Категорія
Розповіді про мандри

Місто-музей, місто, потрапивши в яке, відчуваєш дух середньовіччя. Складається враження що ось повернеш за ріг вулиці, а там – лицарі і торговці, корабельники і ремісники. Це все про Дубровник – одну із вкрай примітних «перлин» Адріатичного узбережжя Хорватії.

Дубровник бере свій початок ще з VII століття. Свого часу ця місцевість була осередком розвитку мистецтв та науки, хорватської мови та культури. Місто завоювало титул найзаможнішого завдяки морській торгівлі. Єдиним конкурентом йому у цій справі була хіба-що тодішня Венеція.

До наших часів Дубровник зберіг свою дивовижну середньовічну архітектуру. Вона входить до Переліку спадщини ЮНЕСКО.

Зараз місто поділяється на Нове та Старе. У давній його частині туристів приваблюють маленькі кам’яні будиночки з червоною черепицею, вузенькі вулички і кам’яні сходи, а ще – фортифікаційні споруди.

Один з найкращих варіантів вивчення цього загадкового і колоритного міста – прогулянка вздовж оборонних стін. Шлях становить 2 кілометри. Не мало. Та вони долаються легко, бо дорога «всипана» унікальними об’єктами.

Справжньою родзинкою Дубровника вважається вежа Мінчета, побудована в XIV столітті. Це – найвища точка оборонної стіни, тому з її маківки відкривається неймовірний вид на місто.

Ще об’єкт, що точно притягне увагу, – форт Бокар. Він  вважається одним із найяскравіших прикладів гармонійної і функціональної архітектури серед оборонних споруд.

Фортеця Св. Іоанна  – також визначна принада Дубровника. Вона захищала порт міста. За найменшої загрози вхід у порт закривали важкими ланцюгами. Їх натягували між фортецею і причалом. Сьогодні тут знаходиться акваріум і етнографічний музей.

Головна вулиця стародавньої частини Дубровника – Страдун. Нею прогулятися можна тільки пішки. А як інакше, якщо хочеш роздивитися все до найменших дрібниць?

«Фонтан Онофріо» – теж займе особливе місце у вашому переліку цікавого та надзвичайного у Дубровнику. Уявіть, його збудували у 1438 році. Він виконував дуже важливу роль – подавав воду із джерела, що знаходилося аж за 12 км від міста. На ті часи фонтан був частиною унікальної системи водопостачання. Допоки жителі Дубровника користувалися таким благом – мешканці сусідніх містечок були змушені збирати дощову воду для своїх потреб.

Навпроти фонтану розташований Францисканський монастир – він датується 1317 роком будівництва і вважається пам’яткою архітектури. В його стінах знаходиться одна з найстаріших та найбагатших бібліотек Хорватії. В її колекції понад 70 000 томів.

Дубровник здивує вас своєю середньовічною архітектурою. Ці враження посилить приємний клімат зі свіжим морським повітрям з ароматами сосен, кипарисів та лаврів. Ця перлина Адріатики западе в самісіньке серце. Навіть не сумнівайтеся.

 

 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment