Рабат: столиця марокканських візерунків

Столиця-калейдоскоп, місто-прикраса Марокко… Рабат називають по-різному, проте для всіх воно є місцем справжнього арабського колориту з напиленням французької культури, що залишилось тут після доби колонізаторів. Так, сюди варто їхати відразу ж, коли душа прагне захопливих краєвидів, яскравих барв та пряних смаків!

Мінарет Хасана — гордість столиці Марокко. Ідея будівництва належить султанові Якубу аль-Мансуру, який хотів, аби його мінарет увійшов в історію, як найвища будівля арабського світу. Проте, коли було збудовано половину запланованого проекту, султан помер. Сьогодні Мінарет Хасана символізує для кожного щось своє: комусь нагадує про те, що ніщо матеріальне у цьому світі не вічне, для когось — символ виразу "memento mori" (нагадує пам'ятати про смерть), для когось є символом мрій, що не збулися… Втім для місцевих мешканців Мінарет завжди є знаком міцної, непохитної віри, якій вони віддані усім серцем.

А от відданість правителям і неповторній марокканській культурі можна найліпше відчути, відвідавши мавзолеї Рабата: Касба Удайя, Мухаммеда V, Дар-аль-Махзен, Шелла: усі вони є відчиненими для захопливих екскурсій.

Не забудьте насолодитися природними краєвидами марокканської столиці! Для цього прямуйте на пляжі Рабата — назустріч із хвилями Атлантичного океану. А потім — до прекрасних садів-оазисів у спекотному тутешньому кліматі. Андалузький сад, наприклад, відомий різноманітними зеленими насадженнями й безліччю котів, що живуть прямо тут, розпещені ласощами й увагою як відвідувачами, так і наглядачами саду. А в тіні й прохолоді крон могутніх дерев марокканської флори у ботанічному саду Рабата можна чудово перезарядитися й набратися сил для подальшої прогулянки.

До зустрічі у феєричному Рабаті!