Люксембург — "Балкон Європи"

Так цю маленьку країну назвали за неймовірні краєвиди, що відкриваються тут з кожної височини: численних пагорбів, скель, мостів. Будь-яка панорама в герцогстві Люксембург, куди б Ви не поглянули — суцільний прекрасний краєвид на долини, ріки, виноградники, фонтани, охайні міські площі, величні замки й доглянуті маєтки серед квітучого різноманіття зелені… Напевне, саме за це однойменну столицю країни так часто порівнюють зі Смарагдовим містом з твору Лаймена Френка Баума про казкову країну Оз!

Люксембург
Люксембург

Одна з головних визначних пам'яток Люксембурга — мости. Прогулюючись "Червоним" мостом у напрямку до району Кірхберг, можна ознайомитись із сучасною архітектурою міста: тут розміщені будівлі люксембурзької філармонії та Європейського інвестиційного банку.

З мосту Адольфа — одного з національних символів міста та країни в цілому, відкривається чудовий краєвид на Королівський бульвар, особливо мальовничий в ілюмінації у вечірній та нічний час.

А прогулянка стародавнім мостом Пасарель або Старим мостом, як його іменують місцеві, може у думках перенести Вас до середини 19-го століття — періоду його зведення: більша частина конструкції залишилась незмінною до наших часів.

Судячи з кількості старовинних побудов, укріплень, замків та фортець, що збереглися на території герцогства до наших днів, можна припустити, що люксембурзький народ із великою увагою й повагою ставиться до історії своєї батьківщини. І це навіть попри те, що тут дуже значний відсоток іммігрантів — близько 30%.

В самій лише столиці, не зважаючи на її крихітні розміри, збереглось стільки старовинних кварталів, що серед них можна дуже легко заблукати!

До того ж, з півдня на північ і з заходу на схід країна засипана замками: Берг, Буршайд, Шенгенський, Мамерський, замок Бофорта. Музеями: загальної, природної й воєнної історії, трамваїв та автобусів, фортеця-музей "Три жолуді". А також — цілими містечками та селищами-музеями: Вальферданж, Віанден, Ларошетт.

Як гірський край, повний пагорбів, скель та інших височин, котрі розсікає безліч річок, Люксембург також знаменитий курортами. Й кожен з них славиться певними цікавинками. На курорт Мондорф-ле-Бен, наприклад, зазвичай їдуть за оздоровленням: у цьому містечку є цілющі мінеральні джерела. А до міста-курорту Еш-Сюр-Альзет багато хто прямує на відпочинок з дітьми, адже саме тут знаходиться зоопарк Gaalgebierg, де найбільш широко представлена фауна держави.

Природа Люксембургу відрізняється особливою чарівністю, а завдяки порівняно м'якому клімату природними краєвидами тут можна насолоджуватися практично цілий рік! Найкраще для екотуризму підходять міста-курорти Бердорф, Ехтернах, Мюллерталь, а також — національні парки От-Сюр та Мервейе.

Відправляйтесь у чудовий куточок регіону Бенілюкс разом із Феєрією!