Варшава: почнемо зі столиці Польщі

Плануючи поїздку до Польщі, численні мандрівники надають перевагу Кракову, Гданську або Мальборку, оминаючи увагою Варшаву. Проте попри те, що польська столиця вважається в основному діловим центром країни, вона також славиться своїми визначними пам'ятками й унікальною історією, в якій Варшава не має аналогів в усій Польщі!

Варшаву часто називають новим містом, хоча це не зовсім так. Насправді воно було засноване в далекому XIII столітті, але практично повністю зруйноване в період Другої світової війни. Важко повірити, але весь історичний центр міста було відбудовано усього за 21 рік, за що полякам дійсно варто віддати належне!

І навіть у місті, наново зведеному за старими чорно-білими фотографіями й уцілілими після війни рештками креслень, до наших днів збереглася атмосфера затишної середньовічної Варшави, що виділяється нею серед інших польських міст.

Перше, що тут однозначно варто відвідати — Замкова площа — центральне місце історичної частини Варшави. Тут розміщений Королівський палац — красивий символ міста, де можна відвідати музеї й приєднатися до екскурсій.

У цій же частині Варшави вдасться легко поєднати корисне з приємним: прогулятися ошатними варшавськими вуличками й заодно — придбати що-небудь споконвічно польське на ринку Старого міста Варшави. В сторону типові магніти на холодильник!

Значно краще пошукати: для смаку — овечий сир осципек й пляшку (або й дві!) справжньої польської Зубровки, для затишку — домашні гуральські капці з овечого хутра й гуцульські килими, схожі на західноукраїнські, але по-польськи, для краси — льняний, в'язаний або вишиваний одяг.

Відвідайте серце Польщі — Варшаву разом із Феєрією!