Запрошуємо вас здійснити подорож у часі - рушаймо на цікаву екскурсію до давнього Древлянського князівства. Зокрема, до тогочасної його столиці - Іскоростеня (нині Коростень). Дізнаємося чому саме це місто могло стати столицею усієї Русі і який стосунок до цього всього мають нормани.
А ще відвідаємо курган князя Ігоря і поговоримо про велике кохання та таку ж помсту самої княгині Ольги. Також наш гід розповість вам найпікантніші подробиці невдалого сватання літописного князя Мала і розкаже яке місто й чому донині носить його ім’я.
А ще маршрут заведе нас до літописного древлянського міста Мичеську (Радомишль зараз). У нас буде романтичний обід у старовинній трапезній залі Замку Радомисль, а потім прогулянка його залами та парком на березі ставка з острівцем у формі серця і знайомство з старовинними легендами Замку.
Ми познайомимось з унікальною колекцією ікон. А в кінці екскурсії дізнаємось таємницю виготовлення паперу за старовинною технологією під час майстер-шоу в Папірні – відновленої середньовічної фабрики. Ви зможете власноруч зробити лист паперу з унікальним водяним знаком і написати на ньому, наприклад "послання для нащадків".
7:30 – виїзд від ст. м. Житомирська до м.Коростень.
Неподалік Коростеня зробимо невелику зупинку біля кургану, який згідно з переказами є місцем поховання князя Ігоря Рюриковича.
Переїзд в центр Коростеня, де знаходилась замкова гора, а тепер розташовано парк, присвячений історії міста.
Екскурсія старовинним древлянським містом.
Парк «Древлянський» – справжня перлина Коростеня та неймовірно гарне місце, яке вражає своєю красою. Древлянський парк лежить на обох скелястих берегах річки Уж. Великі гранітні глиби та пороги на річці Уж в доповнені з альтанками, містками та фонтанами створюють чарівний краєвид. Всі ландшафти тут мають природне походження.
Історія парку сягає давніх часів, бо саме тут були укріплення міста Іскоростень - столиці древлянських племен. У 2005 році в найвищій точці парку, де була князівська резиденція, встановили великий пам’ятник древлянському князю Малу. Пам’ятник княгині Ользі стоїть біля геологічної пам’ятки природи «Ольжині купальні». А ще у парку можна побачити Малушу (дочку князя Мала), її сина Володимира (який згодом став князем Володимиром Великим) та Добриню Нікітича (воєводу, брата Малуші, що став прообразом богатиря Добрині Микитича).
Переїзд до Радомишля.
Обід у трапезній замку-музею Радомисль.
Замок Радомисль – це історія, овіяна романтичними легендами, що надихають на звершення і приносять удачу. Цікаво, що ця грандіозна будівля не має фундаменту, а зведена на підземній гранітній скелі, яка йде вглиб землі на кілька метрів. В процесі реставрації були відтворені інтер'єри XVII–XIX ст., та відбудована вежа 35 м заввишки, на якій був встановлений дзвін.
Екскурсійна програма включає: відвідування Музею української домашньої ікони; відвідування Папірні, мануфактури по виготовленню паперу за зразком XVII ст .; відвідування вежі Замку; прогулянка по ландшафтному парку. Бажаючі можуть відвідати майстер-клас та власноруч виготовити аркуш паперу за старовинною технологією.
Повернення до Києва.
19:00-19:20 – орієнтовний час прибуття до ст. м. Житомирська.