Категорія
Розповіді про мандри

Скільки на світі є місць, що вражають в саме серце своєю красою? Їхню кількість не злічити. Щоправда не завжди ми готові цю красу помічати: то часу немає, то можливостей, то сил. Такі природні об’єкти часто називають «місцями сили», де відчуваєш прилив енергії і ніби перезавантажуєшся. Звичайно можна шукати пояснення цим процесам та станам, спираючись на езотеричні аспекти чи ще які. Та чи потрібно? Природа наділена талантом впливу на людину це – факт. І той, хто відкритий для цього, неодмінно черпатиме з її краси натхнення. Одне з таких особливих, вражаючих, природних місць – хорватський Національний парк «Плитвицькі озера».

«Плитвицькі озера» – національний парк, що «народжує» водоспади
«Плитвицькі озера» – національний парк, що «народжує» водоспади
«Плитвицькі озера» – національний парк, що «народжує» водоспади
«Плитвицькі озера» – національний парк, що «народжує» водоспади

Кожен, хто планує  відпочинок у Хорватії, додає до свого списку «must see» поїздку на Плитвицькі озера. Парк ще у 1979 році за красу та незайманість територій потрапив до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО.

29 482 га – стільки становить територія парку. Тут відвідувачів закохують в себе невимовно величні гори та буково-ялинові ліси, загадкові наземні та підводні печери і озера кольору смарагдової блакиті.  До речі, такий яскравий колір води одразу ж кидається в очі. Управителі парку над ним ніяк не «чаклують», повірте. На забарвлення впливають специфічні водорості і бактерії, що знаходяться у товщі води, а ще – присутність високого вмісту карбонату кальцію (його зазвичай зустрічаємо у вигляді вапняку, крейди та мармуру).

Ще цікаво що завдяки цьому Плитвицькі озера — стали одним з небагатьох місць на планеті, де щороку утворюються нові водоспади. Уявіть,  листя і гілки, що  падають у воду, швидко покриваються кальцефілами, так званими «крейдяними рослинами», що відмираючи і кам’яніють. Унаслідок чого утворюються нові пороги та дамби. Вода, поступово розмиває подібні новоутворення і так "народжуються" нові  водоспади.

Одна із головних принад парку – каскад з 16 великих і малих озер. Всі вони з’єднані між собою сотнями проток, порогів та водоспадів.  Найбільше з верхніх озер – Прошчанське озеро. Його живлять води річок Црна і Біела. Рухаючись вниз, оминаючи ланцюг невеличких озер, побачимо найбільше озеро нижньої частини парку –  Коз’як. Його вражаюча блакить простягається аж 3 км.

Ще одна гордість Плитвицьких озер – Великий водоспад. Він несе свої води до річок Корана та Плитвиця. Шалений водний потік падає вниз з висоти 72 метри. Споглядаючи як все це відбувається, мимоволі поринаєш у напівмедитативний стан. В ньому заспокоюєшся і врівноважуєшся.

Також у парку нарахували понад 1 200 видів різних рослин. А ще він став домівкою для 160 видів птахів.  Цікаво що на озерах живе і понад 20 видів кажанів. Диким котам, косулям, бурим ведмедям, видрам і вовкам  "плитвицькі території" теж припали до душі. Та хижих представників вдень тут, на щастя, не зустрінеш. Але відбиватися від своєї туристичної групи не варто.

  

 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment