3350
₴UAH
2 днів

Київ - Самчики - Старокостянтинів - Острог - Межиріч - Дермань - Дубно - Київ

Країни:
Дати

Пропонуємо вам зануритись в історію та згадати славетне минуле України!

Вони були нащадками правителів Київської Русі та Великого князівства Литовського. Їх називали «некороновані королі Волині», а їхні володіння простягалися від Києва до Вільно. Найпотужніша князівська родина українського середньовіччя - Острозькі.

Сімсот років тому, коли східні міста Київської Русі та і сам Київ були зруйновані монголо-татарською ордою, допомога надійшла з литовських земель. Звідти, спільними зусиллями, почали відтісняти загарбників, будуючи на звільнених землях оборонні твердині, щоб ординці не змогли повернутися. Найвідомішими та найпотужнішими захисниками земель руських, хранителями традицій та віри Київської Русі, в ці часи були князі з роду Острозьких.

Якимось дивом у вирах історичних подій зберіглися неймовірні замки, які вони побудували ще в далекі часи середньовіччя. Це Острозький замок 13 сторіччя – родовий маєток князів Острозьких, Дубенський замок 15 сторіччя – один із семи найкращих замків України, Старокостянтинівський Замок – «нова» резиденція князів 16 сторіччя, Межиріцький оборонний монастир 16 сторіччя, схожий на казкову фортецю, Дерманський монастир, в якому було започатковано книжкову справу під управлінням першодрукаря Івана Федорова.

300 років Острозькі були найпотужнішою князівською родиною українського середньовіччя. Вони мали військо, якому заздрили європейські монархи. Вони були настільки заможними, що навіть ходив вираз: "багатий, як Острозький". В їх роду були великі воїни, просвітники та навіть святі. Вони будували фортеці, церкви та монастирі, відкривали друкарні та школи. Навіть відродженням Києва в 17 сторіччі ми завдячуємо саме Острозьким.

Вони були учасниками величних подій, драматичних та романтичних історій, які могли б стати основою гостросюжетного роману або серіалу. Тож відкриймо для себе цю сторінку нашої історії разом!

У вартість входить
Комфортабельний автобус за маршрутом;
Проживання - 1 ніч зі сніданком;
22
Екскурсії за програмою у супроводі гіда;
Страхування.
У вартість не входить
Додаткове харчування;
22
Особисті витрати;
Інші витрати, не передбачені програмою.
Київ - Самчики - Старокостянтинів - Острог - Межиріч - Дермань - Дубно - Київ
День 1
Київ – Самчики – Старокостянтинів – Межиріч – Острог

7:00 Наш маршрут починається від станції метро Житомирська.

Перша зупинка нашої екскурсійної програми – музей-садиба в Самчиках  – це невеликий бонус, оскільки він не має відношення до князів Острозьких. Палац та парк тут були побудовані вже після занепаду династії, у 18 сторіччі, полковником Чечелем. Але як проїхати повз таке чудове місце? Адже маєток будували найкращі тогочасні скульптори, зодчі, художники та столяри, і він напрочуд гарно зберігся! Родзинкою палацу є Японський кабінет, розписаний за мотивами епохи Едо або Самураїв.

Переїзд до міста Старокостянтинів, заснованого знаменитим князем Костянтином-Василем Острозьким.

Обід (за бажанням).

Після обіду прогуляємось по набережній річки Ікопоть. Тут розташовані химерні і одночасно яскраві скульптури Миколи Мазура. Казкові персонажі -  Нептун на колісниці, русалки, водяні коні – створені з металу і … деталей машин, та дуже фотогенічні.

Набережна приведе нас до мальовничого Старокостянтинівського замку, побудованого князем для захисту краю від ординців - тут проходив "Чорний шлях" набігів. З 1575 р. замок жодного разу не був узятий приступом. У 1618 році він витримав навіть облогу 30-тисячного татарського війська. В давнину 500-метровий підземний хід з’єднував Замок з високою кам'яною сторожовою вежею. Пізніше вежа стала дзвіницею костелу Матері Божої Громничої Домініканського монастиря, але досі височіє на березі річки, і тепер вважається символом Старокостянтинова.

Але наша мета - Острог - літописне місто, родове гніздо князів Острозьких — найбагатших магнатів тих часів.

Острозький замок розташовано на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії. Замок абсолютно унікальний, оскільки це один з небагатьох в Україні "житлових" замків, який зберігся практично у первісному вигляді! До того ж у замку є сюрприз, але який – дізнаєтесь під час відвідування Замку!

19:30 Поселення в Готель "Маестро". Вільний час. Вечеря самостійно.

День 2
Острог – Межиріч – Дермань – Дубно - Київ

Отже, місто Острог. Після сніданку прогуляймося вуличками цього старовинного міста.

Обов’язково відвідаємо Острозьку академію, адже це перший в Україні вищий навчальний заклад, який було засновано в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким та княжною Гальшкою Острозькою. Також при Академії була відкрита друкарня, в якій Іван Федоров видав перший "Буквар" (першу слов’янську граматику) –  і знамениту Острозьку Біблію. Наразі діяльність академії відновлено, отже зайдемо до цього славетного закладу, помилуємось парком скульптур та сфотографуємось з «першим студентом».

