Слава Україні!
Погодьтеся, війна не лише загострює всі почуття, а й спонукає цінувати і любити те, що нас оточує. Придивлятись до краси. Занурюватись в історію. Відчувати любов до своєї землі, набиратись сил, надихатись спокоєм... На щастя, окупація та запеклі бої за звільнення Чернігівщини оминули район Прилук, тож краса і велич цього місця збереглися у первісному вигляді. Ви маєте тут побувати!
Присвятіть хоча б один день відпочинку та роздумам. Відчуйте себе мешканцем стародавнього величного маєтку, прогуляйтеся парками, погодуйте лебедів, послухайте дивовижні історії про колишні часи: про старовинний Густинський монастир, що вражає своїм умиротворенням, про його стіни, що зберігають таємниці багатьох знатних родів. Помилуйтесь вишуканою архітектурою маєтку козацького полковника та дізнайтесь про прокляття казаків-характерників, що тягнеться від покоління до покоління…
В цьому турі переплітаються історична давнина та сучасність, мальовничі краєвиди та вишукана архітектура, величні образи з минулого та романтичні сюжети, відданість, зрадництво, і трошки містики.
Захоплююча прогулянка по найромантичнішому дендропарку України: Іван Михайлович Скоропадський створив в родовому маєтку маленьку Швейцарію з «піками гір», ущелинами, містками, і населив свою країну дивовижними рослинами, яких ви ніде більше не зустрінете. А ще в парку є спеціальне місце для загадування бажань, які неодмінно збуваються!
8:00 Виїзд від ст. м. Лісова
Головна мета нашою подорожі — дендропарк у Тростянці. Творцем цього парку був Іван Михайлович Скоропадський — онук знаменитого українського гетьмана Івана Скоропадського і дід останнього гетьмана України – Павла Скоропадського. Його дружина Єлизавета Тарновська не хотіла жити в селі, тому Іван Михайлович створив в Тростянці для неї справжню «гірську» країну з великими насипними пагорбами і озерами. У цьому унікальному парку були висаджені найрізноманітніші види рослин, був створений гірський рельєф з загостреними вершинами, які нагадують профіль швейцарських Альп. Між «горами» пролягали ущелини, через які перекинулися містки. Схили скріплювалися і декорувалися козацьким ялівцем — вічнозеленою рослиною, яке в народі зветься «зелене полум’я».
Є в Тростянецькому парку і лава бажань. Місцеві жителі стверджують, що якщо посидіти на цій лаві і загадати бажання — воно обов’язково здійсниться. А ще головною прикрасою паркових озер є лебеді. Вся ця краса в поєднанні з дивовижною історією парку і садиби, яку нам повідає екскурсовод, варта того, щоб виділити один день і парковими стежками зануритись в глибини історії Чернігівщини.
Після обіду відправляємось в Сокиринці – в сусідній маєток, де на нас чекає величний палацово-парковий комплекс початку XIX в. Вікова діброва тут перетворена в чудовий парк з озером, газонами і алеями. Останній власник палацу Павло Галаган — представник дворянсько-старшинського роду, громадський діяч і меценат. Він зібрав у палаці багату художню колекцію, яку подарував потім чернігівському музею. Галаган був покровителем місцевого кобзаря Остапа Вересая, у нього гостювали Тарас Шевченко, Пантелеймон Куліш, Павло Чубинський та інші творчі особистості. А ще ми дізнаємось про «прокляття Галаганів» - ким та чому воно було накладено, і чи збулося пророцтво…
Остання наша зупинка — Густинський монастир. Місцевість отримала таку назву від густих дубових лісів, що колись зростали в окрузі. А 1600 року на острівці річки Удай з’явився монастир. Серед засновників монастиря було багато козаків, і багато знаменитих людей опікувалися цією обителлю. Вражаючий архітектурний ансамбль, а також культурна і духовне збагачення — наша мета під час цієї зупинки.
20:00 Орієнтовний час повернення до Києва