Замбія — африканський край із великим туристичним потенціалом!

Туризм в Замбії продовжує розвиватися завдяки безлічі національних парків, багатих на різноманітну флору та фауну, повноводним річкам, бурхливим водоспадам, цікавим традиціям та обрядам місцевого народу, завжди готового поділитися подробицями свого побуту із допитливими мандрівниками.

Замбия
Замбия

Головна пам'ятка Замбії — водоспад Вікторія. Висота його — 120 м, що трохи нижче Ніагарських водоспадів в США. Зате Вікторія — значно ширша: цілих 2 км потоків води, що падають донизу й відтворюють шум, подібний до голосу самої природи. Така протяжність водоспаду дає можливість помилуватись та захопитись цим незабутнім видовищем як з боку Замбії, так і з території сусідньої Зімбабве.

Аби відчути різноманіття й багатство замбійської природи, необхідно відвідати хоча б один з національних заповідників країни. Найбільший з них — парк Кафуе: тут дуже популярними є сафарі-тури. Відправившись в один з таких, Ви отримаєте шанс зблизька побачити зебр, левів, тигрів, слонів та навіть рідкісний різновид диких антилоп, що мешкає виключно в Південній Африці, під назвою жовтий дюйкер.

А поціновувачам риболовлі варто так вгадати із часом для подорожі, аби відвідати Замбію в березні. Саме цього місяця щорічно на озері Танганьїка, розміщеному на півночі держави, на кордоні з Танзанією проходить славнозвісний Національний Рибальський Чемпіонат. Аби взяти участь або ж просто поспостерігати за цим змаганням, сюди приїздять та злітаються рибалки не лише з інших країн Південної Африки, але й з інших континентів!

Це озеро вважається найдовшим прісноводним озером світу, а також — одним з найглибших та найстародавніших у світі. Можливо саме ці факти — причина величезного різноманіття різновидів живих істот, що водяться тут, великих уловів риби значних розмірів та високої здатності водойми до порівняно швидкого відновлення необхідного рівня фауни.

Природа — далеко не єдина пам'ятка Замбії! В околицях міста Лівінгстон знаходиться кілька вельми цікавих музеїв. Національний музей Лівінгстона був названий так на честь Давіда Лівінгстона — великого дослідника Африки. Тут зберігається велика кількість антропологічних та археологічних реліквій, найстародавнішій з них більш ніж 100 тисяч років!

Недалеко від міста також знаходиться залізничний музей Замбії, в якому представлена колекція стародавніх двигунів та складу поїзда.

Їдьмо до незабутньої феєричної африканської пригоди разом з нами!