гостинністю і унікальною природою.

Помірні дощі роблять місцевість дійсно привабливою: багатою на квіти, дерева та чагарники. Зокрема на острові повно кумкватів – цитрусових, схожих на маленькі мандаринки. Їх вважають «секретними пігулками» вічної молодості, якими користувалися самі давньогрецькі боги. А ще на Корфу у дикій природі росте понад пів сотні різних сортів орхідей та понад 4 мільйони оливкових дерев. Просто уявіть цю красу!

Історія острова теж захоплююча. Візьмемо, наприклад, традиційну назву острова – Керкіра. Згідно грецької міфології, сам Посейдон поклав назву цій місцевості. Він закохався в доньку Асопа, річкову німфу Метопу, красуню Керкіру, і закохані втекли разом на острів небаченої краси, який і отримав назву на честь посейдонової коханої.

Для правителів різних епох Корфу був ласим шматочком. Свого часу його намагалися завоювати Олександр Македонський і воїни Османської імперії. А ще майже 400 років острів належав Венеції. Багата історія наклала свій відбиток на архітектуру та культуру місцевості. Від тих часів залишилися нагадування у вигляді різних споруд.

Серед таких, що заслуговують на увагу, – Палео-Фруріо (стара фортеця), що залишилася від правління візантійців. Східні стіни стародавньої будівлі поступово «злизують» морські хвилі. І це викликає особливі емоції під час споглядання. Ще серед визначних фортифікаційних споруд курорту – нова фортеця Нео-Фруріо. Це більш молодий оборонний комплекс, де донедавна базувався місцевий гарнізон.

Давньогрецькі храми теж ваблять туристів на Корфу. Серед таких визначних об’єктів: Храм Артеміди, Храм Гери, Гробниця Менекрата.

Щодо релігійних пам’яток на Корфу, то тут теж є на що подивитися. Зокрема серед цікавинок знаходиться тамтешній кафедральний собор – православний храм Панагія Спілеотиса. Він є яскравим зразком впливу візантійської культури.

До речі, у 2007 році Корфу увійшов у список об’єктів спадщини ЮНЕСКО. Повірте, тут є на що подивитися.

Якщо ж ви надаєте перевагу пляжному відпочинку – Корфу і в цьому разі вас не розчарує. Острів омивається двома морями: Іонічним та Адріатичним. Тільки уявіть, берегова лінія узбережжя у сумі сягає 217 кілометрів. Дайвінг, водні лижі, дельтапланеризм чи вигрівання під променями сонця на пляжі – будь-який тип відпочинку тут задовільнить на максимум.  

Гастрономічне захоплення на Корфу теж вам гарантоване. На острові можна скуштувати грецьку, середземноморську, венеціанську кухню. Частіше всього тут пропонують поласувати тушкованою яловичиною зі зеленню та овочами, рясно приправлених спеціями. У топ-смаколиків також морепродукти.  Страви радять запивати келихом місцевого вина, вибір якого у закладах дуже великий.

Знаходьте час на відпочинок. Цінуйте кожну мить. Сили і енергія, привезені із подорожі, стануть в нагоді, особливо зараз, в непростий і буремний час!

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment