Непал: гірська казка Гімалаїв під дахом неба

Найвисокогірніша країна у світі. Місце народження Будди. Держава, де вже протягом багатьох століть царює спокій: не даремно Непал називають духовною столицею всього світу та одним з головних духовних центрів Азії. Атмосфера вершини світу тут поєднується із неповторною природою, гімалайський туман доповнює мальовничі гірські краєвиди, а захоплива архітектура місцевих монастирів та спокійний темп життя монахів прикрашається таємничою багатовіковою історією.

Непал — воістину унікальне місце. Прапор країни — єдиний не прямокутний національний символ серед країн світу, а населення розділене на кастові групи: екзотична пригода у вигляді подорожі сюди безперечно не забудеться ніколи!

Трохи менше половини території Непалу (40%) знаходиться на висоті 3.000 м, тому подорож сюди — не з простих: воно потребує терпіння та готовності поступово звикати до особливостей перебування тут.

Однак складності адаптації компенсуються враженнями від побачених панорамних краєвидів, пагод, монументів, природних парків та знайомства з місцевими мешканцями — мудрими хранителями непальських національних вічних цінностей.

До найдивовижніших серед непальських індуїстських храмів належить Сваямбунатх, який також слугує центром паломництва не лише на рівні азійських країн, але й усього світу. Це цілий храмовий комплекс, що складається з буддійської молитовної ступи, кількох монастирів та чернечих шкіл.

Столицю Непалу Катманду варто відвідати з багатьох причин, тому подорож до цієї держави дуже рідко обходиться без неї. Саме тут розміщений ще один важливий історичний храмовий комплекс Пашупатінатх — святилище бога Пашупаті, покровителя Непалу.

Площа Катманду Дурбар — одна з головних площ столиці, де Ви не зможете байдуже пройти повз храмів Джаганнат, Таледжу, а також — визначних пам'яток статуї Кал Бхайрав — бога Руйнування, Великого Дзвону й Барабанів.

А в центрі площі — палацовий комплекс Хануман Дхока — найяскравіший приклад величі панівної династії Непалу.

Природа й національні парки — окрема тема для захоплення Непалом. В парку Чітван на Вас чекає знайомство з рідкісними бенгальськими тиграми. Не вершинах гір Ама-Даблам та Айленд-Пік можна зайнятися скелелазінням. Озеро Пхева ідеально підходить для захопливого парапланеризму.

А найкраще дозвілля на озерах Гокіо — найвищою системою прісноводних озер у світі (4.700-5.000 м) — кемпінг та спостереження за рухом льодовиків.

Відкрийте для себе неповторний світ Непалу разом із Феєрією!