Турів: 1

Японія – країна самураїв і сакур

Японія – країна, яку кожен сприймає по-своєму. І все ж, немає жодної людини, для якої подорож до Японії не стала б незвичайним відкриттям. Відкриттям дивовижних традицій, філософії та релігії, гідних глибокої поваги, неймовірної краси японської природи, стародавніх храмів і монастирів, старовинних поселень і сучасних мегаполісів.

Про все, що Ви хотіли б дізнатися про подорож до Японії в наших ексклюзивних турах, розповідає один із кращих гідів Феєрії і куратор напрямку – Тарас Чернов:

Країна самураїв і сакур

Японці – дуже своєрідна нація. З одного боку, японська ввічливість і дружелюбність є одними з найхарактерніших народних рис. Наприклад, якщо японець бачить, що Ви перебуваєте в скруті, він обов'язково постарається Вам допомогти, а якщо не зуміє – покличе ще когось на допомогу. З іншого боку, навіть при тісному спілкуванні Ви не зможете пізнати японця таким, яким він є насправді. Обличчя японців часто нагадують маски – вираз на них змінюється дуже рідко, адже цього вимагають правила пристойності. Посмішка під час розмови на серйозні теми – аж ніяк не ознака глупоти, а ще одне правило хорошого тону.

Тут не прийнято бурхливо виражати свої емоції і жестикулювати, а в спілкуванні як з жінками, так і з чоловіками необхідно тримати певну дистанцію – до поплескування по плечу або рукостискання тут поставляться, щонайменше, обережно. Неприпустимо також нешанобливо ставитися до буддистських або синтоїстських святилищ, храмів та інших японських святинь.

Терпіння – істинно японська риса. Саме на принципі терпіння виховувалися майбутні воїни – самураї. Спочатку воїни були вихідцями з простого народу, проте з часом бути самураєм стало почесно, сформувався кодекс самураїв, а однією з вимог до воїна стала наявність гарної освіти. Основні постулати самурайського кодексу лягли в основу сучасної японської ідеології, згідно з якою головний сенс життя кожного японця – служити на благо батьківщини і мужньо переносити всі труднощі.

Токіо – гармонія старовини і сучасності

Тури в Японію неможливо уявити собі без відвідування її столиці. Токіо – це яскравий приклад того, як народ шанує свої традиції, не забуваючи при цьому йти в ногу з часом. Токіо – величезне, строкате, високотехнологічне. І в той же час, Токіо – старовинне, тихе і неймовірно красиве. У затишних куточках міста розташовані храмові комплекси, сади і парки з кам'яними світильниками, камінням і ставками, тому навіть у найгаласливіших районах Токіо можна вдатися до спокійного відпочинку і споглядання навколишньої краси.

Відомо, що Токіо – одне з найдорожчих міст у світі, проте тут є безліч пам'яток, які Ви можете побачити абсолютно безкоштовно. Східні сади Імператорського палацу, святилище Недзу, парк Уено, японський сад Сін-Едогава, святилище Мейдзі, храм Сенсодзі – всі ці прекрасні пам'ятки доступні для вільного відвідування всіх охочих.

Хочете побачити Токіо з висоти пташиного польоту? Відправляйтеся до будівлі Токійської мерії, висота якої складає 243 метри. Тут, на 45 поверсі, є унікальний оглядовий майданчик, з висоти якого в ясну погоду видно все місто, а вдалині можна побачити величну гору Фудзі. Оглядовий майданчик відкритий з 9 ранку до 23 вечора.

Серед музеїв Токіо є досить незвичайні, такі як музей паразитів, музей вогню, музей окулярів, музей сумо та інші. Вхід у багато які з музеїв – безкоштовний. Обов'язково варто відвідати музей паперу і музей мечів. У музеї паперу Ви зможете побачити не тільки унікальні книги і стародавні трактати, а й традиційні для Японії паперові перегородки, двері, кімоно та інше. Для любителів фотографії в Токіо є спеціальні галереї, де кожен охочий може подивитися на роботи професійних фотографів і початківців, а також виставити свої роботи. Як правило, такі галереї відкриваються при демонстраційних залах компаній, які виробляють фототехніку, – Canon, Nikon, Pentax, Minolta та інші.

Район Харадзюку – унікальне місце в Токіо, адже саме тут по неділях можна спостерігати молодих японців, одягнених у яскравий, барвистий і незвичайний одяг, а також у костюми героїв популярних аніме. У парку Харадзюку можна послухати виступи музичних колективів, подивитися тренування з бойових мистецтв і різні вистави.

Давня столиця Японії

Кіото сповнене гідності і честі – адже колись саме це місто було столицею країни. Храми і палаци Кіото є справжніми шедеврами архітектури, якими можна милуватися нескінченно. Храм Каємідзу, Золотий павільйон і Срібний павільйон, храм Реандзі і сад каменів, палац Госе і замок сьогунів Нідзе – ці та інші визначні пам'ятки є справжніми прикрасами древньої столиці. Любов японців до споглядання природи знайшла відображення в японській архітектурі. Розсувні стіни в храмах і палацах часто використовувалися для того, щоб з'єднати між собою внутрішні покої і сад, який розташовувався за стіною. Приклад такого будівництва Ви зможете побачити в Срібному павільйоні. Втім, і сьогодні японці хочуть бути ближче до природи – навіть у величезних мегаполісах нерідко можна побачити оригінальні садки з безліччю декоративних рослин, що розміщуються на дахах будівель.

Усього за годину їзди від стародавньої столиці розташований головний буддистський центр Японії – місто Нара. Тут можна побачити найбільший у світі храм, побудований з дерева, а також дерев'яну статую Будди. Нара знаменита також парком оленів, які в традиційній релігії Японії – синтоїзмі – вважаються посланцями богів. Оленів тут можна погодувати і навіть погладити – вони зовсім не бояться людей.