Зупинимось біля пам'ятника трьом найвидатнішим представникам роду Острозьких: Федору Острозькому – Святому Феодосію, мощі якого нетлінні досі у Дальніх печерах Лаври, Костянтину Острозькому - великому полководцю, серед чисельних перемог якого битва під Оршею з московитами, та Василю-Костянтину Острозькому – великому просвітнику, меценату та фундатору першого українського відродження.

Далі у нашій екскурсійній програмі два старовинних монастирі – їх існуванням ми також зобов’язані родині Острозьких.

Перший – це Межиріцький Свято-Троїцький монастир-фортеця (15-17 сторіччя) – один із найцікавіших архітектурних ансамблів України: завдяки парним круглим вежам по кутах та кріпосним зубчастим стінам в ренесансному стилі, він більше схожий на казковий замок, ніж на оселю пустельників.

Другий – Дерманський монастир Святої Трійці, заснований Острозькими на відрогах Мізоцького кряжу наприкінці 15 сторіччя. Він також має вигляд старовинного замку, тому що спочатку таким і був - заміською резиденцією князя - кам'яним замком з бійницями та ровом з водою. Пізніше тут була побудована Троїцька церква та монастирські келії. У 1575-76 рр. Дерманським монастирем управляв першодрукар Іван Федоров, а в 1602 р. відкрилася друкарня і духовна школа.

Переїзд до Дубно. Обід (за бажанням).

Нас чекає ще один родовий замок князів Острозьких – Дубенський замок. Офіційною датою спорудження замку вважається 1492 р. Протягом століть Дубенський замок залишався неприступним - кріпосні стіни витримали неодноразові облоги кримських татар в XVI ст., Козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська в XVII в. Під замком були прокладені широкі кам'яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігалися запаси провізії для оборонців під час облоги. Підземні ходи замку описані Миколою Гоголем у романі "Тарас Бульба", основні дії якого розгортаються навколо Дубенського замку - саме в цьому замку письменник оселив Панночку Полячку, і через ці підземелля Андрій пробирається до коханої. А одна з веж бастіонів має назву "Беатка", на честь відважної княжни Беати Донської, завдяки якій було відбито напад татарського війська. Як саме – дізнаєтесь у Замку.

Загадавши бажання на бастіоні «Беатка», вирушаємо у напрямку Києва.

22:00 Орієнтовний час прибуття на ст.м.Житомирська

Додати новий коментар

Коментарі

Агенції туристичної компанії "Феєрія" в містах України:

Феєрія Мандрів, Басейна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Басейна, 5-А, оф 9

Феєрія Мандрів, Лівобережна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Є. Сверстюка (М. Раскової) 21, оф. 79, 7 поверх, ст. м. Лівобережна

Феєрія Мандрів, Он-лайн

Місто:
Київ
Адреса:
Онлайн

Феєрія мандрів, Одеса

Місто:
Одеса
Адреса:
Приморський бульвар, 11 (Готель Лондонська, головний вхід, 3 поверх)

Феєрія Мандрів, Нивки

Місто:
Київ
Адреса:
м. Київ, пр-т Перемоги, 71-A (Працюємо он-лайн, або за попередньою домовленістю про зустріч)

Феєрія Мандрів, Львівська площа

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Ярославів Вал 33-Б, оф. 3

Феєрія Мандрів, Харків

Місто:
Харків
Адреса:
вул. Алчевських (Артема), 2, оф. 2-6

Феєрія Мандрів, Львів

Місто:
Львів
Адреса:
вул.Томашівського, 4

Феєрія Мандрів, Олімпійська

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Антоновича, 12-Б (ст. м. Олімпійська, cт. м. площа Льва Толстого)

Феєрія Мандрів, Запоріжжя

Місто:
Запоріжжя
Адреса:
69006, Проспект Металургів 12-а, офіс №1

Феєрія Мандрів, Вінниця

Місто:
Вінниця
Адреса:
проспект Юності, 43-А, ТСК "Магігранд"

Феєрія мандрів, Черкаси

Місто:
Черкаси
Адреса:
вул. О. Дашкевича, 19

Розміщення у готелі "Маестро" або аналогічному

Готель "Маестро"

Затишні номери у самому серці Острога, смачна піца на дровах. Готель знаходиться в самому центрі м. Острог, поруч: Острозька академія, міська та районна ради, автобусна зупинка. До ваших послуг у піцерії "Маестро", зокрема: справжня піца спечена у дров’яній печі за італійською рецептурою та безліч страв української та європейських кухонь.

Додаткова інформація

Відвідувані замки за програмою:

- Острозький,
- Дубенський,
- Старокостянтинівський,
- садиба-музей Самчики.

Пожертви в храмах - за бажанням.

Контакти менеджерів

  • Ім'я: Наталія Антонюк
  • Посада: Менеджер
  • Тел.: 044-237-12-01
  • Вн. номер: 108
  • e-mail: [email protected]