Категорія
Розповіді про мандри

Ця постать цілком оповита легендами та розповідями, від яких у жилах холоне кров. Граф Дракула завдяки автору Брему Стокеру назавжди став головним вампіром світу, а Трансильванія – землею його кровожерливих нащадків. У реальності навіть існує прообраз таємничого вампірського лігва – замок Бран у Румунії. У ньому свого часу кілька разів зупинявся реальний прототип книжкового Дракули – князь румунський Влад Цепеш. В стіни цієї містичної будівлі мріють потрапити мільйони туристів.

Знаходиться замок Бран на скелі на межі Трансільванії і Валахії в однойменному румунському містечку і звели його як оборонну споруду та митний форпост ще у XIV столітті.

Та завдяки роману «Дракула» це місце набуло особливої таємничості та містичності. Кажуть, що всередині замку не так й складно заблукати. Адже його коридори, зали  та кімнати утворюють лабіринт. Замок також славиться численними підземними ходами, якими можна зайти/вийти цілком непоміченим. Навіть колодязь, що знаходиться у внутрішньому дворі замку, вважають теж таємним ходом.

140 млн. доларів – стільки коштує за підрахунками фахівців замок Бран сьогодні. Нині це найпопулярніший туристичний об’єкт Румунії. Особливу популярність він здобув після екранізації роману Брема Стокера режисером Френсісом Кополлою. Та книжковий Дракула дійсно має дещо спільне з реальним Владом Цепешем.

У XV столітті граф управляв Валахією і дійсно вирізнявся невимовною жорстокістю до своїх підданих та ворогів. Він ніби-то вбивав задля забави і з легкістю приймав ванни із крові. Народ, зрозуміло, жив у с траху від такого управителя. Та такі «суворі рамки» дозволили докорінно позбутися злочинності у регіоні. От, навіть існує достовірний факт, що за тих часів на центральній міській площі, біля колодязя, для пиття стояла справжня золота чаша. Нею могли користуватися всі. Та вкрасти її так ніхто й не наважився, бо знав, що чекає на злочинця.

Замок Бран насправді ніколи не належав Цепешу (Дракулі). Граф усього кілька разів зупинявся в ньому під час полювання на дичину. Та туристи вирішили інакше – він дуже добре підходив під опис вампірського лігва у романі Стокера. Та й реальний граф Цепеш був дуже загадковою особистістю. Легенда свідчить, що після смерті його тіло зникло і він перетворився на вампіра.

Замок Бран після проголошення Великої Румунії подарували королеві Марії на знак любові і відданості румунів до цієї жінки. Так Бран став королівською резиденцією. А сьогодні він – свого роду історичний музей. Тут яскраво простежується як саме раніше жили румуни. Крім того у Бран крім «вампірської теми» славиться своїми смачнючими сирами, секрет приготування яких тримається під сімома замками.

Чи був колись Бран резиденцією Дракули чи ні – насправді не так й важливо. Він точно вартий вашої уваги і заслужено вважається пам'яткою середньовічного мистецтва Румунії.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment