2300
₴UAH
2 днів

Київ – Самчики – Старокостянтинів – Межиріч – Острог – Дермань – Дубно – Новоград-Волинський – Київ

Країни:
Дати

Опис туру

Вони були нащадками правителів Київської Русі та Великого князівства Литовського. Їх називали «некороновані королі Волині», а їхні володіння простягалися від Києва до Вільно. Найпотужніша князівська родина українського середньовіччя - Острозькі.

Вони мали військо, якому заздрили європейські монархи, і були учасниками величних подій, драматичних та романтичних історій, які могли б стати основою гостросюжетного роману або серіалу.Їхній рід налічував великих воїнів, просвітників та навіть святих, а статки настільки великі, що народили вираз: "Багатий, як Острозький". Вони будували фортеці, церкви та монастирі, відкривали друкарні та школи. Навіть відродженням Києва в 17 сторіччі ми завдячуємо саме Острозьким.

Тож відкриймо для себе цю сторінку нашої історії разом! У цьому турі ми з вами вирушимо в самісіньке серце колишньої Острозької імперії - потужного князівства, яке упродовж трьох століть існувало на теренах України за литовської доби.

Ми відвідаємо неймовірні замки та монастирі, що були побудовані князями Острозькими ще в далекі часи середньовіччя. Це Острозький замок 13 сторіччя – родовий маєток князів Острозьких, Дубенський замок 15 сторіччя – один із семи найкращих замків України, Старокостянтинівський замок – «нова» резиденція князів 16 сторіччя, Межиріцький оборонний монастир 16 сторіччя, схожий на казкову фортецю, Дерманський монастир, в якому було започатковано книжкову справу під управлінням першодрукаря Івана Федорова, та замок старовинного міста Звягель (15 сторіччя) на високій скелі над річкою Случ.

Ми завітаємо до Острозької академії – найстарішої української науково-освітньої установи, заснованої у 1576 році, та побачимо Острозьку Біблію – перше повне видання всіх книг Святого Письма церковнослов'янською мовою, здійснене 1581 року Іваном Федоровим.

Це буде цікава та яскрава подорож!

У вартість входить
Проїзд на комфортабельному автобусі;
22
Проживання - 1 ніч зі сніданком;
22
Екскурсійне обслуговування за програмою;
22
Страхування.
У вартість не входить
Додаткове харчування;
22
Особисті витрати;
Інші витрати, не передбачені програмою.

Київ – Самчики – Старокостянтинів – Межиріч – Острог – Дермань – Дубно – Новоград-Волинський – Київ
День 1
Київ – Самчики – Старокостянтинів – Межиріч – Острог

7:00 Наш маршрут починається від станції метро Житомирська.

Перша зупинка нашої екскурсійної програми – музей-садиба в Самчиках  – це невеликий бонус, оскільки він не має відношення до князів Острозьких. Палац та парк тут були побудовані вже після занепаду династії, у 18 сторіччі, полковником Чечелем. Але як проїхати повз таке чудове місце? Адже маєток будували найкращі тогочасні скульптори, зодчі, художники та столяри, і він напрочуд гарно зберігся! Родзинкою палацу є Японський кабінет, розписаний за мотивами епохи Едо або Самураїв.

Переїзд до міста Старокостянтинів, заснованого знаменитим князем Костянтином-Василем Острозьким.

Обід (за бажанням).

Після обіду прогуляємось по набережній річки Ікопоть. Тут розташовані химерні і одночасно яскраві скульптури Миколи Мазура. Казкові персонажі -  Нептун на колісниці, русалки, водяні коні – створені з металу і … деталей машин, та дуже фотогенічні.

Набережна приведе нас до мальовничого Старокостянтинівського замку, побудованого князем для захисту краю від ординців - тут проходив "Чорний шлях" набігів. З 1575 р. замок жодного разу не був узятий приступом. У 1618 році він витримав навіть облогу 30-тисячного татарського війська. В давнину 500-метровий підземний хід з’єднував Замок з високою кам'яною сторожовою вежею. Пізніше вежа стала дзвіницею костелу Матері Божої Громничої Домініканського монастиря, але досі височіє на березі річки, і тепер вважається символом Старокостянтинова.

Але наша мета - Острог - літописне місто, родове гніздо князів Острозьких — найбагатших магнатів тих часів. Острозький замок розташовано на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії. Замок абсолютно унікальний, оскільки це один з небагатьох в Україні "житлових" замків, який зберігся практично у первісному вигляді! До того ж у замку є сюрприз, але який – дізнаєтесь під час відвідування Замку!

19:30 Поселення в готель. Вільний час. Вечеря самостійно.

День 2
Острог – Межиріч – Дермань – Дубно – Новоград-Волинський - Київ

Отже, місто Острог. Після сніданку прогуляймося вуличками цього старовинного міста. Обов’язково відвідаємо Острозьку академію, адже це перший в Україні вищий навчальний заклад, який було засновано в 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким та княжною Гальшкою Острозькою. Також при Академії була відкрита друкарня, в якій Іван Федоров видав перший "Буквар" (першу слов’янську граматику) –  і знамениту Острозьку Біблію. Наразі діяльність академії відновлено, отже зайдемо до цього славетного закладу, помилуємось парком скульптур та сфотографуємось з «першим студентом».

