Київ/Ваше місто – Чернівці – перевал Німчич – Ганнина гора – Долина тюльпанів – Заліщики – Борщів – Монастирок – Печера Вертеба – Червоногород – Джуринський водоспад – Чортків – Київ/Ваше місто
У цьому турі ми з вами побачимо Чарівні Чернівці та побуваємо на екскурсії у знаменитій Резиденції Буковинських митрополитів - Чернівецькому Університеті. Відвідаємо Ганнину гору та перевал Німчич в Буковинських Карпатах, в квітневому турі користуючись нагодою завітаємо в Долину тюльпанів.
Побачимо мальовничі Заліщики з дивовижною панорамою вигину Дністра і древнім скельним монастирем. Ще один скельний монастир чекає нас на Тернопіллі, куди ми відправимось - Монастирок - загадковий Стоунхендж Тернопільщини, а також печера "Вертеба" - окремий підземний світ з унікальною колекцією предметів трипільської цивілізації.
Ми з вами побачимо одне з найкрасивіших місць в Україні - урочище Червоне з Червоногородським замком та Джуринським водоспадом, і на завершення нашої дивовижної подорожі - місто найкрасивіших церков України… Чортків.
Тут діє 8 старовинних церков, побудовано кілька сучасних - одна в формі тризуба (!), і ще є плани відносно подальшого будівництва.
Збіргрупи в 19:30 в Києві на Центральному залізничному вокзалі з представником Феєрії.
Квитки на потяг можна придбати у нас, або придбати самостійно.
8:00 Зустріч на залізничному вокзалі в Чернівцях.
І одразу вирушаємо в Буковинські Карпати!
Наша перша зупинка: монастир Святої Ганни. За повір'ям, за часів татаро-монгольської навали, дівчина з Вашківців Ганна, рятуючись від кочівників, піднялася на гору і з благанням підняла руки до неба в проханні захистити її. Земля розверзлася і Анну сховала. На поверх землі залишилися тільки довгі коси дівчини. Кочівник спересердя відсік коси, і вітер розвіяв їх навколо гори. З тих пір на схилах Анниній гори росте цілюща шовкова трава, яку в народі називають Ганнині коси.
А далі - невелике випробування - підйом до перевалу Німчич. Це одне з найбільш мальовничих місць у Буковинських Карпатах. З перевалу відкривається чудовий краєвид гірської долини, якою тече бурхливий Черемош. Як поєтично написала Леся Українка: "Раз заїхали високо на гору Німчич і побачили звідти при заході сонця щось таке гарне та срібне - як мрія."
Прогулянка струнким буковим лісом. Обід.
Відправлення назад до Чернівців, де відбудеться наше перше знайомство з "маленьким Віднем" - так називають Чернівці за архітектурну і атмосферну схожість.
Екскурсія старим центром міста - це і довгі вулички з красивою австрійської забудовою, і невеликі гармонічні площі, і цікаві пам'ятники, і такі романтичні історії.
А ввечері на Вас чекають затишні кав'ярні та ресторанчики "маленького Відня".
Вільний час. Вечеря самостійно. Ніч у готелі.
8:00 Сніданок в готелі. Виселення.
Звичайно ж, ми просто не можемо виїхати з Чернівців, не подивившись старовинну Резиденцію митрополитів Буковини та Далмації, а нині - Чернівецький національний університет. Без удаваної скромності - це один з найбільш унікальних архітектурних ансамблів в Україні, включно з Трьох-святительською (Семінарською) церквою. Зараз університет є головною визначною пам'яткою Чернівців і включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Далі ми з Вами здійснимо спеціальну пішохідну екскурсію по Церквам і Храмам Чернівців. Ми побачимо старовинну дерев'яну церкву Святого Миколая, Кафедральний собор Святого Духа, Армянську церкву, Успенську греко-католицьку церкву, а також Миколаєвській кафедральний собор румунської культури - з "крученими" банями. Храм збудовано за зразком одного із шедеврів румунського середньовічного зодчества: православного Успенського архієрейського собору у румунському місті Куртя-де-Арджеш – місця останнього спочинку румунських королів.
Після обіду – переїзд на Тернопілля. В квітневому турі - з зупинкою в Долині тюльпанів.
Цей шматочок краси серед поля створив місцевий підприємець. І тепер всі бажаючі приїжджають сюди, щоб відсвяткувати весну, помилуватися квітами і зробити кілька фотографій на пам'ять.
