Категорія
Розповіді про мандри

Хоча карнавальні свята на сьогодні відомі у всьому світі, справжня батьківщина класичного карнавалу — в Європі! Найперше це дійство влаштували в італійському місті Венеція на початку 11 століття. Кажуть, свято пройшло із таким розмахом та пишністю, справило на венеційців таке яскраве враження, що звістку про це було стрімко рознесено мандрівниками до різних європейських країн. Втім, хоча європейські карнавали, та й світові в цілому, об'єднує спільний і єдиний для всіх привід для святкування — підготовка до настання Великого посту, місцевий карнавал кожної країни, кожного міста має свою унікальну історію, традиції, особливості.

Екскурс цікавими карнавальними куточками Європи
Екскурс цікавими карнавальними куточками Європи
Екскурс цікавими карнавальними куточками Європи
Екскурс цікавими карнавальними куточками Європи

Послуговуючись багаторічним мандрівним досвідом, Феєрія мандрів зібрала докупи деякі факти про найцікавіші карнавали Європи.

Розквіт Венеції у турі Феєрія карнавалів

Саме так: якщо порівняти Венецію із сезонною квіткою, її найпишніший розквіт припадає на період святкування Венеціанського карнавалу. Надягаючи вишукані маски, як місцеві мешканці, так і гості міста перетворюються на таємничих незнайомців: залишається лише гадати, хто ж ховається під маскою твого співбесідника! Цій події також додає шарму той факт, що карнавал у Венеції — найдавніший у світі. Очевидно, що за цілі століття він у дечому змінився, але одне і досі залишається незмінним: одягнувши маскарадну маску, Ви автоматично стаєте учасником святкового дійства, повного загадкових неочікуваностей, незвичної форми спілкування через маску, розсипу вишуканих смаків італійської венеціанської кухні, видовищних парадів! І все це, звісно ж, на фоні чарівних краєвидів Венеції, що вже давно закохали в себе увесь світ. А найромантичнішим варіантом відвідання Венеціанського карнавалу буде поєднання його святкування зі святом Дня усіх закоханих в унікальному турі Любов по-італійськи і День Святого Валентина у Венеції!

Італійська харизматичність у турі Феєрія карнавалів

Тосканське містечко В'яреджо відоме як затишний курорт на узбережжі Лігурійського моря, який полюбляють за можливість спокійного відпочинку далеко від гамору сучасного світу не лише власне італійці, але й туристи. Втім, в кінці січня — на початку лютого спокій і розміреність відпочивальників переривається однією з найголовніших і найголосніших подій міста. Це — славнозвісний карнавал у В'яреджо, що славиться парадом величезних саморобних ляльок. Вони можуть смішити чи лякати, надихати чи обурювати, спонукати задуматися над проблемами сучасного світу чи досить швидко забутися, але вони в будь-якому випадку здивують та змусять руку потягнутися за камерою, аби зробити кілька дивовижних фото!

Французька чарівність й незабутні враження у турі Карнавальна Ніцца і лимонний Ментон

Ніцца — місто, де можна якнайліпше відчути спокій, розслабленість, усвідомленість французького способу життя. Його вулиці, площі, набережні навчають мистецтва смакувати життя, як хороше вино, повністю й свідомо проживаючи кожен момент, пам'ятаючи про неймовірну швидкоплинність буття. Мешканці Ніцци знають, що по-справжньому повний і насичений враженнями рік не проходить без веселого карнавалу! Паради проходять тут у різний час, проте вже перебуваючи в Ніцці у карнавальний період, варто однозначно відвідати як денні, так і вечірні заходи карнавалу, адже кожен з них є неповторним. В денний час проходять паради ляльок, що відбивають сучасні події світу, карикатурно зображаючи актуальних політиків, підприємців, футболістів, зірок тощо. Також вдень можна мати щастя потрапити на "Битву квітів" — особливий обряд карнавалу в Ніцці, протягом якого прекрасні й ошатно вдягнені італійки засипають глядачів усіма можливими різновидами квітів (хіба що крім тих, що не ростуть в Італії) з пересувних карнавальних платформ. А ніч у карнавальній Ніцці — час феєрверків! Приходьте поспостерігати за "Нічним парадом феєрверків і світла", і Ви вже ніколи не розлюбите це місто із його людьми, краєвидами й традиціями.

Цікаві звичаї й піднесений настрій Кельнського карнавалу у турі Феєрично-Карнавальний Експрес

Ми знаємо німців в основному як діловитих, серйозних, надзвичайно пунктуальних людей, які водночас вміють по-справжньому веселитися. Дійсно, відпочинок для справжнього німця важить не менше, ніж продуктивна робота: добре попрацював, добре відпочинь! Тому й у карнавали тут заведено вкладати максимум фантазії й сил. Найбільший парад в Німеччині Rosenmontag проходить у місті Кельн. Влаштування свята проходить істинно по-німецьки! Ще з 19 століття тут було утворено спеціальний Фестивальний комітет, що успішно існує і сьогодні: його задача полягає в організації карнавалу згідно з усіма необхідними правилами. Паради відбуваються за чітко спланованим графіком, а традиції карнавалу зберігаються з давніх-давен і до сьогодні. На початку святкування, в четвер, чоловіки виходять на вулиці в краватках, яким судитиметься бути відрізаними дамами, що захопили з собою ножиці: звичай сягає коренями аж у часи появи карнавалу в Кельні. А вже в понеділок вулиці міста буквально загоряються найяскравішими кольорами: мешканці Кельна беруть участь у ході, вдягнувшись у барвисті саморобні костюми. Колір часто об'єднує учасників однієї родини або команди, а самі костюми найчастіше виготовлені з клаптиків різних тканин, не обходячись без кумедних капелюхів. А на завершення, у Попелясту середу, кельнці збираються за святковими столами, аби смачно відзначити крайній день перед Великим постом: цього дня вулиці Кельна заповнюються неперевершеними ароматами страв німецької кухні.

Велика феєричність у невеликому нідерландському місті у турі Феєрично-Карнавальний Експрес

Карнавал у Маастрихті — одна з наймасовіших розважальних подій в Нідерландах, тому, прямуючи сюди, варто завчасно подбати про житло. Це свято, повне смачної їжі, пива, перевдягань, танців та веселощів єднає у своєму вирі тутешніх жителів і туристів. Кульмінаційний момент карнавалу — вручення символічних ключів від міста головним фігурам свята: королю й королеві карнавалу. Більшість учасників карнавалу вбираються в карнавальні костюми: дехто пародіює можновладців, дехто вживається в образ казкових персонажів, дехто грає роль всесвітньо відомого актора. А от маска — обов'язковий атрибут карнавального свята для всіх учасників без виключення: з давніх-давен нідерландці вірять, що карнавальна маска здатна відлякати злих духів на увесь наступний рік.

Відноситься до країни
Відноситься до туру

Додати новий коментар

comment