Категорія
Розповіді про мандри

Прекрасне, величне і фантастичне! Улюблене місце величезної кількості туристів – озеро Гарда. Це – найбільше і одне з найбільш вражаючих озер Італії. Потрапивши сюди, відчуваєш неабиякий приплив сил та енергії! Тут все оповите спокоєм і кожен навіть незначний, на перший погляд, пейзаж заряджає на всі сто!

Незабутнє озеро Гарда - фантастична "родзинка" туру Італією
Незабутнє озеро Гарда - фантастична "родзинка" туру Італією
Незабутнє озеро Гарда - фантастична "родзинка" туру Італією
Незабутнє озеро Гарда - фантастична "родзинка" туру Італією

Гарда – велетенське озеро. Його площа складає близько 370 кв. км, а максимальна глибина становить 346 м. Довжина берегової лінії по периметру теж значна  – аж 158 км. Озеро «ділять» між собою три італійські регіони – Ломбардія (провінція Брешії), Венето (провінція Верони) і Трентіно – Альто-Адідже (провінція Тренто).

Якщо вірити деяким документам VIII ст., назва Гарда походить від німецького warda, тобто «гвардія», «місце спостереження». Веронську частину узбережжя Гарди, з її м’яким кліматом, називають також «Рів’єрою олив», а берег, що відноситься до Брешії – відомий лимонними садами, за що його називають «Рів’єрою лимонів».

Північна частина озера оточена Альпами, а південна лежить у Паданській рівнині. Найвищі гори, що оточують озеро Гарда, – це Презанелла (3556 м) і Адамелло (3554 м).

Унікальна родзинка озера Гарда – сейши. Це унікальний феномен стоячих хвиль, що виникають у замкнених водоймах. Уявіть, на поверхні озера такі хвилі можуть виникати за повного штилю і тривати до декількох годин.

На озері лежать п’ять невеликих островів, найбільший з яких – острів Гарда, відомий також як острів Боргезе. Сьогодні тут можна побачити замок XIX століття, побудований в неоготичному венеціанському стилі.

Серед термальних джерел Гарди найвідомішим є підводне джерело Бойола, що знаходиться на глибині 17 м. Його особливі властивості пояснюються натрієво-сірчаним складом, що робить цю воду лікувальною.

Сірміоне  – унікальне місто, що  знаходиться у провінції Брешії та розташоване на південному березі Гарди. Місто має привабливу  історичну частину з вузькими вулицями, два термальні центри – «Catullo» і «Virgilio», а також руїни вілли давньоримського поета Катулла – «Grotte di Catullo».

Крім того, у Сірміоне можна відвідати міський музей, в якому зберігаються археологічні артефакти, бронзові вироби, монети, кераміка, фрагменти фресок. Ще одна важлива пам’ятка Сірміоне – фортеця з її зубчастими стінами, побудована для захисту території і порту.

Опинившись на озері Гарда, можна покуштувати типові місцеві страви: полента Карбонера – традиційна страва Трентіно на основі кукурудзяного борошна і сирів; філе форелі з цитрусовими; рибу з цитрусовими і оливковою олією; «Бро Брузо» – густий бульйон, зварений з додаванням підсмаженого борошна і оливкової олії; тортелліні Валеджо – з найтоншим тістом і смачною м’ясною начинкою; сардини з оливковою олією, петрушкою і часником; спагетті з соусом з солоної риби уклейки тощо.

Італія – вкрай приваблива та прекрасна, смачна та незабутня особливо у супроводі фахівців Феєрії.

 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment