Категорія
Розповіді про мандри

Перше катання на лижах часто буває досить стресовим: дуже важливо підібрати досвідченого інструктора, рівну й безпечну ділянку для навчання, якісне екіпірування й лижі. Але, якщо завчасно продумати усі нюанси цього активного відпочинку, не забувши про важливість безпеки, впевненості у своїх силах й готовності до пізнання нового, можна забезпечити собі палітру яскравих вражень, задоволення собою й бажання рости у своїх уміннях катання на лижах далі!

Лыжи — Ваше новое хобби
Лыжи — Ваше новое хобби
Лыжи — Ваше новое хобби
Лыжи — Ваше новое хобби

Феєрія мандрів зібрала корисні поради для безпечного й ефективного засвоєння техніки катання на лижах нижче.

Курорт

Більшість гірськолижних курортів світу орієнтовані на різних гостей, пропонуючи різноманітні види трас: від навчальних до професійних. Водночас деякі з курортів є адаптованими для досвідчених та екстремальних лижників. Тому перша порада — зупинити свій вибір на курорті, де пропонуються можливості й умови для навчання з нуля. Наприклад, на всіх курортах Трьох Долин — популярному гірськолижному регіоні Франції, є як лижні школи, так і траси для професійних лижників, деякі з котрих розташовані на висоті майже 3000 метрів над рівнем моря! На курорті Мерібель є кілька малолюдних трас для Ваших найперших спусків: Алтіпорт та Бланшо. Одна з тутешніх трас веде прямо до підйомників курорту Моттаре, де можна навчатися разом із малюками від 3 років!

Інструктор

Найліпше обирати інструктора з катання на лижах саме за відгуками. Навіть якщо Ви не маєте знайомих досвідчених лижників, Ви все одно не матимете приводів для того, аби перейматися: почути рекомендації можна навіть безпосередньо на гірськолижній трасі! І попри те, що численні лижники можуть рекомендувати займатися самонавчанням, будьте готові до того, що для ефективного засвоєння технік катання на лижах цього буде недостатньо. Такий вид активного відпочинку потребує неабиякої витривалості й фізичної підготовки, тому в перші миті знайомства із лижами варто заручитися допомогою спеціаліста.

Екіпірування

Одяг, якість лиж та усіх необхідних аксесуарів є неймовірно важливими факторами вдалого й безпечного катання на лижах. Якісне лижне спорядження гарантовано слугуватиме більш ніж 4 роки. На очі краще обрати лижну маску: на відміну від окулярів, маска не лише даватиме можливість чіткого огляду, але й захищатиме від морозного вітру, дощу, туману, яскравого сонячного світла, що відбивається від снігу. Голову під час катання необхідно захищати шоломом. Ну а лижний костюм, звісно ж, має відповідати температурному режиму певного курорту.

Лижі

Кожен рівень лижної траси потребує певних особливостей екіпірування: ті лижі, на котрих Ви стояли, опановуючи "зелену" трасу, можуть слугувати недостатньо справно на "червоній" трасі та навпаки. Крім того, лижі варто обирати відповідно до конкретної місцевості, на якій планується катання: важливо знати ступінь доглянутості траси наперед (від бугристої до рівної й практично без недоліків). 84 см — оптимальна, найпоширеніша ширина лижі. Лижі 88 см є зручнішим варіантом для катання на більш горбкуватих схилах, адже більша ширина лижі спрощує ковзання проблемними місцевостями. На фешенебельному курорті Куршевель, наприклад, для катання підходять вузькі лижі, адже гірськолижні траси є практично бездоганними.

Безпека

Катання на лижах передбачає певні рівні ризику для здоров'я, тож пам'ятайте про безпеку у всьому! На багатьох курортах пропонується гірськолижна страховка, яка неабияк допомагає в умовах неприємного випадку. Варто уважно ознайомитись із мапою курорту, особливо, якщо Ви прямуєте на гірськолижний курорт вперше. Таким чином можна дізнатися, які траси підійдуть саме для Вас, як переміщатися між ними, як користуватися підйомником, де можна перепочити, поїсти, розважитися. Прямуючи на трасу, завжди корисно мати при собі необхідні контакти, включаючи екстрені.

Катання

Інструктор з катання інформує Вас про всі деталі перебування на трасі та катання на лижах до, під час та після самого безпосереднього катання: тут головними є Ваша увага, обережність та розсудливість. Стоячи на лижах, необхідно перш за все пам'ятати про положення ніг та рук, концентрацію, розслаблення, а також — контролювати свою швидкість. І, хоча катання на лижах — зовсім непроста задача, прислухайтеся до свого інструктора, будьте обережні, старанні і впевнені у своїх силах, і тоді все вийде!

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment