Категорія
Розповіді про мандри

Султанат Оман може похвалитися багатою історією, яка віддзеркалюється у безлічі місцевих визначних пам'яток. Серед золотої пустелі та свіжих оаз приховано різноманіття палаців, музеїв, мечетей, фортець, замків, пам'ятників архітектури та ремісництва. Цілі колоритні поселення та міста досі зберігають секрети стародавнього Оману.

Сур – древнє приморське портове місто, розташоване на сході узбережжя Оманської затоки в регіоні Еш-Шаркі. Місцеві живуть у незвичайних будинках з різьбленими дверима й мозаїчними вікнами, які відразу привертають увагу мандрівників. У далекому минулому в Сурі йшла жвава торгівля кіньми та спеціями. У старовинній верфі Доу майстри працюють над будівництвом кораблів, це обов'язково потрібно побачити.

Ви коли-небудь уявляли собі, як це — жити всередині музею? В Омані у Вас буде можливість запитати про це людей, котрі відтворюють побут минулих століть, щоденно зустрічаючи натовпи туристів у власному житлі. Вони живуть у Байт Аль-Сафа — живому музеї, зведеному у формі стародавньої оманської будівлі з глиняної цегли.

Після відвідування музею саме час попрямувати за колоритом справжнього оманського ринку! Дорогою в бік пустелі через Ібру дістаємось до поселення Сінау — там розташований знаменитий оманський ринок. А звідси — шапкою кинути до Вахіба Сендс — головної пустелі Оману протяжністю 180 км.

Пустеля отримала свою назву завдяки племені бедуїнів Вахіба, які живуть тут. Неймовірної краси дюни, деякі з них мають висоту до 200 метрів, пісок у пустелі змінює колір від жовтого до янтарного залежно від освітлення, прекрасні оазиси. Ландшафт цього місця воістину унікальний!

Розвиток туризму в Омані надав можливості замінити нудний готель на кемпінг у пустелі! Обравши цей вид екотуризму, Ви отримуєте відпочинок серед пісків пустелі з усіма необхідними зручностями.

Після відвідування оманського ринку в Сінау та відпочинку в пустелі Ви готові до екскурсії на аукціон тварин та східний базар, більш відомий як центр срібла. А неподалік від міста Нізва височіє велична фортеця Бахла Форт, яка вважається найстарішою фортецею Оману. Вона побудована із саману в XIII-XIV століттях та оточена 12-кілометровою стіною. Вражаюче видовище! Проте не варто забувати про фортецю-замок Джабрін, яку теж необхідно обов'язково побачити. За формою це прямокутник, оточений потужними й неприступними стінами.

У селищі Місфат аль-Арбін можна помилуватися збереженими арабськими архітектурними пам'ятками, відчути місцевий колорит. А саме село оточене терасами з фініковими пальмами.

Втім, Оман не обмежується маленькими селищами: тут варто доторкнутись і до світського боку життя місцевих. Східні держави відомі виготовленням парфумів на увесь світ. Вони мають особливий терпкий аромат, котрий не сплутаєш ні з чим іншим. Тому, якщо Ви завітали до Омана, треба відвідати відому фабрику парфумів Амуаж — одних із найдорожчих на планеті.

Дорогою назад влаштуйте огляд покинутого села Біркат-Аль-Мауз (з арабської "Бананова заводь"), де Ви матимете шанс пообідати в оманській родині гірських жителів. До того ж, звідси відкривається чудовий краєвид зелених гір Джабаль аль-Ахдар.

Кульмінацією подорожі до Оману зазвичай стає відвідування його столиці — Маската. Тут Ви немов потрапляєте в казки "Тисячі й однієї ночі". Усі будівлі — і старі, і нові — побудовані в традиційному арабському стилі, з куполами, стрілчастими вікнами і барвистими мозаїками на кожному розі.

При цьому сучасний Маскат – це прогресивне і толерантне місто, тут живуть представники багатьох національностей. У місті є гарні зелені зони, багато історичних пам'яток. Серед тих, які варто неодмінно побачити — Велика мечеть Султана Кабуса, Королівський оперний театр, Палац Султана та історичні фортеці Джалалі і Мірані.

Прогулянка узбережжям Старого Маската зі східним ринком також принесе безліч приємних вражень та гарних фотографій! Крім того, тут можна придбати все, що завгодно – тут є справжні скарби та копійчані сувеніри, і обов'язково потрібно торгуватися: тут так заведено.

Історичний музей запрошує поціновувачів історії. Сюди дійсно варто йти за загальним історичним оглядом Оману, адже саме тут знаходиться експозиція, що охоплює усю історію країни.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment