Острови Зеленого мису

Кабо-Верде - ми їх ще знаємо як острови Зеленого мису - це архіпелаг з групи вулканічних островів, який розташований на північному заході від Африки. Країна складається з 10-ти великих і 8-ми малих островів. Столиця Кабо-Верде, Прая розташовується на острові Сантьягу. А найпривабливіші для туризму острови - це Сал, Боа-Віста, Фогу, Санту-Антал і Сао-Вісенте.

Кабо-Верде
Кабо-Верде
Кабо-Верде
Кабо-Верде
Кабо-Верде

До середини 15 століття, коли Кабо Верде відкрили португальці, острови були безлюдні. Згодом вони стали великою перевалочною  базою на шляху з Африки, і нині корінне населення – креольці, нащадки португальців та колишніх африканських рабів. Розмовляють тут на кріОлу – суміш португальської  мови та західноафриканських діалектів. Втім, англійську чи французьку тут теж добре розуміють

Одні острови вже "старі", вивітрені часом і мають неймовірно довгі багатокілометрові пляжі. Інші – відносно молоді, високі і гористі. Фого наймолодший – тутешній вулкан висотою 2800 метрів востаннє вивергався у 2014 році.

Острів Сал нагадує Марс. Морський відпочинок - саме сюди! Тут є міжнародний аеропорт, переліт з Києва десь 8 годин, і тут розташовані найбільші і найновіші готелі. Сал вважається головним туристичним островом, як і Боа-Віста.

Можна полетіти на інші острови. Наприклад, на Сао Вісенте. Ви прилітаєте в аеропорт їм. Сезарії Евори, вона вас зустрічає в аеропорту, та і всюди вона… Адже це символ КВ, її символ, вона виділила КВ на карті світу.

Та і перше, що приходить на думку, коли говоримо про КАбо Верде - Сезарія Евора! Саме вона відкрила світові музику "морна", яка нині лунає звідусіль. «Босонога діва», яка родом з Сан-Вісенте, так шанувалась, що після її смерті в 2011 році аеропорт був названий на її честь. Її потужний голос і почуття мелодії залишилися на її батьківщині, в столиці острова Мінделу.

На Сао-Вісенте  - поплавати з черепахами, проїхатися островом з зупинками в красивих місцях. Прогулятися містом Мінделу, який вважається культурною столицею архипелагу.

А після цього вирушити на Санто - Антао. Паром лише годинку. Можна на один день, правда, побачите лише північну частину острова, але зрозумієте його красу. Звісно, краще на декілька днів щоб спокійно насолодитися горами, пляжами, природою, пішохідними прогулянками, смачною їжею.
 

Вісім причин побувати на Кабо-Верде:

1. Відмінна погода круглий рік. 

Крім дощового вересня, температура і води, і повітря тримається в межах +25...+30 градусів. А відносна близкість Африки і мусони забезпечують відносну сухість повітря і відсутність задухи.

2. Унікальний пейзаж. 

Гірський ландшафт, створений вулканічною активністю, своїм містичним враженням зачарує кожного відвідувача. У всьому домінує вулкан і найвища гора Кабо-Верде - Піку-ду-Фого, яка знаходиться на однойменному острові Фого (з португальської «вогонь»). Соляні ями на острові Сол, оточені горами і розділені кам'яними стінами, мають чудовий рожевий, зелений або синій колір, в залежності від того, скільки їм років. А на острові Санто-Антао ви знайдете тропічну зелень і величні гори.

3. Багате підводне життя. 

5 видів черепах і 639 видів риб, у тому числі скати-манти, кити і дельфіни. Найбільше морських тварин зустрічається навколо островів Боа-Віста, Сал і Майо.

4. Вітрильний спорт, серфінг і відпочинок на пляжі. 

Пляжний релакс під пальмами на білосніжному пісочку - цілорічно, а з листопада по червень - ідеальні умови для серфінгу і парусного спорту.

5. Місцева музика. 

Кабо-Верде є домівкою не тільки для екзотичних тварин, а й для унікального музичного стилю морна, яку відкрила для всього світові незабутня Сезарія Евора.

6. Пам'ятники періоду колонізації і різноманітність культур. 

Острови Зеленого Мису були безлюдними до 15 століття. Потім тут з'явились португальці, за ними іспанці, і на суміш цих культур наклався міцний, пряний і яскравий вплив Африки. Дивовижне поєднання!

7. Відмінна кухня, повна риби та інших морепродуктів. 

Тунець, омари, раки - це те. чим живуть острови. І звісно, свіжі манго, кокоси і банани, фініки та інші екзотичні фрукти, які стануть відмінним десертом після смачного обіду або вечері.

8. Європейський сервіс та відносно невелика кількість туристів. 

Коментарі зайві.


Кабо Верде - це прекрасна альтернатива канарам, Мальдивам, Сейшелам, тут ви знайдете будь-які пляжі. Тільки тут все значно дешевше, менше туристів, повна безпека!

Прилітайте на КАбо Верде, відпочивайте на Салі і забудьте про всі проблеми! Кабо Верде - це безтурботність. Це інший вимір відпочинку. Кабо-Верде - незвідана екзотика, незаймана природа і малолюдність, адже раніше сюди було не так легко дістатись.

Втім, це було раніше. Феєрія змінює реальність і прокладає новий маршрут в інший вимір відпочинку!