Категорія
Розповіді про мандри

Іспанія — країна з багатою історією та спадщиною. Але найбільш за все вражають міста з фортифікаціями, вік яких налічує декілька століть.

Дивовижна Іспанія: п'ять міст-фортець, в яких варто побувати
Дивовижна Іспанія: п'ять міст-фортець, в яких варто побувати
Дивовижна Іспанія: п'ять міст-фортець, в яких варто побувати
Дивовижна Іспанія: п'ять міст-фортець, в яких варто побувати

Іспанія — країна з багатою історією та спадщиною. Але найбільш за все вражають міста з фортифікаціями, вік яких налічує декілька століть.

Жирона — перлина Каталонії та улюблене місто фанів серіалу “Гра престолів”. Це середньовічне місто має багату культурну та історичну спадщину від древніх римлян до євреїв. Історичний центр розташований на правому березі річки Оньяр з різнокольоровими будинками, що “вишикувались” уздовж берега.

Старе місто має два райони, оточені древніми фортечними стінами: Força Vella, в якій розташовувався початкове римське місто, заснований більше 2000 років тому, і середньовічний квартал, який розширив його в XIV і XV століттях. Ці атмосферні старовинні райони заповнені вузькими пішохідними вулицями і винятковими середньовічними будинками.

Толедо — місто, від якого перехоплює подих. Це справжня знахідка для туристів, адже тут виникає відчуття, що ти знаходишся в Європі 16-17 століття. Не дарма ціле Толедо занесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

До сьогоднішніх днів збереглися у відмінному стані високі стіни фортеці, вісім воріт і два мости. Кріпосна споруда стоїть на березі річки Тахо, більш потужні стіни захищають місто з північного боку.

У Толедо дивним чином поєднуються яскраві риси багатьох світових релігій. На вулицях міста можна зустріти пам'ятники мусульманської культури, християнської, а також єврейської. Також Толедо знамените тим, що тут розташовуються резиденції монархів і архієпископів.

Малага - це древнє укріплення маврів в однойменному місті на півдні Іспанії. Замок являє собою зразок класичної арабської архітектури і складається з лабіринту двориків, прикрашених квітами, пальмами і фонтанами, оточеного високими кам'яними стінами.

У давні часи стіни палацу були укріплені сотнею прекрасних веж. На жаль, більшість з них були зруйновані численними війнами. Поруч зі входом до фортеці знаходяться руїни римського театру датованого II століттям, який зараз реставрується. Частина матеріалів для будівництва фортеці були взяті саме звідси.

Авіла — це місто з кріпосними стінами, зведеними в XI столітті. У 1985 році вона була включена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут встигли побувати і римляни, і вестготи, і араби.

Фортеця складається з 88 веж і 9 воріт, а загальна довжина складає понад 2500 метрів.
Взагалі Авілі називають і центром католицької містики. Тут і жила і нині покоїться Свята Тереза Авільська.

Сеговія — іспанське місто, в якому знаходиться одна з найкрасивіших фортець. Алькасар була побудована на вершині крутої скелі, на стику річок Ересма і Кламорес. Її історія сягає своїм корінням в далеке минуле: в давнину на місці будівлі розташовувалися військові укріплення римлян, в 8 столітті - дерев'яна фортеця арабів, а трохи пізніше - сам замок, який став прекрасним зразком романо-готичного стилю.

Протягом історії замок, його форма і призначення зазнавали змін. Спочатку в ньому жив король, в 12 столітті він слугував в'язницею, два століття пізніше став артилерійською школою. Потім в ньому сталася страшна пожежа, що зруйнувала дах і знищила майже все внутрішнє оздоблення, після якого його відреставрували і віддали під офіцерський коледж. Сьогодні верхні поверхи замку відведені під військовий архів, а сам він уже кілька десятків років слугує музеєм.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment