Київ - Козелець - Заньки - музей-заповідник “Ганина пустинь” - Глухів - Слоут - Гамаліївка - Новгород-Сіверський - Кролевець - Київ
Малозвідані туристами північно-східні терени України промовляють до нас тисячолітньою історією - тут формувалася українська ідентичність та оформлювалось її прийдешнє, як європейського народу зі своєю неповторною культурою та державністю.
Сіверщина охоплює області Сумщини та Чернігівщини. Тут колиска зародження Русі, тут українські гетьмани стояли на варті збереження вольностей нашого народу. Тут народились Пантелеймон Куліш та Марія Заньковецька, і ми відвідаємо села, де зростали ці дві знаменні постаті нашої історії.
У містечку Кролевець ви пересвідчитеся у самобутності українського народу, де вправні українські майстрині продовжують зберігати історичне ремесло - “тканий бренд” кролевецький рушник. А в історичному місті Новгород-Сіверський затамуєте подих перед його ландшафтами та краєвидами: сіверська столиця не поступалася іншим стольним князівським градам Русі-України.
У Глухові, відомому як столиця Війська Запорозького впродовж 1708-1764 років, ви доторкнетеся до історії Гетьманщини. Тут знаходиться церква - єдина в Україні, де аж чотири українські гетьмани приймали булаву!
Насичену історичну мандрівку разом із вами проведе історик за освітою, дослідниця і просто закохана в Україну людина - наш феєричний гід Марина Мірзаєва!
О 8:45 зустріч біля м. Лісова
Переїзд в Козелець. Відвідування собору Різдва Богородиці, де знаходиться виготовлений в Італії 27-метровий п’ятиярусний іконостас. Масштаб і краса архітектури собору не знають рівних серед культових споруд XVIII ст. - це найгарніший храм в стилі українського бароко. Собор було збудовано на кошти легендарної сім’ї Розумовських, історія якої пов’язана з цими місцями.
Переїзд у Заньки - екскурсія меморіальним музеєм Марії Заньковецької - української акторки, театральної діячки, зірки українського театру кін. ХІХ - поч. ХХ ст.
Далі переїзд до Оленівки, у який знаходиться Чернігівський обласний історико-меморіальний музей-заповідник Пантелеймона Куліша “Ганина Пустинь”. Літературний пікнік на території “Ганиної Пустині”.
Обід.
Після обіду переїзд до Глухова та відвідування Глухівського археологічного музею.
Квиток дорослий - 17 грн., дитячий - 9 грн. (у вартість входить послуги екскурсовода).
Поселення у готель. Ніч в готелі.
Сніданок, виїзд з готелю.
Продовжуємо екскурсію Глуховим з “Київської брами”, де знаходяться дві експозиції - “Миттєвості Великої війни” та “З історії стрілецької зброї”.
Пішохідна екскурсія містом.
Місто Глухів, відоме як столиця Війська Запорозького впродовж 1708-1764 років, гостинно знайомить нас з цим періодом. Тут знаходиться церква - єдина в Україні, яка може похвалитися тим, що у її стінах аж чотири українські гетьмани приймали булаву!
Збір біля автобуса.
Переїзд до Берези, де зупиняємося для фотографії поруч української хати.
Колоритний обід у хаті-садибі в селі Слоут.
Переїзд до Гамаліївки, де знаходиться монастир поч. XVIII ст. У 1962 р. навколо святині було побудовано виправну колонію. Сьогодні пам’ятка продовжує залишатися за колючим дротом.
Приїзд до Новгород-Сіверського та початок оглядової екскурсії містом.
Екскурсія “До історії формування крейдяного кар’єру в с. Путивськ”.
Переїзд до готелю і ніч в готелі.
Сніданок.
Екскурсія Новгород-Сіверським, де зберігся один з найдавніших в Україні монастирів, заснований у 1033р.
Екскурсія до музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім".
Зі сторожових оборонних монастирських башень, висота яких підніме Вас на 60-75 метрів над рівнем річки, відкриється абсолютно неповторний вид на Десну, озера, луки, протяжністю майже 35 км.
Переїзд у Кролевець. Відвідування Кролевецького музею ткацтва. У містечку Кролевець вправні українські майстрині продовжують зберігати історичне ремесло кролевецьке ткацтво - “тканий бренд” кролевецький рушник.
Після відвідин музею ткацтва, вирушимо до магазину кролевецької вишивки та Кролевецького краєзнавчого музею.
По дорозі на обід, фотографуємося біля кролевецького дива - “яблуні-колонії”.
Обід.
Повернення до Києва.