Море і гарячі джерела

Якщо Ви вирушаєте на відпочинок до Японії на море, тоді Вам неодмінно варто відвідати Окінаву – найбільший острів у складі країни. На Окінаві розташовані найкращі курорти країни в оточенні чудової природи.

Відпочинок у Японії буде не тільки приємним, але й корисним для здоров'я, якщо Ви вирушаєте в район Хаконе. Селище і прилеглі землі знамениті своїми гарячими джерелами і незвичайними гірськими ландшафтами. У багатьох готелях, розташованих на джерелах, є ванни під відкритим небом, звідки відкриваються чарівні види на величні гори і долини. Також тут розташований прекрасний Храм миру, присвячений богині Канон. Храм у формі лотоса оточений парком із квітами, ставком, мініатюрними водоспадами, камінням, алеєю скульптур, які зображають різні образи богині, і прекрасних сакур. Любителі дайвінгу з'їжджаються сюди з усіх куточків країни, оскільки підводний світ вражає своєю різноманітністю і красою.

Цвітіння сакури

Вважається, що подорож до Японії найкраще здійснювати навесні або восени. У другому випадку Ви зможете помилуватися неземною красою дерев, вкритих листям сотень і тисяч відтінків червоного, зеленого, жовтого і помаранчевого. Навесні ж на схилах гір, у парках і садах по всій країні починається цвітіння сакури – видовище, якому немає рівних.

Традиція споглядання цієї пишноти сягає корінням у самі витоки японського народу. Спочатку милуватися сакурою могла тільки імператорська сім'я та еліта, потім звичай став популярним серед самураїв, а за часів правління династії Токугава споглядати цвітіння сакури став і простий люд. Цвітіння сакури знаменувало час для посадки рису, а оскільки японці обожнювали природу, вони приносили із собою дари і саке. Сьогодні ханамі – звичай милуватися цвітінням сакури – вважається достатньо важливим приводом, щоб піти раніше з роботи, зустрітися з родичами і друзями. Під гілками дерев, вкритими ніжними кольорами, можна зустріти цілі сім'ї і робочі колективи, які відзначають ханамі.

Незважаючи на всю свою красу, цвітіння сакури дуже короткочасне – навіть легкий подих вітру здатний відірвати ніжні квіти від гілок. Саме тому сакура є символом непостійності і швидкоплинності буття. Для того, щоб продовжити задоволення, багато японців здійснюють переїзди з півдня на північ, де сакура зацвітає пізніше. Вважається, що найкрасивіші дерева цвітуть у старовинних столицях Японії – Кіото, Нарі і Камакурі, тому екскурсії Японією навесні обов'язково включають у себе відвідування хоча б одного з цих міст.

Гастрономічні особливості Японії

Основні продукти харчування в японській кухні – це рис, боби, риба і морепродукти. Характерна відмінність японської кухні – тут практично не використовується сіль, а риба і морепродукти частіше за все не піддаються термічній обробці (у зв'язку з цим обідати в Японії краще в перевірених ресторанах і кафе). М'ясо в традиційній кухні практично не використовувалося, і це не дивно – велика частина японських земель зайнята горами, на рівнинах вирощується рис, тому місця для пасовищ великої худоби не вистачає.

Отже, традиційні сусі (суші) – це грудочка рису, на який кладеться риба, креветки або овочі. Це найпопулярніша страва японської кухні. Якщо використовується сирий продукт – сусі обов'язково присмачують хроном васабі, який має антимікробні властивості. Ще одне традиційне блюдо під назвою «соба» – локшина з гречаного борошна. Варто спробувати блюдо «темпура» – підсмажену в рідкому тісті рибу, морепродукти або овочі, суп «місо», смажений тофу та інше. Сьогодні в хорошому японському ресторані Вам подадуть не тільки рис з рибою, але й багато інших страви, які прийшли в Японію з інших країн.

Японці дуже велику увагу приділяють сервіруванню та естетичному аспекту прийняття їжі. Як і багато століть назад, сьогодні столи прикрашають вирізаними з овочів квітами та іншими фігурками.

З напоїв японці віддають перевагу пиву, яке стали варити в цій країні відносно недавно, мінеральній воді, яка так само до недавнього часу вважалася в країні делікатесом, і, звичайно ж, чаю. Хоча і каву японці п'ють у великій кількості.

Подорож Японією була б неповною без участі в чайній церемонії. У Японії це одна з традицій, які дбайливо шанують усі японці, а дівчаток з дитинства вчать зустрічати гостей і готувати їм ароматний чай. Японська чайна церемонія – це не просто чаювання. Це таїнство, яке покликане допомогти учасникам церемонії знайти душевну рівновагу і спокій. Недарма чайна церемонія – одна з поширених і шанованих практик не тільки в домашньому побуті японців, але і в буддистських і дзен-буддистських монастирях. Чай, який подають під час чайної церемонії, – це найчастіше зелений чай, вирощений саме на японських землях.

Тури в Японію з Києва від компанії «Феєрія» – це прекрасна можливість зупинити нескінченну біганину й метушню, доторкнутися до стародавньої культури, замислитися над сенсом буття, споглядаючи цвітіння сакури або кленове листя, яке повільно опадає, за чашкою прекрасного чаю або чаркою зігріваючого саке. Не варто втрачати цю можливість, яка зробить Ваш відпочинок у Японії справді незабутнім!

Контакти менеджерів
  • Ім'я: Тарас Чернов
  • Посада: Директор з розвитку
  • Телефон: 044-237-12-01
  • Вн. номер: 132
  • e-mail: [email protected]