Готові до африканської екзотики? Летимо до Ботсвани!

Край, де оживають так знайомі з дитинства казки та мультфільми про Африку! Саме тут тече ріка Лімпопо, яку згадував у своїх віршах Корній Чуковський. У цій країні природа ще не підкорилась остаточній владі людини.

Подивишся вліво — з річки поважно виходить сім'я бегемотів.

Поглянеш управо — здивуєшся величі та розміру вухатого слона, що приймає ретельний душ з власного хобота.

Дивись прямо — в очах зарябіє від поєднання контрастного білого та чорного: це зграя зебр стрімко прямує кудись у справах.

Озирнись назад — там побачиш струнких жираф, що дуже перебірливо обирають собі лише найкращі плоди з найвищих верхівок дерев савани.

Така вона — Ботсвана: країна під владою дикої природи в центрі Південної Африки!

Напевне, єдиним недоліком подорожі до цієї африканської країни є необхідні підготовчі заходи: дуже важливо не забути зробити щеплення від малярії, стовбняка, жовтої гарячки.

Але унікальна фауна, флора та пригоди, що чекають на туристів у Ботсвані, варті будь-якої ретельної підготовки, чи не так?

Головна пустеля Ботсвани — Калахарі: країна ділить її територію із сусідньою ПАР.

Калахарі охоплює майже всю площу держави, водночас безперервно продовжуючи рости: її піски вже сьогодні торкаються кордонів Зімбабве, Анголи та Замбії.

Природу Ботсвани можна вважати головною пам'яткою країни: тут є велика кількість національних парків, де флора зберігається у незайманому вигляді, а фауна живе в диких природних умовах.

Серед найвідоміших парків — Чобе, Нксаї-Пан, Макхадікхаді.

Чобе славиться найбільшою популяцією слонів у всій Африці.

Нксаї-Пан та Макхадікхаді являють собою широке плато, де раніше було величезне озеро, а сьогодні — це наземний дім для багатьох тутешніх рослин та тварин.

Проте усі парки схожі між собою в тому, що в кожному з них можна вирушити на сафарі, аби отримати нагоду познайомитись із місцевими тваринами.

Деякі з них можуть наблизитися до групи на відстань 12 м або навіть менше!

Втім, вирушаючи у сафарі-тур, варто бути готовими до різноманітних вражень: тут Ви милуєтесь родиною левів, що мирно відпочиває у тіні дерев, а за поворотом водій набирає швидкість, аби відірватись від зграї розлючених буйволів!

Проте не варто хвилюватись: Ботсвана вважається однією з найбезпечніших країн Африки.

Але все ж таки важливо уважно ознайомлюватися із правилами поведінки в національних парках перед екскурсією.

Радимо також відвідати вельми цікаву ботсванську пам'ятку, зовсім нетипову для Південної Африки форму рельєфу — печеру Гчвіхаба.

Окрім звичних для печерної місцевості сталактитів та сталагмітів, тут також зустрічаються рідкісні тварини: гекони, сови сипухи, деякі види черепах.

Прямуймо на зустріч зі справжніми африканськими пригодами у Ботсвані разом із Феєрією!