Категорія
Розповіді про мандри

Доломітові Альпи в найбільшому гірськолижному регіоні світу Доломіти-Суперські — одна з головних природних пам'яток Італії. Велич гір, затишок й охайність маленьких гірських містечок, печери, густі ліси, і, звісно ж, гірськолижні курорти — все це та багато іншого приваблює сюди як самих італійців, так і закордонних гостей. В чому ж така особливість цього куточка Землі?

ТОП-5 увлекательных фактов о Доломитовых Альпах!
ТОП-5 увлекательных фактов о Доломитовых Альпах!
ТОП-5 увлекательных фактов о Доломитовых Альпах!
ТОП-5 увлекательных фактов о Доломитовых Альпах!

5. Краса

На початку 20 століття Доломітові Альпи отримали прізвисько найгарнішої архітектурної побудови у світі! Саме так ці гори назвав французький архітектор Ле Корбюзьє: так сильно його вразили форми й обриси цієї частини Альп. Краєвиди тут, безперечно, незабутні, проте найдивовижніше те, що вся ця краса була створена найгеніальнішим архітектором світового рівня — самою природою.

4. Кухня

Смачна кухня — одна з найбільш розповсюджених особливостей Італії, котра подарувала світові безліч цінних рецептів страв. Цікаво, що в кожному регіоні Італії є свої гастрономічні особливості, і Доломіти-Суперскі — не виключення! Тут, окрім вже так добре знайомих нам піц та паст, можна також спробувати ризотто з пармезаном, грибами або навіть яблуками, класичну поленту без начинки або з сиром, запечені та в'ялені овочі, ніжне прошуто, салати з домашньою оливковою олією, свіжими або консервованими маслинами й оливками, брускети з усіма можливими начинками та багато іншого. Але найголовніше те, що, де б Ви не знаходились в Доломітових Альпах, Ви завжди будете бенкетувати в оточенні запаморочливих гірських краєвидів!

3. Історія

Опинившись у такому мирному місці, як Доломітові Альпи, складно повірити в те, що цих гір коли-небудь торкалась війна, але це так. В період Першої Світової війни тут, у провінції Південний Тіроль вздовж австрійсько-італійського кордону проходила лінія фронту. Відбитки воєнних дій у вигляді тунелів, печер, укріплень, сліди від вибухів збереглися до наших днів.

2. Кінематограф

Мальовничі місця Доломітів, особливо місця у провінції Південний Тіроль, — справжні зірки кінематографа. П'янка чарівність засніжених гірських піків, порослі густими лісами долини й селища, що акуратно розмістилися між ними — неодноразово ставали знімальними майданчиками італійського, німецького й голлівудського кіно. Ці неповторні краєвиди можна з легкістю розпізнати, переглядаючи такі відомі кінофільми, як "Еверест" (1996) із Кірою Найтлі, Робіном Райтом і Джейком Гілленхаалом у головних ролях, "Мед в голові" (2014) із Дітер Халлерворден й Тіллем Швайгером, "Двоє у всесвіті" (2015) з Ольгою Куриленко й Джеремі Айронсом та "Найкраща пропозиція" (2013) — фільм, знятий у співпраці зі славнозвісним композитором Енніо Морріконе.

1. Гірськолижні курорти

Доломіти — край гірськолижних курортів! Серед найвідоміших — Валь-ді-Фасса, Валь-Гардена, Чиветта, Кортина д'Ампеццо. Курорт Валь-ді-Фасса знаходиться у Кампітелло ді Фасса — містечку, з кожної вулиці якого видніються величні гірські вершини. Гірський масив Селла — серце курорту, оточене 3 долинами: Валь Гардена (Ортизеї), Альта Бадія, Валь-ді-Фасса (Канацеї). До того ж, від Валь-ді-Фасса зовсім недалеко до найвищої вершини Доломітових Альп — Гори Мармолада (3334м).

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment