Лаос: країна мільйона слонів!

Так перекладається з лаоської попередня назва держави — Лангсанг. Адже слон завжди був та є улюбленою твариною лаосців! І хоча на сьогодні в країні залишилось зовсім небагато цих гарних тварин, тут вони знаходяться під ретельною опікою держави: існують центри з охорони, вигодовування та розмноження слонів.

Також Лаос часто називають молодшим братом Таїланду, а часом навіть менш поважно — тайською провінцією.

Між цими країнами дійсно є багато спільного: лаоська мова багато у чому схожа на тайську, смак традиційних лаоських страв часто нагадує тайську кухню, навіть найнепомітніші будівлі та краєвид міст Лаосу зазвичай викликає спогади про невеличкі міста Таїланду.

Однак Лаос відрізняється своїм неповторним характером: у миролюбності, неквапливості й гостинності місцевого населення, унікальності храмів та незчисленних статуй Будди, культурних та духовних звичаях Лаос міг би позмагатися із багатьма державами світу.

Проте смак цього краю можна відчути, лише одного разу відвідавши цю країну!

Одним з найбільш відвідуваних міст Лаосу заслужено вважається Луанг Прабанг.

Попри свої зовсім невеличкі розміри, це містечко насправді може похвалитися великою кількістю історичних пам'ятників. У самому центрі старої частини міста розміщується одна з головних визначних пам'яток міста — Священна гора або гора Пху Сі.

Це священне місце, й тому тут, серед храмів, пагод та монастирів, живе безліч монахів.

У лаоській столиці В'єнтьян зосереджене велике різноманіття цікавих храмів, які залишать найбільш кольорові враження від відвідування Лаосу.

Це храм яскраво-жовтого кольору Тхат-Луанг — національний символ держави.

Коричнево-червоний храм Сісакет, в якому нараховується близько 7.000 статуй Будди з глини, дерева, бронзи та срібла.

Храм шоколадного відтінку Пхакео, на вході до якого Вас зустрічатимуть наги — змієподібні створіння з буддійських та індуїстських міфів… У вигляді статуй, звісно ж!

Почати знайомство з історією держави можна з музеїв, але розширити свої знання й максимально відчути дух подій дозволить відвідання головних історичних монументів міста та країни.

Це Патусай — воєнний меморіал, встановлений в центрі В'єнтьяна на честь воїнів, що боролися за незалежність своєї батьківщини від Франції, адже Лаос був французькою колонією протягом практично півтора століття.

Природа — ще одна з найважливіших пам'яток країни! В Лаосі Ви знайдете безліч мальовничих водоспадів, рік, гір, лісів та пляжів.

Водоспад Куанг Сі, що складається із трьох рівнів водних каскадів, знаходиться у 29 км на південь від Луанг Прабанга. Тому його відвідує більшість туристів, що побувала у цьому містечку.

А в Сі Пан Дон — так званому місці чотирьох тисяч островів, окрім краєвиду на водоспади, також можна помилуватися дельфінами й відчути незабутні емоції під час спуску річкою на каяках!

Один з найбільш цікавих варіантів відвідання Лаосу — поєднаний з відвіданням Таїланду: саме так можна отримати вдвічі більше вражень, порівнявши особливості обох країн в одній подорожі. Їдьмо разом із Феєрією!