"Немає сенсу перераховувати всіх митців, які бували в Качанівці, і всі твори, на які їх надихнув цей чудовий куточок України."
Ми вистоїмо. Ми переможемо. Ми все відродимо. Адже це наша країна, і вона - прекрасна! Щоб пересвідчитись в цьому, сповнитись любов'ю до рідної землі, відвідайте разом із нами один з чарівних куточків України.
Є на світі дивовижні місця, які надихають творців на велике, де легше і краще виходять у авторів поеми, полотна і скульптури. Саме таким місцем в 19 столітті стала садиба Тарновських - Качанівка. Чудова природа, дивовижна енергетика і привітність господарів зробили це місце джерелом натхнення для художників, поетів і музикантів того часу.
Безпрецедентний перелік великих імен, "колекція рідкісних талантів": тут Гоголь вперше читав «Тараса Бульбу», а Михайло Глінка працював над оперою «Руслан і Людмила», тут був написаний і вперше виконаний знаменитий «Марш Чорномора». Качанівці ми зобов'язані чудовими піснями «Гуде вітер вельми в полі» та «Не щебечи, соловейку» на вірші Віктора Забіли. Тарас Шевченко представив в Качанівці рукопис «Гайдамаків» і одну з кращих своїх картин - «Катерину», а Надія Тарновська була тією самою його "дорогою кумасею". У Качанівці Ілля Рєпін створив основні образи для знаменитих "Запорожців, які пишуть листа турецькому султану», а Василь Штернберг написав свої кращі картини. Тут бували Марко Вовчок, Дмитро Яворницький, Пантелеймон Куліш, Михайло Врубель, брати Маковські, Микола Маркевич, Семен Гулак-Артемовський...
Качанівка прекрасна в будь-яку пору року – відчуйте й ви її чарівність та натхнення!
07:40 Виїзд з Києва (ст. м. Чернігівська)
Першу зупинку ми зробимо в місті Ніжин.
Оглядова екскурсія по місту. Музей "Поштова станція" - єдиний в Україні майже повністю збережений комплекс будівель поштової контори (XVIII ст.), в якому відкрито музей кінної пошти. Експозиція музею розповідає про розвиток кінної пошти з часів Київської Русі і до кінця XIX ст .: як гінці доставляли князівські грамоти, везли донесення козаки Війська Запорізького, про роль українських гетьманів у розвитку пошти України, про те, яким було місто Ніжин в XIX - початку XX ст. на поштових листівках.
Після оглядової екскурсії історичним центром міста рухаємось далі.
13:00 Обід.
14:00 Відвідування історико-культурного національного заповідника "Качанівка". Палацовий ансамбль заснований в 1770-х роках, який на сьогодні є єдиним серед українських садиб, яка збереглася в комплексі: фрагменти старовинного інтер'єру - каміни, дзеркала на мармурових підставках, кахельні печі.
Але головне - ми побачимо безліч свідчень про тих цікавих людей, які бували в Качанівки: поети й письменники, музиканти й композитори, художники, скульптори, історики жили тут, творили свої шедеври, обмінювались ідеями. І всіх їх надихала прекрасна Качанівка.
Далі прогулянка до Качанівського парку. Качанівський парк, виплеканий трьома поколіннями Тарновських, є одним з найбільших пейзажних садів в Україні. Тут збереглися паркові мости, овіяні легендами гірки Кохання і Вірності, "Романтичні" руїни на березі Великого ставу, які є унікальною пам'яткою садово-паркового мистецтва XVIII ст. Парк зачарує вас своєю неповторною красою!
17:00 Виїзд до Києва
20:00 Орієнтовний час повернення в Київ.