62 664 грн
1497
$USD
13 днів

Київ – Карачі – Хайдарабад (Гробниці Чакунді – Руїни порту Банбхор) – Татта (Некрополіс Маклі) – Озеро Манчар – Мохенджо-Даро – Уч Шаріф – Мултан – Нанкана-Сахіб – Лахор – Ісламабад (Хіран Мінар – Соляна шахта Кхевра – Храмовий комплекс Катас) – Пешавар (Таксила – Тахті-Бахі) – Ісламабад – Равалпінді – Київ

Країни:

Пакистан – це приголомшливе етнічне і релігійне розмаїття й унікальна історична спадщина. А ще неймовірно гостинні місцеві жителі. Ми проїдемо від узбережжя Аравійського моря до передгір'їв Гіндукушу, щоб зрозуміти цю країну, її бурхливе минуле і захоплююче сьогодення.

  • Зустріньтеся з традиціями суфіїв і сикхів;
  • Погляньте на древні буддійські визначні пам'ятки доісламської епохи;
  • Вивчіть руїни міста Мохенджо-Даро – ровесника єгипетських пірамід;
  • Помилуйтеся архітектурою Могольської та Британської імперій;
  • Дізнайтеся про мистецтво прикрашання пакистанських вантажівок;
  • Скуштуйте сіндську, пенджабську і пуштунську кухні.
У вартість входить
Проживання у двомісних номерах готелів за маршрутом;
Усі пересування за маршрутом;
22
Вхідні квитки і послуги місцевих гідів;
Туристична страховка;
22
Супровід за маршрутом.
У вартість не входить
Авіапереліт;
22
Харчування;
22
Доплата за одномісне розміщення;
22
Чайові місцевим гідам.
22
Київ – Карачі – Хайдарабад (Гробниці Чакунді – Руїни порту Банбхор) – Татта (Некрополіс Маклі) – Озеро Манчар – Мохенджо-Даро – Уч Шаріф – Мултан – Нанкана-Сахіб – Лахор – Ісламабад (Хіран Мінар – Соляна шахта Кхевра – Храмовий комплекс Катас) – Пешавар (Таксила – Тахті-Бахі) – Ісламабад – Равалпінді – Київ
День 1-2
Київ - Карачі

Ми прилітаємо в Карачі і заселяємося в готель.

Саме звідси почнеться наша подорож по Пакистану. Одне з найбільших міст світу, цей мегаполіс став головним портом і економічним центром Пакистану. Сюди стікаються люди найрізноманітніших національностей з усіх куточків країни. Монструозна система галасливих вулиць, які заповнені автомобілями, рикшами, торговцями з візками на колесах і автобусами, що прикрашені наклейками, розписом і металевими візерунками.

Вранці ми перетнемо це велетенське місто, щоб поглянути на його головні визначні пам'ятки. Ми заглянемо в Масджид-е Туба – одну з найхимерніших мечетей Пакистану. Ця будівля розташована під одним величезним куполом. Зсередини він прикрашений тисячами маленьких дзеркал, які виблискують, наче зірки. Ми відвідаємо зведений із білого мармуру Мазар-е-Кайд – мавзолей Мухаммеда Алі Джинни, батька-засновника пакистанської держави. Побачимо колоніальні будівлі вікторіанської епохи. Їх відрізняє так званий індо-сарацинський стиль, який увібрав у себе елементи британської, могольської та індуїстської архітектури.

Ми познайомимося з кухнею регіону Сінд. Вона має багато спільного з індійською кулінарією, але тут люди вживають у їжу яловичину, баранину, курятину і рибу. Однак любителі індійської їжі знайдуть тут свої улюблені страви: палак панир, бір'яні, дал, бхаджі.

Ночуємо в Карачі.

День 3
Гробниці Чакунді – Руїни порту Банбхор - Некрополіс Маклі

Вранці ми виїжджаємо на схід у Хайдарабад (загалом близько 4 годин).

Першу зупинку ми зробимо на околиці Карачі біля гробниць Чакунді, які з'явилися тут у XV-XVIII століттях. Над кожною гробницею встановлені пірамідальної форми пам'ятники, які викладені плитками з пісковика і прикрашені різьбленими візерунками.

Наступний пункт нашого маршруту – руїни порту Банбхор, заснованого в I столітті до нашої ери. Потім ми попрямуємо в місто Татта. Тут розташований внесений до списку ЮНЕСКО некрополіс Маклі – одне з найбільших кладовищ світу. Розквіт Татти припав на період із XIV по XVIII століття. Саме в цей час тут поховали сотні тисяч людей. Могили монархів, святих, вчених прикрашені витонченою різьбою на камені й керамічною плиткою.

Увечері приїжджаємо в Хайдарабад, де поселимося в готель і проведемо ніч.

День 4
Озеро Манчар - Мохенджо-Даро

Вранці ми вирушаємо до озера Манчар (близько 3 годин у дорозі).

