Категорія
Розповіді про мандри

Ісландія - одне з найкрасивіших місць на Землі. Тут живе всього 320 000 осіб, але країна постійно наповнена туристами з усього світу, які хочуть побачити її гейзери та фіорди, скелі та льодовики. Ісландію безперечно варто включити в список країн, які треба відвідати наступного року.

11 фактів про Ісландію, які Ви могли не знати

1. Ісландія - найбільший в світі острів вулканічного походження.

2. Столиця Рейк'явік - найпівнічніша столиця світу.

3. Найбільший льодовик Європи Ватнайекюдль (його площа дорівнює площі всіх льодовиків європейського субконтиненту) знаходиться тут..

4. Водоспад Дехтіфосс вважається найпотужнішим водоспадом Європи: в секунду він скидає близько 500 м³ води. Бризки від нього видно на відстані кілометра.

5. Центральна частина острова взимку настільки сувора і до того схожа на місячний ландшафт, що НАСА відпрацьовувала зі своїми астронавтами вихід на поверхню місяця.

6. Ісландські будинки не потребують штучного опалення - пара та гаряча вода потрапляють туди прямо з природних гарячих джерел.

7. Ісландія щорічно входить в десятку країн з найкращим рівнем життя, а тривалість життя в ісландців - одна з найвищих у світі.

8. Менше одного відсотка населення Землі зможе вимовити слово Ейяфьятлаюкутль. Це - найвідоміший ісландський вулкан.

9. Найширша «кипляча» річка світу - Дейдартунгувер на північ від Рейк'явіка. Витрата води в цих каскадах окропу, що б'ють з гарячих ключів, становить 225 л на секунду.

10. Ісландія може похвалитися найщільнішою концентрацією гейзерів у світі.

11. Гордість Ісландії й один з її національних символів - Блакитна Лагуна. Це абсолютно унікальне геотермальне озеро, температура води в ньому цілий рік +37°.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment