2600
₴UAH
2 днів

Ваше місто/Київ – Трахтемирів – Черкаси – Чигирин – Суботів – Холодний Яр – Мотронинський монастир – хутір Буда – Ваше місто/Київ

Країни:

Ото церков Богданова.
Там-то він молився,
Щоб москаль добром і лихом
З козаком ділився.

Скіфські кургани і Шовковий шлях з Азії. Трипільці і кордони Дикого Поля. Давньоруські поселення і перлини оборонної храмової архітектури. Гайдамаки і Букринський плацдарм. Козацькі столиці і Холодноярська республіка. Хмельницький, Сагайдачний, Калнишевський, Дорошенко. Дерево-тризуб і відбиток рожевого сонця у синіх водах, що сходить і сідає над величною рікою.

Наддніпрянщина. Сконцентрована історія України.

Сьогодні, милуючись зі схилів Дніпра сповненими тишею і спокоєм краєвидами, важко повірити, що саме тут тисячоліттями, з доісторичних часів і до сьогодення точилися найзапекліші битви, народжувались і стикалися культури і епохи, а у вирі історичних подій кувався міцний й нескорений козацький рід. Нація і держава українців.

Тут кожен клаптик землі, кожний камінчик настільки просякнутий спресованими крізь віки подіями, що нині вже важко розрізнити, де закінчуються міфи й оповідки та починається справжня історія. Тож пропонуємо вам разом із Феєрією здійснити подорож у глиб віків та долучитись до найславетніших і найтрагічніших сторінок України.  А розібратись у цьому непростому нашаруванні вам допоможе історик за освітою, дослідниця і просто закохана в Черкащину людина - наш феєричний гід Марина Мірзаєва!

У вартість входить
Проїзд транспортом;
22
Проживання в готелі;
22
Супровід феєричного гіда;
Екскурсії за програмою.
У вартість не входить
Додаткове харчування;
22
Особисті витрати;
Доплата за одномісне проживання;
Витрати, не вказані в програмі.
Ваше місто/Київ – Трахтемирів – Черкаси – Чигирин – Суботів – Холодний Яр – Мотронинський монастир – хутір Буда – Ваше місто/Київ
День 1
Ваше місто/Київ – Трахтемирів – Черкаси

Збір біля метро Дружби народів о 9:00. Виїзд до Трахтемирова. Зупинка у Великому Букрині. 

Екскурсія Трахтемировим (прохання мати із собою воду та зручне взуття). За 4 години екскурсії ми оглянемо:

- панорами Букринського плацдарму - один із плацдармів на правому березі Дніпра, з якого у вересні 1943 р. радянська армія робила невдалі спроби визволити Київ.

- козацьке кладовище - тут знаходяться могили початку XVII ст., зокрема, і козаків-характерників.

- дерево-тризуб - виріс біля козацького Трахтемирова ще за радянських часів. Біля нього відкривається панорамний вид на лівий берег Дніпра та місто Переяслав-Хмельницький.

- скіфське городище - у 1962 році археологи в Трахтемирові виявили поселення, які у IX ст. до н.е. були завойовані кочовими племенами скіфів. Сьогодні ті давні події відтворює місцевий ландшафт заповіднику. На його території знаходиться точки енергетичної “сили”.

Обід у місцевих жителів. Вам запропонують домашні страви та квас власного трахтемирівського виробництва.

Переїзд до Черкас. Поселення у готелі.

Піша екскурсія вечірніми Черкасами.

Черкаси – місто обласного рівня, що знаходиться на правому березі річки Дніпро – Кременчуцького водосховища. Історія міста сягає давніх часів, втім історична спадщина демонструє минуле міста останніх двох століть. Ми прогуляємося від Соборної площі до Долини Троянд. Побачимо Комерційний банк (1914), особняк підприємця Щербини (1892), площу і пам'ятник гетьману Богдану Хмельницькому, пам’ятник “Вітчизна Матір”.

Ніч у готелі.

День 2
Черкаси – Чигирин – Суботів – Холодний Яр – Мотронинський монастир - хутір Буда - Ваше місто/Київ

Сніданок. Виїзд до Чигирина.

Екскурсія Чигирином.

Історико-культурний Чигирин – козацьке осердя, його мешканці спільно із черкаськими і канівськими козаками зводили тут хутори-зимівники на річках Середнього Подніпров’я. За часів Великого Князівська Литовського та Речі Посполитої цими землями володіла українська шляхта, що дозволило місту розвинутись до того рівня, щоб воно у 1592 р. отримало Магдебурзьке право.

З початком національно-визвольної боротьби Хмельницького гетьманська столиця з Трахтемирова переїздить до Чигирина. Тут створюється одна з наймогутніших фортець XVII ст.