Це одне з найбільших прісноводних озер Пакистану. Ми побачимо місцеві плавучі села – величезні будинки-човни, у яких живуть місцеві рибалки. Деякі з них настільки великі, що всередині поділені на кімнати.

Після обіду вирушаємо в Мохенджо-Даро (близько 3 годин), до руїн величезного міста, побудованого в ІІІ тисячолітті до нашої ери. Це одна з найважливіших пам'яток Хараппської цивілізації, внесена до списку спадщини ЮНЕСКО. Зараз, після розкопок, тут можна побачити окремі частини міста: житлові райони для людей різних станів, буддійську ступу, громадські лазні, зерносховища, дренажну систему, колодязі.

З Мохенджо-Даро ми виїжджаємо в Суккур (2 години), де зупинимося на ніч.

День 5-6
Уч Шаріф - Мултан

Вранці ми прямуємо в Мултан (загалом близько 6 годин).

По дорозі ми зробимо зупинку в містечку Уч Шаріф. Тут розташовані декілька монументальних суфійських святинь – середньовічних мавзолеїв і мечетей, виконаних із цегли і прикрашених блакитною плиткою. Увечері ми доберемося в Мултан і поселимося в готелі.

Після сніданку ми почнемо знайомство з Мултаном. «Місто Святих» – так його прозвали за величезну кількість мавзолеїв суфійських проповідників. Ми обов'язково відвідаємо найбільш знакові з них. А ще прогуляємося по колоритному базару в історичній частині Мултана і подивимося на вироби місцевих ремісників: гончарів, шкіряників, ювелірів, шевців.

На всю країну відома мултанська халва, яку роблять із цукру, гхі, борошна і горіхів. Тут її можна скуштувати в найсвіжішому вигляді, щойно з печі.

Ніч ми проведемо в готелі в Мултані.

День 7-8
Гурдвара в Нанкана-Сахібі - Лахор - Церемонія на кордоні Індії та Пакистану

Вранці ми вирушаємо в Лахор (загалом близько 6 годин).

По дорозі зробимо зупинку в містечку Нанкана-Сахіб, щоб познайомитися з неісламською частиною Пакистану. Тут народився засновник сикхизму гуру Нанак, і на місці його будинку побудована велична гурдвара – сикхська релігійна споруда. У Нанкана-Сахібі живе велика сикхська діаспора, і сюди регулярно приїжджає безліч прочан, у тому числі із сусідньої Індії.

Увечері ми приїдемо в Лахор і поселимося в готель, а з самого ранку вирушимо вивчати місто.

Лахор вважається пакистанською культурною столицею й одним із найцікавіших місць у країні. Ми відвідаємо середньовічний форт і пройдемося по вуличках старого міста – там хаотично і людно, зате можна знайти справжні архітектурні перлини. Зайдемо в дуже красиві мечеть Бадшахі і мечеть Вазір Хана. Заглянемо в традиційні купецькі будинки – хавелі, пройдемося по галасливому базару Анаркалі та відпочинемо в тихому саду Шалімар.

У другій половині дня ми вирушимо на кордон з Індією до прикордонного переходу Вагах. Тут ми подивимося на щоденну церемонію закриття кордону. Щовечора солдати з обох сторін влаштовують справжнє шоу, маршируючи під вигуки глядачів на трибунах. З огляду на напружені відносини між Індією та Пакистаном, виглядає це ніби суміш військового параду, футбольного матчу і циркової вистави.

Після заходу сонця ми повернемося в Лахор, щоб побачити дхамаль – традиційний суфійський ритуал. Це барабанні імпровізації, що тривають кілька годин, під час яких танцюючі суфії досягають стану трансу.

Ніч ми проведемо в готелі Лахора.

День 9
Хіран Мінар – Соляна шахта Кхевра – Храмовий комплекс Катас

Вранці ми виїжджаємо в Ісламабад (загалом близько 5 годин).

Спершу зупинимося біля комплексу Хіран Мінар. Це кілька будівель і величезний басейн, які могольський падишах Джахангір побудував посеред своїх мисливських угідь. Тут мисливці могли відпочивати, а штучна водойма виманювала тварин з лісу. Одну з будівель – 30-метрову вежу – Джахангір звів у пам'ять про свою улюблену антилопу, останки якої поховані під дахом.

Ми спустимося в соляну шахту Кхевра. Вважається, що поклади солі в цьому місці відкрив ще Олександр Македонський. Кхевра – друга за величиною соляна шахта у світі. Її тунелі мають одинадцять рівнів, а їх загальна довжина налічує 40 км. Для працівників шахти під землею побудовано мечеть і навіть власне поштове відділення.

Ми відвідаємо індуїстський храмовий комплекс Катас. Відповідно до індуїстської традиції, у цьому місці перебували у вигнанні брати Пандави, герої епосу "Махабхарата". Зараз будівлі занедбані, але до них продовжують приїжджати індуїстські паломники.

