Категорія
Розповіді про мандри

...Ще – "це шматок Африки десь внизу карти". Приблизно такі асоціації виникають у середньостатистичної людини при згадці про цей далекий острів.

Але якщо ви серйозно налаштовані на подорож на Мадагаскар, то варто дізнатися побільше про цю дивовижну й загадкову острівну країну. Отже, почнемо з головного.

1. Мадагаскар ніколи не був частиною Африки.

Він у давні часи відколовся від... Індії, і в результаті дрейфу континентів за 60 мільйонів років опинився біля південного краю Африки. Сьогодні це – четвертий за величиною острів на Землі: після Гренландії, Нової Гвінеї та Калімантану (Борнео).

2. Свою назву Мадагаскар отримав помилково.

За часів великих морських відкриттів не тільки Колумб переплутав Америку з Індією, породивши граматичні суперечки, які не вщухають ось уже 500 років: як правильно писати – індійці або індіанці?

Із Мадагаскаром трапилася схожа історія. Марко Поло, здійснюючи свій перехід навколо Африки і подорож на Мадагаскар і Маврикій, описав острів "Мадейгаскар", будучи впевненим, що саме там і розташований сомалійський порт Могадішо, де він уже встиг побувати раніше. З географічною приналежністю Могадішо потім, звичайно, розібралися – але опис був настільки переконливим, що назва так і закріпилася за Мадагаскаром. А місцеві малагасійці були не проти.

3. Мадагаскар = лемури.

Звісно, героїв відомого мему знають усі. Але назва цих звірят – теж не місцева. Лемури прийшли на острів зі... Стародавнього Риму. Так римляни називали душі померлих, що не знайшли спокою і лякають ночами живих. А європейці, прибувши на острів у 16 столітті і побачивши незвичайних звірів із величезними очима, які світилися, охрестили їх тими самими "лемурами".

4. Ну, лемури – і все?

Ні, далеко не все. Мадагаскар – це унікальний заповідник, "річ у собі", з природною ізоляцією від решти світу протягом багатьох мільйонів років. А значить, на цьому шматку суші збереглися в первозданному вигляді такі види рослин і тварин, яких ви не зустрінете більше ніде на планеті.

Тому будь-який ваш тур на Мадагаскар або планування відпочинку на цьому острові можна сміливо назвати подорожжю на мільйони років назад у минуле, у часи єдиної та великої Гондвани... Уявили?

Тільки замість машини часу – цілком сучасний "Боїнг" XXI століття перенесе вас спочатку в Антананаріву (навчитеся вимовляти без запинки столицю Мадагаскару) – а далі перед вами відкриються фантастичні пейзажі, яких ви точно більше ніде не побачите. І лемури з баобабами – це лише крихітна частинка дивовижних відкриттів, які чекають на вас у подорожі Мадагаскаром.

5. А при чому тут Кока-Кола?

Тому що ваніль. Ці прянощі, одні з найрідкісніших у світі, родом із Центральної Америки, припали дуже до душі європейцям. Але возити їх із Мексики було далеко, дорого і клопітно, тому ваніль вирішили розводити в інших місцях. Найкраще вона прижилася на Мадагаскарі та довгий час служила одним з основних джерел доходу для мешканців острова. А Кока-Кола була найбільшим споживачем ванілі. Однак натуральна ваніль була змушена поступитися місцем своєму дешевому хімічному заміннику – ваніліну. І в економіці Мадагаскару настав спад. Але не надовго.

Сьогодні Мадагаскар вчиться отримувати вигоду зі своєї основної та головної переваги – унікальності природного світу, – і активно розвиває туризм. А значить, мандрівникові тут "усі дороги відкриті".

Поки що Мадагаскар не може похвалитися ідеальним комфортом розкручених курортних та історичних місць. Але, погодьтеся, відчути себе першовідкривачем і мандрівником у часі, встигнути побачити першим абсолютно новий незнайомий світ – це дорогого вартує!

Наважтеся на пригоду – тур до Мадагаскару для найбільш допитливих мисливців за враженнями!

P.S. Головне, пам'ятайте про численні місцеві фаді та не порушуйте їх. Але про це вже наступного разу.

Відноситься до країни