Зупинимось біля пам'ятника трьом найвидатнішим представникам роду Острозьких: Федору Острозькому – Святому Феодосію, мощі якого нетлінні досі у Дальніх печерах Лаври, Костянтину Острозькому - великому полководцю, серед чисельних перемог якого битва під Оршею з московитами, та Василю-Костянтину Острозькому – великому просвітнику, меценату та фундатору першого українського відродження.

Далі у нашій екскурсійній програмі два старовинних монастирі – їх існуванням ми також зобов’язані родині Острозьких.

Перший – це Межиріцький Свято-Троїцький монастир-фортеця (15-17 сторіччя) – один із найцікавіших архітектурних ансамблів України: завдяки парним круглим вежам по кутах та кріпосним зубчастим стінам в ренесансному стилі, він більше схожий на казковий замок, ніж на оселю пустельників.

Другий – Дерманський монастир Святої Трійці, заснований Острозькими на відрогах Мізоцького кряжу наприкінці 15 сторіччя. Він також має вигляд старовинного замку, тому що спочатку таким і був - заміською резиденцією князя - кам'яним замком з бійницями та ровом з водою. Пізніше тут була побудована Троїцька церква та монастирські келії. У 1575-76 рр. Дерманським монастирем управляв першодрукар Іван Федоров, а в 1602 р. відкрилася друкарня і духовна школа.

Переїзд до Дубно. Обід (за бажанням).

Нас чекає ще один родовий замок князів Острозьких – Дубенський замок. Офіційною датою спорудження замку вважається 1492 р. Протягом століть Дубенський замок залишався неприступним - кріпосні стіни витримали неодноразові облоги кримських татар в XVI ст., Козацьких загонів Максима Кривоноса та російського війська в XVII в. Під замком були прокладені широкі кам'яні підземні ходи-тайники, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном. Тут зберігалися запаси провізії для оборонців під час облоги. Підземні ходи замку описані Миколою Гоголем у романі "Тарас Бульба", основні дії якого розгортаються навколо Дубенського замку - саме в цьому замку письменник оселив Панночку Полячку, і через ці підземелля Андрій пробирається до коханої. А одна з веж бастіонів має назву "Беатка", на честь відважної княжни Беати Донської, завдяки якій було відбито напад татарського війська. Як саме – дізнаєтесь у Замку.

Загадавши бажання на бастіоні «Беатка», вирушаємо у напрямку Києва.

Але по дорозі зробимо ще одну зупинку  - у Новограді-Волинському – так тепер називається старовинне місто Звягіль, в якому також під проводом Костянтина Острозького в 1507-1595 рр. було побудовано Звягільський замок. На жаль, згодом замок було частково зруйновано, і мури його не відновлювались, а використовувались для будівництва інших споруд. Отже наразі ми можемо бачити тільки його реконструкцію, але вона дозволяє скласти уявлення про ще одну частку спадщини великих князів.

Від’їзд до Києва.

22:00 Орієнтовний час прибуття на ст.м.Житомирська

Додати новий коментар

Комментарии

Заповніть документи та надішліть менеджерам

Агенції туристичної компанії "Феєрія" в містах України:

Феєрія Мандрів, Басейна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Басейна, 5-А, оф 9

Феєрія Мандрів, Нивки

Місто:
Київ
Адреса:
м. Київ, пр-т Перемоги, 71-A

Феєрія мандрів, Лівобережна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Є. Сверстюка (М. Раскової) 21, оф. 79, 7 поверх, ст. м. Лівобережна

Феєрія Мандрів, Львівська площа

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Ярославів Вал 33-Б, оф. 3

Феєрія мандрів, Одеса

Місто:
Одеса
Адреса:
Приморський бульвар, 11 (Готель Лондонська, головний вхід, 3 поверх)

Феєрія Мандрів, Харків

Місто:
Харків
Адреса:
вул. Алчевських (Артема), 2, оф. 2-6

Феєрія Мандрів, Львів

Місто:
Львів
Адреса:
пр-т Червоної Калини, 46 (1-й поверх)
e-mail:

Феєрія Мандрів, Олімпійська

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Антоновича, 12-Б (ст. м. Олімпійська, cт. м. площа Льва Толстого)

Феєрія Мандрів, Запоріжжя

Місто:
Запоріжжя
Адреса:
69006, Проспект Металургів 12-а, офіс №1

Феєрія Мандрів, Вінниця

Місто:
Вінниця
Адреса:
проспект Юності, 43-А, ТСК "Магігранд"

Феєрія мандрів, Черкаси

Місто:
Черкаси
Адреса:
вул. О. Дашкевича, 19

Феєрія Мандрів, Сімферополь

Місто:
Сімферополь
Адреса:
вул. Фрунзе, буд. 19
Додаткова інформація

Відвідувані замки за програмою:

- Острозький,
- Дубенський,
- Старокостянтинівський,
- садиба-музей Самчики.

Пожертви в храмах - за бажанням.

Контакти менеджерів

  • Ім'я: Наталія Антонюк
  • Посада: Менеджер
  • Тел.: 0-800-60-44-39, (050) 391-82-77
  • Вн. номер: 108
  • e-mail: natalia.a@feeria.ua