Увечері прибуваємо в Ісламабад і поселяємося в готель.

День 10
Таксила - Тахті-Бахі

Вранці ми продовжуємо наш шлях і їдемо в Пешавар (загалом близько 5 годин).

Ми відвідаємо об'єкт ЮНЕСКО стародавнє місто Таксила – місце з вражаючою концентрацією історичної спадщини. Тут до сих пір збереглися пам'ятки часів неоліту, буддійських царств, імперій Ахеменідів та Олександра Македонського – усіх тих цивілізацій, що залишили свій слід за довгу історію Таксили, яка налічує понад 5 тисяч років.

Ми оглянемо руїни ще однієї буддійської пам'ятки – монастиря Тахті-Бахі. Він був заснований на початку I століття і вцілів під час неодноразових нападів загарбників лише завдяки своєму розташуванню на вершині високого пагорба.

Увечері ми прибудемо в Пешавар і поселимося в готель.

День 11
Пешавар

Вранці ми відправимося досліджувати Пешавар. Більшість місцевого населення – пуштуни, які дуже сильно відрізняються від жителів півдня Пакистану як зовнішністю, так і одягом.

Пешавар має дивовижно давню і насичену історію: у різний час містом правили греки, перси, моголи, сикхи, афганці та британці. Ми прогуляємося старими міськими кварталами, де темні вузькі вулички, заповнені прилавками і маленькими магазинчиками, мулами, моторикшами і бородатими городянами. Тут азіатський хаос змішався зі східним базаром і британською архітектурою.

Увечері повертаємося до Ісламабада й поселяємося в готель.

День 12-13
Ісламабад – Равалпінді – Київ

На нас чекає екскурсія по Ісламабаду. Це дуже молоде місто – його почали будувати в другій половині XX століття спеціально для того, щоб зробити столицею молодої пакистанської держави. Ми відвідаємо пам'ятки новітньої історії країни: розташований на пагорбі Пакистанський монумент і оригінальну мечеть Фейсала, яку побудували турецькі архітектори на гроші саудівського короля.

Поруч з Ісламабадом розташоване місто Равалпінді. За адміністративним статусом воно поступається Ісламабаду, зате має куди більш довгу історію та й виглядає набагато атмосферніше.

Ми заглянемо на один із місцевих базарів та відвідаємо майстерню, у якій прикрашають знамениті пакистанські вантажівки. У цій країні кожен далекобійник перетворює свій транспорт на повноцінний витвір мистецтва. Декоровані розписом, наклейками, різьбленням по дереву і бляшаними візерунками, яскраві вантажівки їздять пакистанськими дорогами, подзвонюючи своїми прикрасами. Сюжети для малюнків можуть бути найрізноманітніші: від героїв індійських фільмів до цитат із Корану або простих орнаментів.

Ніч ми проведемо в готелі Ісламабада, а наступного дня вирушаємо в аеропорт і прощаємося з Пакистаном.

Додати новий коментар

Коментарі

Агенції туристичної компанії "Феєрія" в містах України:

Феєрія Мандрів, Басейна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Басейна, 5-А, оф 9

Феєрія Мандрів, Лівобережна (Олена Братусь)

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Є. Сверстюка (М. Раскової) 21, оф. 79, 7 поверх, ст. м. Лівобережна

Феєрія Мандрів, Оnline

Місто:
Київ
Адреса:
Київ Оnline

Феєрія мандрів, Одеса

Місто:
Одеса
Адреса:
Приморський бульвар, 11 (Готель Лондонська, головний вхід, 3 поверх)

Феєрія Мандрів, Нивки

Місто:
Київ
Адреса:
м. Київ, пр-т Перемоги, 71-A (Працюємо он-лайн, або за попередньою домовленістю про зустріч)

Феєрія Мандрів, Львівська площа

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Ярославів Вал 33-Б, оф. 3

Феєрія Мандрів, Харків

Місто:
Харків
Адреса:
вул. Алчевських (Артема), 2, оф. 2-6

Феєрія Мандрів, Львів

Місто:
Львів
Адреса:
вул.Томашівського, 4

Феєрія Мандрів, Олімпійська

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Антоновича, 12-Б (ст. м. Олімпійська, cт. м. площа Льва Толстого)

Феєрія Мандрів, Запоріжжя

Місто:
Запоріжжя
Адреса:
69006, Проспект Металургів 12-а, офіс №1

Феєрія Мандрів, Вінниця

Місто:
Вінниця
Адреса:
проспект Юності, 43-А, ТСК "Магігранд"

Феєрія мандрів, Черкаси

Місто:
Черкаси
Адреса:
вул. О. Дашкевича, 19
Додаткова інформація

Віза в Пакистан

Громадянам майже всіх країн потрібна віза для відвідин Пакистану. Її можна оформити самостійно на державному сайті.

 

Контакти менеджерів