Затишна, спокійна, некваплива Литва – прекрасний вибір для відпочинку на будь-який смак!
Недовга дорога. Невисокі, порівняно із західноєвропейськими країнами, ціни. М'який клімат. Неекстремальна кухня. Напрочуд романтична середньовічна архітектура. Чисті пляжі Паланги та Куршської коси, які здобули "блакитний прапор" – міжнародний знак якості, відзнаку, що засвідчує комфорт та екологічність курорту.
Чималою популярністю користується литовський бальнеологічний курорт Друскінінкай. Лікування тут за радянських часів було доступне хіба що партійній верхівці. А зараз відпочити й поліпшити здоров'я за допомогою мінеральних вод може кожен охочий. Та й у Паланзі чимало санаторіїв та СПА-центрів, де можна це зробити. Є навіть перша у світі бурштинова сауна, на облаштування якої пішло три тонни бурштину. Якщо вірити місцевим фахівцям, прогрівання у ній має надзвичайний цілющий ефект.
Литовці взагалі небайдужі до бурштину і з гордістю говорять: "В наших жилах тече не кров, а бурштинове золото". Вражаючі бурштинові вироби та величезні брили можна побачити у спеціалізованому музеї в Паланзі, розташованому у неоренесансному маєтку Тишкевичів, збудованому в ХІХ столітті.
Загалом Литва багата на палаци й музеї, тож тих, хто любить під час подорожей відвідувати цікаві місцях, ця країна не розчарує:
– прекрасно збережений Каунаський замок ХІІІ століття,
– містична Гора хрестів, до якої їдуть паломники з усього світу,
– стародавня столиця Тракай, куди з нинішньої можна дістатися на велосипеді (для тих, хто полюбляє подібні прогулянки, Литва з її велодоріжками ідеальний варіант) і де розташований єдиний у Східній Європі острівний замок,
– ренесансна Гостра брама у Вільнюсі, справжня барокова перлина – костел Петра і Павла, а також подібний до давньогрецьких храмів вільнюський Кафедральний собор (за переказами, споруджений на місці поклоніння язичницькому богу вогню Перкунасу),
– і, звісно, візитівка литовської столиці – схожий на мереживо готичний храм святої Анни...
Разом із Феєрією ви відвідаєте найцікавіші місця, пов'язані з історією та культурою Литви, і познайомитеся з гастрономічними особливостями цієї країни. У вас буде можливість спробувати литовський холодний борщ, дізнатися, чим він відрізняється від українського, а також скуштувати знамениті цепеліни - пиріжки з картопляного тіста з м'ясною начинкою, що здобули таку назву в часи Першої світової війни, бо за формою нагадували дирижаблі моделі графа фон Цепеліна, що літали вздовж лінії фронту.
Литва подарує чимало несподіванок і відкриттів.
Чи знаєте ви, що в Каунасі є триповерховий музей чортів? А одна з найбільш мальовничих балтійських дюн – це Відьмина гора, дерев'яні статуетки для якої (казкових героїв, чаклунів, чарівних звірів) виготовили місцеві майстри, закохані у фольклор?
А в самому серці Вільнюса – місце, яке ви мусите відвідати, якщо любите мистецтво і свободу!
Мова про квартал Ужупіс – "литовський Монмартр", що наприкінці 90-х проголосив незалежність. У перекладі на українську назва "Ужупіс" означає "Заріччя", і в маленькій Зарічанській республіці існує повір'я: ідучи сюди мостом через річку Вільняле, не дивися в очі бронзовій русалці. Якщо, звісно, не маєш бажання лишишся тут назавжди...
Крихітна (всього лише кілометр квадратний) держава у центрі Вільнюса має свій День незалежності – 1 квітня; президента, прем'єр-міністра і флот – кілька човнів, що використовуються для церемоній. Була в Ужупісі навіть армія – десь з 10 осіб, проте, оскільки мистецька республіка не мала в ній потреби, військових відправили у відставку.
А от Конституція республіки діє досі. Її статті присвячені правам людини, а також тих, за кого людина несе відповідальність: "Людина має право на гарячу воду, опалення взимку і черепичний дах". "Людина має право на помилку". "Людина має право бути однією-єдиною". "Людина має право піклуватися про собаку до кінця днів одного з них". "Людина має право померти, але не зобов'язана"...
Вам уже кортить дізнатися більше про диваків, які написали цю оду людині та життю?
Обирайте Найвигіднішу Європу від Феєрії – і вирушайте до, здавалося б, близької і зрозумілої, проте такої загадкової Литви, у пошуках яскравих вражень та пригод!
- Ім'я: Оксана Міщенко
- Посада: Менеджер
- Телефон: 044-237-12-01
- Вн. номер: 130
- e-mail: [email protected]