У центральній частині міста розташована історично-ландшафтна пам’ятка – Замкова гора. На ній знаходиться пам’ятник Богдану Хмельницькому висотою 18,6 м та бастіон Петра Дорошенка – частини Чигиринської фортеці XVII ст.

Відвідування музею Б. Хмельницького, де зібрано експонати, пов’язані із життям та діяльністю великого Гетьмана, а також унікальна археологічна колекція XVII ст. - атрибути козацької влади, зброя, а також твори мистецтва та побутові речі того часу.

На території заповідника розташовані й інші історичні пам’ятки, які ми оглянемо в ході оглядової екскурсії.

Переїзд у Суботів.

Огляд Іллінської церкви – усипальниці Богдана Хмельницького, збудованої у середині XVII ст. за наказом і коштом Гетьмана. Відвідування історичного музею.

Обід.

Переїзд до Холодного Яру. Коли я впаду... мою кров вип'є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце”, – слова автора найвідомішої книги про Холодний Яр Юрія Горліс-Горського.

Потрапляючи у с. Медведівка, ми поринаємо в описану Шевченком гайдамаччину. Горбистими місцевостями прямуємо до с. Мельники, де народився і загинув видатний холодноярський отаман Василь Чучупака. Відвідаємо його могилу і прямуємо до гайдамацького ставу, де у XVIII ст. повстанці освячували зброю для війни із Річчю Посполитою. Сьогодні цю традицію перейняли українські військові і на Свято Покрови, а також до днів вшанування Героїв Холодного Яру сюди приїздять діючі українські військовослужбовці та ветерани російсько-української війни. Сьогодні 93-тя окрема механізована бригада носить почесне звання “Холодного Яру”.

Пішки йдемо до Мотронинського монастиря, дивимося печери, у яких повстанці ховали амуніцію, їжу і навіть коней. Спускаємося до джерела Св. Онуфрія Великого.

Переїзд на хутір Буда.

Тут знаходиться відомий далеко за межами України 1100-літній дуб Максима Залізняка. Відвідуємо церкву святого Петра Калнишевського та оглядаємо перший в Україні встановлений пам'ятник Небесній сотні.

Вечеря та вільний час. Повернення до Києва.

Додати новий коментар

Коментарі

Надіслав: Анатолій, дата: 11.11.2020

А ще чарівні Рось і Росава, де паслись мамонти; Мошни з Шевченком, Городецьким, Торрічеллі, Воронцовим; унікальне Мошногір'я з деревом Кохання; і дивовижні Черкаси, звідки пішли козаки, а ще з Хрещатиком, з найдовшим бульваром, найдовшою дамбою і пляжами, найбільшими храмами, незвичними пам'ятниками і просто місто-"шоколадка". Приємних мандрів Центром України!! 096 565-22-50
Заповніть документи та надішліть менеджерам

Агенції туристичної компанії "Феєрія" в містах України:

Феєрія Мандрів, Басейна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Басейна, 5-А, оф 9

Феєрія Мандрів, Лівобережна

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Є. Сверстюка (М. Раскової) 21, оф. 79, 7 поверх, ст. м. Лівобережна

Феєрія Мандрів, Он-лайн

Місто:
Київ
Адреса:
Онлайн

Феєрія мандрів, Одеса

Місто:
Одеса
Адреса:
Приморський бульвар, 11 (Готель Лондонська, головний вхід, 3 поверх)

Феєрія Мандрів, Нивки

Місто:
Київ
Адреса:
м. Київ, пр-т Перемоги, 71-A (Працюємо он-лайн, або за попередньою домовленістю про зустріч)

Феєрія Мандрів, Львівська площа

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Ярославів Вал 33-Б, оф. 3

Феєрія Мандрів, Харків

Місто:
Харків
Адреса:
вул. Алчевських (Артема), 2, оф. 2-6

Феєрія Мандрів, Львів

Місто:
Львів
Адреса:
вул.Томашівського, 4

Феєрія Мандрів, Олімпійська

Місто:
Київ
Адреса:
вул. Антоновича, 12-Б (ст. м. Олімпійська, cт. м. площа Льва Толстого)

Феєрія Мандрів, Запоріжжя

Місто:
Запоріжжя
Адреса:
69006, Проспект Металургів 12-а, офіс №1

Феєрія Мандрів, Вінниця

Місто:
Вінниця
Адреса:
проспект Юності, 43-А, ТСК "Магігранд"

Феєрія мандрів, Черкаси

Місто:
Черкаси
Адреса:
вул. О. Дашкевича, 19

Контакти менеджерів

  • Ім'я: Наталія Антонюк
  • Посада: Менеджер
  • Тел.: 044-237-12-01
  • Вн. номер: 108
  • e-mail: [email protected]