Категорія
Розповіді про мандри

Венеційський карнавал – найбільш грандіозна подія Італії. Це найзнаменитіший карнавал світу і найдавніший. Калейдоскоп фарб, костюмів, масок, образів та театральних постановок на стільки шалений, що здається, зараз голова піде обертом. У Венеції, під час карнавалу, втрачаєш зв'язок із реальністю. Все довкола дуже різнобарвне і гротескне. Щороку карнавал у Венеції відвідують більше ніж півмільйона туристів. І що важливо, що кожен може взяти участь у цьому заході і стати невід’ємною легендарного дійства.

Чари Венеційського карнавалу: як вся Венеція перетворюється на театр
Чари Венеційського карнавалу: як вся Венеція перетворюється на театр
Чари Венеційського карнавалу: як вся Венеція перетворюється на театр
Чари Венеційського карнавалу: як вся Венеція перетворюється на театр

Взяти участь у цьому заході, як майстер – особливо велика честь. Деякі майстри костюмів та масок готуються цілісінький рік до карнавалу у Венеції. Їхні роботи на стільки серйозні, неочікувані та продумані, що стають схожими на справжні шедеври мистецтва!

Сьогодні це – свято настрою, веселощів, творчості, загадковості та таланту. Та Венеційський карнавал має багатовікову історію. Перша документальна згадка про нього датується 1094 роком. А витоки беруть початок взагалі з часів Античності.Тоді проводили свято на честь бога Сатурна після збору врожаю. Воно супроводжувалося масовими гуляннями. У ці дні рабам дозволялося сидіти за одним столом з господою. Але за умови, що всі надягнуть маски і було незрозуміло хто з ким поруч сидить, п’є чарку та ділить їжу.

У християнські часи це свято використовували як підготовку до Великого посту – щоб люди змогли вдосталь повеселитися. А щоб зрівняти всі соціальні відмінності у дні карнавалу учасники надягали костюми і маски.

З часом Карнавал трансформувався та є речі, що залишилися традиційними. Зокрема, захід завжди розпочинається старовинним ритуалом, що називається «Воло делла Коломбіна». З дзвіниці на площі Святого Марка запускають паперову голубку, яка "вибухає" у польоті, обсипаючи натовп дощем із конфетті. Зі площі Святого Марка свято поширюється, здається, безупину на вузькі вулички Венеції. І цілком поглинає сірість, натомість даруючи кольори та фантазії. Всюди лунає музика, всі танцюють, веселяться.  

Яких костюмів та масок тут не зустрінеш під час карнавалу: від традиційних Арлекіно, П'єро, Панталоне і до дуже нестандартних рішень. І що важливо: ти не дізнаєшся хто ховається під цією маскою: чоловік чи жінка, відомий актор, політик, лікар чи турист..

Концерти та спектаклі, виступи фокусників, жонглерів, мімів, акробатів, клоунів – невід’ємна частина Венеційського карнавалу. Крім того, в численних тутешніх старовинних палацах проводяться традиційні костюмовані бали і ексклюзивні приватні прийоми. А для малечі організовують власний дитячий карнавал на площі Сан Поло.

Нестримна фантазія, парад костюмів, виступи, шалені маски, безупинна музика, безсонні ночі, парад прикрашених човнів і гондол, сміх і жарти – це і є Венеційський карнавал. З Феєрією така подорож набуває особливого смаку.

Відноситься до країни
Відноситься до туру

Додати новий коментар

comment