Зовсім не обов'язково їхати далеко від Києва, щоб побачити гірську річку!
Є таке природне диво, всього-на-всього за якихось 200 км від столиці. Тут протікає річка під назвою Гірський Тікич. Звісно, ніяких гір тут немає, але гранітні скелі, між якими протікає Тікич біля села Буки, утворюють справжній каньйон. Краса навколишньої місцевості незвичайна для ландшафтів України: скелі височіють над дзеркалом майже нерухомої води – такий собі "український фіорд".
Зовсім неподалік ще одна унікальна локація світового значення: між селами Легедзине та Тальянки 1981 року фахівці виявили велике трипільське поселення загальною площею понад 450 гектарів, яке існувало у IV—III тисячоліттях до н.е. Результати геомагнітного знімання засвідчили, що тут було від 1500 до 2800 будівель, розташованих концентричними колами. Це одне з найбільших у світі поселення мідно-кам’яної доби. Знайдені тут при розкопках артефакти лягли в основу Музею трипільської культури, який ми з вами відвідаємо. І тільки тут ви зможете побачити – двоповерхові (!) будинки трипільців у натуральну величину, які вдалося відтворити археологам на подвір’ї музею.
Тури по Україні – це прекрасна можливість побачити багато цікавого за короткий проміжок часу. Запрошуємо вас поїхати в наш тур вихідного дня і побачити все це на власні очі!
8:00 – виїзд з Києва в село Буки від ст.м. Іподром
Прогулянка по мальовничому Буцькому каньйону.
Річка прорізала собі русло в гранітних відкладеннях, вік яких складає близько 2 млрд років. Каньйон вузький – місцями 20-40 метрів – та глибокий, близько 30 метрів. Неймовірної краси місце. Тут досить багато точок просто над стрімкими урвищами, де можна посидіти й помилуватися неповторними краєвидами, зробити фото, подумати про плани на майбутнє. І таке тут особливе місце, що задумане обов’язково має здійснитись. Місцеві жителі стверджують, що тут живуть водяні духи, а згідно з легендами в давні часи тут проводили свої обряди козаки-характерники. Але сьогодні Буцській каньйон приваблює любителів байдарок, скелелазіння та спокійного відпочинку біля води.
Переїзд у Легедзине.
Етно-обід на території музею Трипільської культури.
Трипільська культура існувала у 6 – 4 тисячоліттях до нашої ери. Її представники створили таку високорозвинену хліборобську культуру, яка у ті часи в світі майже не мала аналогів. На Черкащині наразі відкрито 11 поселень–гігантів, які об’єднані в Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура». Серед них “Тальянки”, “Доброводи”, “Косенівка”, “Майданецьке”, “Чичиркозівка”. В таких поселеннях мого проживати 15-20 тисяч осіб. Для тих часів це дуже багато! Такі собі трипільські мегаполіси.
Якими були ці люди? Як жили, чим займалися?
Співробітники музею Трипільської культури допоможуть вам здійснити мандрівку в часі. Адже в цьому музеї зібрано найбільшу і унікальну колекцію предметів, якими користувалися трипільці. Є велетенські глечики для зберігання зерна, голки з кісток, фігурки людей, залишки жорен і «біноклеподібні» посудини, які стала символом Трипільської культури. Може з їх допомогою викликали дощ? Є в музеї й ложка, виготовлена з кістки, черпак з рога оленя, дуже гострі ножі з кременю, зернотерки, фарботерка й навіть фарби.
А коли ви відвідаєте ще й трипільський будинок - двоповерховий, з піччю, лежанкою, побілений зсередини та розписаний зовні охрою та рослинними фарбами - ви точно зможете уявити себе далеким предком. А якщо пощастить, то можна й справжні розкопки побачити!
18:00 – дізнавшись таємниці Трипілля і насолодившись красою Черкаського краю, повертаємося до Києва.
20:30 – орієнтовний час прибуття до ст.м.Іподром.