Категорія
Розповіді про мандри

Є Німеччина, а є – Берлін. Так кажуть мандрівники, котрі хоч раз відвідали це місто. Воно відрізняється від усієї країни своїм настроєм, людьми, історією та атмосферою.

Пропонуємо вам подорож до Берліну разом із Феєрією. Відкривайте світ з нами!

Берлін для всіх: пам’ятки німецької столиці, які варто побачити
Берлін для всіх: пам’ятки німецької столиці, які варто побачити
Берлін для всіх: пам’ятки німецької столиці, які варто побачити
Берлін для всіх: пам’ятки німецької столиці, які варто побачити

Забудьте про Нью-ЙоркБерлін це місто, яке ніколи не спить. Від крихітних підвальних клубів до промислових техно-храмів, каштанових пивних садів, казкових кабаре до затишних кафе - Берлін забезпечує розвагами не тільки вдень, але й після настання темноти. Відпочивайте цілодобово! 

Центральна берлінська вулиця Унтер ден Лінден простяглася майже на півтора кілометра між Музейним островом і Брандербурськими воротами. Починається вона біля Палацового моста, який прикрашений скульптурами з білого каррарського мармуру та був спроектований у 1818-у році архітектор К. Ф. Шинкель.

Старий будинок на Унтер ден Лінден - колишній Арсенал.  Під час війни Арсенал, втім, як і вся Унтер ден Лінден, перетворився на руїни. Фасади історичних будівель відновили, а ось за фасадами в більшості випадків ховаються абсолютно нові споруди, які не мають нічого спільного з історичними будівлями.

Поруч з Арсеналом стоїть одна з найкращих робіт прославленого майстра німецького класицизму Карла Фрідріха - Нова караульня, побудована в 1818 році. Зараз колишню караульню перетворили в меморіал жертвам всіх воєн і тиранії.

На протилежному боці вздовж вулиці витягнувся ряд палаців.

Найбільший з них - палац кронпринца в 1857-му році архітектор Й. Х. Штрак перебудував з більш раннього палацу спадкоємця прусського престолу.

Закінчується вулиця Унтер ден Лінден на Паризькій площі біля Бранденбурзьких воріт, і це вважається найтуристичнішим місцем Берліна.

Прямокутна Паризька площа була розбита на початку 18-го століття, а свою нинішню назву вона отримала в 1814-му році на честь переможного повернення з Парижа прусського війська.

Лівіше від воріт, на перетині вулиць Ebertstrasse і Behrenstrasse, у 2005-му році Петер Айзенман розташував меморіал, присвячений жертвам Голокосту.

2700 бетонних блоків різної висоти, встановлені на площі в два гектари, справляють сильне емоційне враження. Під цим символічним кладовищем знаходиться підземний меморіальний зал.

А правіше Бранденбурзьких воріт стоїть відома навіть тим, хто ніколи не був у Берліні, будівля Рейхстагу.

Відразу за Бранденбургскими воротами і Рейхстагом починається величезний лісопарк Тіргартен площею в 200 гектар.

Берлінська стіна – це те, що варто вашої уваги. Вона була символом «залізної завіси», яка існувала між Східною і Західною Європою. За роки Берлінська стіна змінила свій вигляд. Спочатку вона була лише загородженням з колючого дроту. Потім вона перетворилася в бетонну стіну. Згодом були додані оглядові вежі, бункери та інші засоби залякування.

Від колишньої споруди зараз збереглися лише Бранденбурзькі ворота, які стали символом єдиної Німеччини. Поруч з Бранденбурськими воротами знаходиться сумнозвісний колишній контрольно-пропускний пункт «Чарлі». Сьогодні тут розташований Музей Берлінської стіни.

Берлінська телевежа – найвища споруда Німеччини, її висота становить 368 метрів. Це четверта за висотою телевізійна вежа Європи (після Останкінської, Київської та Ризької). Розташована телевежа в одному з найбільш жвавих місць Берліна, на площі Александрплац.

На висоті 203 метри розташований величезний шар зі скла і сталі, всередині якого організована оглядовий майданчик. З нього відкривається приголомшливий краєвид на Берлін, в гарну погоду видимість досягає 40 кілометрів.

І це лиш головні пам’ятки міста, а вибір є на будь-який смак. Можна також відвідати один із музеїв, сходити в зоопарк чи в Берлінську оперу. А якщо ви любите рідкісні речі та одяг, то обов’язково відправляйтесь на блошиний ринок у Тіргартені.  І взагалі, стиль місцевих жителів – це окрема тема для розмов. Тільки у Берліні можна побачити, наприклад, 60-річного офісного клерка, який їде на роботу велосипедом у дорогому стильному костюмі та старезних драних кедах Adidas. Та що казати – відправляйтесь до Берліну та пізнавайте місто самі!

Відноситься до країни
Відноситься до туру

Додати новий коментар

comment