Ще один невеликий переїзд і перед нами, з високого буковинського берега відкриється неймовірний краєвид на місто Заліщики, що немов би оточене блискучою, сріблястою стрічкою Дністра.
А чи відомо Вам, що менше ніж сто років назад в Заліщиках знаходився один з найпопулярніших та респектабельних... курортів Європи? Як то було і хто тут бував Ви дізнаєтесь на нашій екскурсії - це цікава історія! А ще на високому березі Дністра є дужедревній скельний монастир. В селі Хрещатик, який ми також з Вами відвідаємо.
На ночівлю відправляємось до міста Борщів. Вільний час. Вечеря самостійно.
Бажаючі зможуть відвідати Успенську Церкву – найдавніший борщівський храм, що знаходиться в центрі міста. В цій церкві Ви зможете побачити ікону Борщівської Божої матері у «чорній» - традиційній для борщівських земель - вишиванці. Місцеві жителі вважають, що ікона наділена особливою енергетикою і дарує спокій та мир у душі.
Ніч у готелі.
Сніданок у готелі.
Сьогоднішній день ми почнемо із дуже загадкових місць. Перше з них – Монастирок - тернопільський Стоунхендж із загадковими дольменами та прадавнім кам'яним календарем. На майже 100-метровій терасі річки Серет в кам'яному гроті розташований один із ранньохристиянських печерних храмів, який дивує зображенням Ісуса із закритими очима. А з величезної брили над гротом відкривається неймовірної краси панорама на річкову долину.
Друге, не менш загадкове місце – печера "Вертеба". Цю печеру, без перебільшення, можна назвати входом в цілий підземний світ! Вона складається з просторих залів, з'єднаних вузькими перемичками, загальною протяжністю близько 8 км. Для відвідування цієї печери не потрібно спеціального спорядження і підготовки, тому вона відкриває свої двері для всіх бажаючих і дозволяє доторкнутися до підземних чудес. Особливістю печери "Вертеба" є те, що тут зібрана унікальна колекція залишків трипільської культури.
Але це ще не всі дива, які ми з Вами побачимо в цьому турі. Урочище Червоне – вважається одним з найкрасивіших місць в Україні: велетенський природний амфітеатр зі скелястими темно-червоними схилами на дні якого височіють дві башти колишнього Червоногородського замку.
Довкола замку в минулому існувало місто Червоногород. Головна сучасна окраса урочища Червоного – найбільший рівнинний водоспад України – Джуринський. Каскад водограю в висоту сягає понад 16 метрів. Кажуть водоспад рукотворний. За легендою турки, для того аби захопити неприступну Червоногородську фортецю, змінили русло річки, і на місці нового русла виник мальовничий водоспад. Тим, хто наважиться зануритись в потужні струмені, Джуринський водоспад подарує незабутні водні процедури та масаж.
І на завершення нашої подорожі як проминути найбільш набожне місто Тернопільщини… Чортків. На 29 тис. жителів тут діє 8 старих церков, побудовано кілька сучасних, і ще є плани відносно подальшого будівництва.
Найстаріша дерев’яна церква датується 1522 роком, ще одна –1630 роком. Обидві – справжні шедеври дерев’яного зодчества. Костел Святого Станіслава вважається найкрасивішою неоготичною спорудою України. А велетенський греко-католицький Петропавлівський собор в 2001 році побудували у формі... тризуба.
А ще в Чорткові є замок, ратуша та чудові ресторанчики, де ми з Вами і повечеряємо.
20:00 вирушаємо на залізничний вокзал м. Чортків, звідки вечірнім потягом їдемо до Києва.
Додати новий коментар
Коментарі
Агенції туристичної компанії "Феєрія" в містах України:
Феєрія Мандрів, Басейна
Феєрія Мандрів, Лівобережна (Олена Братусь)
Феєрія Мандрів, Оnline
Феєрія мандрів, Одеса
Феєрія Мандрів, Нивки
Феєрія Мандрів, Львівська площа
Феєрія Мандрів, Харків
Феєрія Мандрів, Львів
Феєрія Мандрів, Олімпійська
Феєрія Мандрів, Запоріжжя
Феєрія Мандрів, Вінниця
Феєрія мандрів, Черкаси
Проживання 2 ночі в готелі "Андінна" м. Черновці