Країна вогнів на березі Каспійського моря

Азербайджан – дивовижна країна з унікальною природою і культурою, історією і архітектурою, звичаями і традиціями. Назва країни має давнє і складне походження, в основі якого, однак, виділяють слово «вогонь». І це не дивно, адже ці землі надзвичайно багаті на нафту і газ. Скажімо, не всі знають, що на початку XX століття на Азербайджан припадало більше половини світового видобутку нафти.Столиця країни Баку – одне з найкрасивіших міст світу, яке розташоване на стику Європи і Азії. Воно поєднує архітектуру сучасного європейського міста та історичний дух старого міста. Нині це швидко зростаючий мегаполіс з блискучими хмарочосами і незвичайними архітектурними пам'ятками XXI століття. Минуле і майбутнє тут так переплелися, що під час екскурсії столицею може скластися враження, ніби ви подорожуєте в часі.

Азербайджан
Азербайджан
Азербайджан

Природна пам'ятка Баку – Приморський бульвар, який тягнеться на багато кілометрів уздовж узбережжя Каспійського моря. Тінисті алеї, продуманий ландшафтний дизайн зробили парк улюбленим місцем відпочинку городян. Тут також безліч кафе і ресторанів. Гуляючи Приморським бульваром можна піднятися в Нагірний парк, звідки відкривається захоплююча панорама міста.

Баку – дивовижне місто на березі Каспійського моря. Його багатовікова історія відображена в численних середньовічних пам'ятках, серед яких особливе місце займає Ічері-Шехер (Середнє місто). Саме тут зосереджена велика частина пам'яток столиці: палаци, вежі, мечеті та інші давні будівлі. Старовинний комплекс включений у список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ви нікого не переконаєте в тому, що відвідали Азербайджан, якщо у вас не буде світлини на тлі символу Баку – 28-метрової загадкової Дівочої вежі. Кожен бакинець розповість вам легенду чи переказ про це дивовижне місце. Досі немає єдиної думки з приводу часу, призначення і навіть походження назви цього архітектурного пам'ятника неповторної форми. З вершини вежі відкривається епічна картина центральної частини Баку.

Джума-мечеть – головна (соборна) мечеть в історико-архітектурному заповіднику Ічері-Шехер. Тисячу років тому на її місці розташовувався зороастрійський храм вогнепоклонників, але в XIV столітті тут побудували мечеть, яку повністю реставрували наприкінці XIX століття.

Вежі Апшерону – це система оборонних споруд навколо Баку, яку спорудили в XI-XII століттях на Апшеронському півострові. У ті часи вони слугували першою оборонною лінією міста. Нині фортеці Апшерону – цікаві архітектурні пам'ятки в околицях міста.

Храм Атешгях – храм вічного вогню, про який знають у всьому світі. Він розташований на околиці селища Сурахані (30 кілометрів від Баку). Тут спостерігається унікальне природне явище: палаючі виходи природного газу. Тож не дивно, що ще в давнину зороастрійці-вогнепоклонники збудували тут храм.

Ленкорань – субтропічний рай, курортне місто, що розкинулося на південному сході Азербайджану, майже на кордоні з Іраном. Тут природно поєднуються круті гірські вершини, родючі низовини і галькове узбережжя Каспійського моря.

Азербайджан дивує своїми природними багатствами: на території країни затишно сусідять морське узбережжя і річки, високі гірські хребти і рівнини, напівпустелі і лісові масиви. На шанувальників природи чекають барвисті пейзажі, водоспади, джерела з прозорою водою, глибокі ущелини, зелені луки, термальні та мінеральні джерела, чисте гірське повітря. На особливу увагу заслуговують каньйон Тенгі та Афурджінський водоспад.

Туристи обов'язково відвідують заповідник Гобустан, де на площі 537 гектарів виявлено 6 000 наскальних зображень, які включені в список пам'ятників Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Малюнки – це переважно сценки з життя: жінки за роботою, чоловіки на полюванні, човни і сонце, леви і джейрани, бики і кабани. Як визначили вчені, перші малюнки тут зроблені людиною ще під час верхнього палеоліту, а останні – в Середньовіччі. Є автограф на латині римських легіонерів XII Блискавичного легіону. Є написи арабською мовою і на фарсі. А ще в Гобустані ви побачите знамениті грязьові вулкани. Тут «працює» половина грязьових вулканів планети.

Туризм в Азербайджані – це синє море, найсолодші фрукти, оригінальна і смачна кухня, гостинні і артистичні люди та разюче різноманітна в своїй красі природа. У вас неодмінно виникне бажання повернутися в Азербайджан знову. А на згадку про поїздку ви можете купити знамениті губинські килими, оригінальне азербайджанське вино, високоякісний шовк, ювелірні вироби з золота та багато інших сувенірів.