Категорія
Розповіді про мандри

...Ще – "це шматок Африки десь внизу карти". Приблизно такі асоціації виникають у середньостатистичної людини при згадці про цей далекий острів.

Але якщо ви серйозно налаштовані на подорож на Мадагаскар, то варто дізнатися побільше про цю дивовижну й загадкову острівну країну. Отже, почнемо з головного.

Мультфильм, Кока-Кола и "узбагойся" - а что вы знаете о Мадагаскаре?
Мультфильм, Кока-Кола и "узбагойся" - а что вы знаете о Мадагаскаре?
Мультфильм, Кока-Кола и "узбагойся" - а что вы знаете о Мадагаскаре?
Мультфильм, Кока-Кола и "узбагойся" - а что вы знаете о Мадагаскаре?

1. Мадагаскар ніколи не був частиною Африки.

Він у давні часи відколовся від... Індії, і в результаті дрейфу континентів за 60 мільйонів років опинився біля південного краю Африки. Сьогодні це – четвертий за величиною острів на Землі: після Гренландії, Нової Гвінеї та Калімантану (Борнео).

2. Свою назву Мадагаскар отримав помилково.

За часів великих морських відкриттів не тільки Колумб переплутав Америку з Індією, породивши граматичні суперечки, які не вщухають ось уже 500 років: як правильно писати – індійці або індіанці?

Із Мадагаскаром трапилася схожа історія. Марко Поло, здійснюючи свій перехід навколо Африки і подорож на Мадагаскар і Маврикій, описав острів "Мадейгаскар", будучи впевненим, що саме там і розташований сомалійський порт Могадішо, де він уже встиг побувати раніше. З географічною приналежністю Могадішо потім, звичайно, розібралися – але опис був настільки переконливим, що назва так і закріпилася за Мадагаскаром. А місцеві малагасійці були не проти.

3. Мадагаскар = лемури.

Звісно, героїв відомого мему знають усі. Але назва цих звірят – теж не місцева. Лемури прийшли на острів зі... Стародавнього Риму. Так римляни називали душі померлих, що не знайшли спокою і лякають ночами живих. А європейці, прибувши на острів у 16 столітті і побачивши незвичайних звірів із величезними очима, які світилися, охрестили їх тими самими "лемурами".

4. Ну, лемури – і все?

Ні, далеко не все. Мадагаскар – це унікальний заповідник, "річ у собі", з природною ізоляцією від решти світу протягом багатьох мільйонів років. А значить, на цьому шматку суші збереглися в первозданному вигляді такі види рослин і тварин, яких ви не зустрінете більше ніде на планеті.

Тому будь-який ваш тур на Мадагаскар або планування відпочинку на цьому острові можна сміливо назвати подорожжю на мільйони років назад у минуле, у часи єдиної та великої Гондвани... Уявили?

Тільки замість машини часу – цілком сучасний "Боїнг" XXI століття перенесе вас спочатку в Антананаріву (навчитеся вимовляти без запинки столицю Мадагаскару) – а далі перед вами відкриються фантастичні пейзажі, яких ви точно більше ніде не побачите. І лемури з баобабами – це лише крихітна частинка дивовижних відкриттів, які чекають на вас у подорожі Мадагаскаром.

5. А при чому тут Кока-Кола?

Тому що ваніль. Ці прянощі, одні з найрідкісніших у світі, родом із Центральної Америки, припали дуже до душі європейцям. Але возити їх із Мексики було далеко, дорого і клопітно, тому ваніль вирішили розводити в інших місцях. Найкраще вона прижилася на Мадагаскарі та довгий час служила одним з основних джерел доходу для мешканців острова. А Кока-Кола була найбільшим споживачем ванілі. Однак натуральна ваніль була змушена поступитися місцем своєму дешевому хімічному заміннику – ваніліну. І в економіці Мадагаскару настав спад. Але не надовго.

Сьогодні Мадагаскар вчиться отримувати вигоду зі своєї основної та головної переваги – унікальності природного світу, – і активно розвиває туризм. А значить, мандрівникові тут "усі дороги відкриті".

Поки що Мадагаскар не може похвалитися ідеальним комфортом розкручених курортних та історичних місць. Але, погодьтеся, відчути себе першовідкривачем і мандрівником у часі, встигнути побачити першим абсолютно новий незнайомий світ – це дорогого вартує!

Наважтеся на пригоду – тур до Мадагаскару для найбільш допитливих мисливців за враженнями!

P.S. Головне, пам'ятайте про численні місцеві фаді та не порушуйте їх. Але про це вже наступного разу.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment