Категорія
Розповіді про мандри

Звісно ж, у Бразилії! Адже бразильський карнавал — одна з подій неймовірно масштабного значення, до котрих готуються цілий рік! Тут, у сонячному Ріо-де-Жанейро поняття "карнавал" отримало нове значення, відрізнившись від класичного карнавалу своїми особливостями й звичаями. Саме це щорічно робить місяць лютий періодом найвищих показників туризму в Ріо та у самій Бразилії: подію відвідує в середньому понад 5 мільйонів туристів.

Где проходит самый незабываемый карнавал на свете?
Где проходит самый незабываемый карнавал на свете?
Где проходит самый незабываемый карнавал на свете?
Где проходит самый незабываемый карнавал на свете?

У карнавальний період передчуття свята й особливий настрій сочиться з кожного куточка Ріо: це відчувається миттєво, відразу по приїзді до міста. З кожним днем ближче до свята повітря починає все сильніше дрижати від звуків мелодичної самби, рухів танцівників і танцівниць, що репетирують виступ, з головою занурених у підготовку до однієї з найважливіших подій бразильської столиці. Це свято життя, танцю й веселощів охоплює все місто без виключень: від найбідніших фавел до найбезпечніших адміністративних кварталів! Ціла столиця перетворюється на буйство кольору, танцювальну круговерть радості, в якій не потрібні слова: про все розкаже самба. Феєрія зібрала найцікавіші факти про одну з головних подій Бразилії й усієї Латинської Америки, які запевнять Вас у тому, що цю подію варто відвідати!

Трохи історії

Ідея карнавалу прийшла на територію Бразилії з Португалії у XVII столітті, проте так швидко й міцно вкорінилася в бразильській культурі, що значно виросла й перевершила португальські карнавали у містах Овар, Ештарреджа, Сінеш, Лоурешна, а також на Азорах та Мадейрі. Спочатку в парадах брали участь люди в костюмах та масках, але скоро їх урізноманітнили також і пересувні платформи. Запальна натура жителів Бразилії посприяла тому, аби ця подія обросла власними традиціями, зайняла важливе місце у житті бразильців, прославилася по всій країні, за її межами та стала ще одним приводом для відвідання Бразилії.

Як все відбувається?

Головний карнавал Бразилії проходить перед Великим Постом, за 40 днів до свята Великодня й полягає у виступах танцювальних шкіл самби, що змагаються за звання переможця. Головне змагання на самбодромі — вулиці-майданчику, спеціально збудованій для карнавалу, охоплює основну частину події: в ньому беруть участь найкращі в Ріо школи самби (всього 12 шкіл), що особливим чином відзначилися у виступах попередніх років. Велика кількість інших шкіл, включаючи початківців, традиційно виступають просто на вулицях міста. Це так звана народна частина карнавалу, в якій можуть безкоштовно взяти участь не лише тутешні мешканці, але й практично кожен охочий турист.

Найліпша частина карнавалу

Третій та четвертий з шести днів карнавалу — найсоковитіший період події, адже саме вони цілком присвячені найвиразнішим учасникам змагання. Вчителі разом з учнями кожної з цих шкіл виступають на спеціальних пересувних платформах, оформлення яких має збігатися зі стилізацією костюмів. Саме в ці дні карнавалу на Вас чекає все найкраще: найвідоміші бразильські танцівниці самби, найталановитіші артисти та найефективніші виступи.

Чи варті уваги інші дні карнавалу?

Кожен день свята є унікальним по-своєму. На перший та другий день карнавалу відбувається церемонія відкриття. Традиційно це один з найсвятковіших етапів події, оскільки в цей період беруть участь школи, що мають шанс потрапити до числа найкращих, внаслідок чого вони зможуть перемогти в карнавалі у наступного року. П'ятий день карнавалу цілком та повністю присвячений дитячим виступам, у чому також напевне є своя чарівність. А на шостий та останній день карнавалу глядачі спостерігають грандіозний парад чемпіонів, що складається з найкращих виступів переможців та урочистого закриття карнавалу.

Підготовка

Процес підготовки до наступного карнавалу починається чи не відразу після завершення останнього дня карнавалу поточного року. Аби здивувати глядачів, завоювати прихильність суддів й отримати перемогу, необхідно придумати найоригінальніший сюжет виступу, зшити найяскравіші костюми в середньому вагою до 80 кілограмів, збудувати платформи, що запам'ятаються найкраще! Не варто забувати й про колосальні затрати енергії й старання самих танцівників, адже, чим популярніша школа самби, тим суворішим є образ життя її артистів, тим складнішими й напруженішими є тренування й підготовка до найважливішої події серед шкіл самби в цілому. Для того, щоб вибитися у ряди найкращих, танцівникам просто необхідно щоденно тяжко працювати, слідувати суворій дієті та чітко спланованому розпорядку дня з мінімальною кількістю часу, відведеного для відпочинку. Судячи з того, наскільки дивовижним щороку виходить бразильський карнавал, однозначно можна стверджувати, що бразильці люблять завзяту працю!

Такий різний бразильський карнавал

Карнавал в Ріо традиційно проходить в один і той самий період року, має чіткий розклад подій і власні карнавальні звичаї. Проте водночас ця подія щорічно визначається певними особливостями. Наприклад, у 2017  році карнавал відвідала рекордна кількість людей — 5,9 мільйона! В карнавалі 2018 року перемогла школа самби під назвою Beija Flor, чию платформу було виконано у формі величезного пацюка, що втілював образ бразильського уряду: цей виступ був величезним драматичним дійством, що символізувало соціальні проблеми бразильців і, в цілому, жорстоко висміювало бразильських чиновників. Що ж чекає на мандрівників у 2020 році? Найкраща відповідь — самому стати частиною події й побачити все на власні очі!

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment