Брюссель: кольори, смаки та обриси бельгійської столиці

Що найперше спадає на думку, коли хтось говорить про Брюссель? Столиця Євросоюзу з ошатною середньовічною архітектурою, найкращими у світі вафлями й шоколадом… Втім, це лише деякі з безлічі символів та особливостей цього міста. Адже Брюссель — яскраве місто, а тому воно любить виділятися.

Брюссель

Тож кожен турист знайде тут щось таке, чому немає аналогів більше ніде у світі: будь то тутешня атмосфера, модерні скульптури, стиль життя мешканців Брюсселя або колорит національних фольклорних свят, що проходять тут навесні та влітку.

Своє знайомство з історичною частиною Брюсселя краще починати з ринкової площі Гран-Плас: цією площею й будинками, що її оточують, часто рясніють фотографії бельгійської столиці. Гран-Плас — саме те місце, де краса кожного елементу її містобудівного ансамблю, кожного фасаду, кожної рослини тутешнього квіткового килима підкреслюється історичною значущістю. Адже тут ще в далекому XIII столітті було збудовано Хлібний будинок, що пізніше перетворився на будинок Короля, а у XV столітті тут виросла велична будівля міської Ратуші.

Бути у Брюсселі й не побачити славнозвісну скульптуру Хлопчика-дзюркунчика — справжня втрата, адже він вважається одним з основних символів міста! Сьогодні є традиція перевдягання цієї бронзової статуї у святкові дні: всього хлопчик має близько 800 нарядів! Тому, приїзджаючи до Брюсселю знову і знову, можна кожного разу милуватися новим нарядом хлопчика: це може стати цікавим звичаєм та ще одним приводом колись повернутися до обіймів цього прекрасного міста ще раз.

Відвідайте один з найцікавіших куточків Бельгії — її столицю разом із Феєрією!