Категорія
Розповіді про мандри

Весь світ чув про грандіозний бразильський карнавал у Ріо-де-Жанейро! Втім, далеко не кожен знає про те, що найперше ідея такого захопливого свята з'явилася у Португалії, і лише потім бразильці перейняли її, по-своєму обігравши та зробивши її важливим атрибутом бразильської культури. Португальські карнавали — сплеск емоцій, вибух щастя, в якому розкривається сутність душі португальця!

У цьому блозі розглянемо ж деякі з головних карнавалів Португалії. Відвідавши їх, можна не лише повеселитися як слід, але й:

Відкрити для себе кольори та квіти острова Мадейра

Карнавал на Мадейрі — незабутньо яскраві костюми, паради й нестримні танці! Сам собою острів славиться неймовірною красою краєвидів, а карнавал прикрашає Мадейру ще більше і робить її ще прекраснішою. Однією з найяскравіших рис, яку й було взято бразильцями за основу карнавалу, є сатира. Адже справжній карнавал — це не лише краса та барви, але й гумор! Учасники карнавалу на Мадейрі — актори й танцівники, дуже полюбляють посилатися на актуальні події світу: спершу обирається яке-небудь явище або постать, яку можна було б висміяти, потім — формується сюжет виступу, а на завершення підготовки виготовляються костюми й інші елементи оформлення виступу. Головна ж мета — здивувати, насмішити й час від часу — змусити глядача замислитися над соціальними, політичними, економічними проблемами нашого світу. Тому офіційно парад карнавалу на Мадейрі називається Grande Cortejo Alegórico, що в перекладі з португальської — Велика Алегорична (або Повчальна) Процесія.

Об'єднатися з природою й знайти себе на карнавалі Фаро

Чарівне місто на самому півдні Португалії Фаро має славу затишного курортного прихистку для мандрівників, що мріють про відпочинок далеко від міського шуму, в атмосфері єднання з природою. Тому, хоча тутешній карнавал, що також називають карнавалом Лоле, і не відрізняється такою масовістю, як інші португальські карнавали, його головна особливість — у неабиякій душевності й гостинності тутешнього населення. Замість величезних гамірних натовпів тут дещо менші групи акторів, танцівників та глядачів. Проте усі знають один одного, адже, якщо у великих містах у святкуванні беруть участь далеко не всі, у Фаро карнавал є найулюбленішою подією року, в яку залучено кожного: від найменших до найстарших. До того ж, на цьому на перший погляд мініатюрному карнавалі можна побачити не лише запальні танці у виконанні як мужніх португальських мачо, так і прекрасних дівчат-мешканок Фаро: також до карнавалу тут готують пересувні рухливі платформи, серед яких на завершення свята обираються найяскравіші й найдотепніші!

Відчути дух та карнавальний настрій португальської столиці

В середині червня вулиці столиці Португалії перетворюються на суцільну карнавальну пригоду, прикрашаючи й без того такий затишний та ошатний Лісабон. Християнські традиції тут поєднуються із яскравою португальською культурою й елементами національного гумору. Оригінальна назва карнавалу перекладається як фестиваль народних святих (Festas dos Santos Populares), адже його відзначання припадає на день святого Антонія (покровителя Лісабону), Іоанна й Петра. Місто ще до настання карнавального періоду розкішно вбирають, кафе й ресторанчики заповнюються шукачами смаків національної португальської кухні. Але особлива цікавинка саме лісабонського карнавалу — у його типових й улюблених публікою персонажах, за якими тут можна поспостерігати кожного року. Головними персонажами, що відрізняють лісабонський карнавал від будь-якого іншого, тут вважаються Cabeçudos — актори в костюмах із величезними головами, в образі яких зазвичай зображуються й висміюються португальські й світові політичні діячі.

Ознайомитися з традиціями Торреш Вердаш під ритми карнавалу

Цей карнавал вважають одним з найдавніших в усій Португалії: початок його історії сягає коренями аж у далеке XIII століття. Тоді головною карнавальною забавою у Торреш Вердаш було жбурляння курячими яйцями, апельсинами й рясне обливання один одного водою. Сьогодні ж основна увага організаторів та глядачів зосереджується на парадах, безперечно головними на яких виступають Король та Королева — найяскравіші й найошатніші персонажі свята. Особливістю цього свята у Торреш Вердаш, що не дасть шансу сплутати його з карнавалами інших португальських міст, містечок та селищ, є так звані Matrafonas — чоловіки, перевдягнені як жінки. Хоча такий персонаж є досить незвичним, він, втім, не має нічого спільного з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Ідея Matrafonas, що виникла на початку XX століття, полягає зокрема у висміюванні деяких жіночих рис, таких, як, наприклад, нескромність, розпусність. Marias Cachuchas у свою чергу являють собою жінок, перевдягнених як чоловіки: таким чином жінки мають можливість висміяти чоловічі недоліки — як от надмірну грубість, брутальність. Такі акти сатири швидко припали до душі мешканцям Торреш Вердаш, вкорінилися і стали своєрідною "фішкою" карнавалу. Не обходиться тут і без химерних, різноманітно декорованих автомобілів-платформ, красунь-танцівниць у відкритих барвистих костюмах та Сabeçudos, котрі було запозичено у лісабонського карнавалу.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment