1000 і 1 підстава відвідати батьківщину Заратустри, Авіценни та Хайяма

Ще донедавна Іран був для туристів такою собі terra incognita – невідомою, майже закритою країною, овіяною різноманітними,  не дуже втішними навіть для самих іранців, міфами та стереотипами. Та буквально за кілька останніх років жителі Ірану зробили максимум, аби переконати весь світ: насправді вони – надзвичайно гостинний і привітний народ, а той, хто хоча б раз побачить їхню країну, назавжди закохається в Іран та Схід.

 

Якщо в дитинстві ви мріяли хоча б годинку побувати в чарівній казці, відчути себе Алладином чи Алі-Бабою, якщо марили дюнами, оазами, барханами і караванами, східними палацами, печерами, повними коштовностей, та лампами, в яких мешкають джинни, котрі виконують бажання, якщо в юності ви зачитувалися поезією Гафіза, Румі та Сааді, а зараз із легкістю можете до кожного життєвого випадку підібрати цитату з вічного і нестаріючого Омара Хайяма, - тур Феєрії «Перська казка» створений саме для вас.

У столиці Ірану Тегерані ви побачите, як старовинні пам’ятки мирно й комфортно уживаються з новими хайтеківськими будівлями.

Відвідаєте дивовижний Голестан (Палац Троянд) – резиденцію шаха Тахмаспа, побудовану у XVI столітті, погуляєте справжнім східним базаром, протяглість рядів якого понад десять кілометрів, і дізнаєтеся, що в середньовічному Ірані базари, ці величезні криті ринки, були справжніми центрами тяжіння. Саме навколо них і в них безпосередньо вирувало барвисте життя тогочасного Сходу, та й досі вони не втратили популярності.

Тут ви зможете придбати сувеніри, виготовлені в Ірані - все оригінальне, автентичне, ручної роботи, зроблене з величезною любов’ю та відповідальністю. Ну і, звісно, саме тут ви відчуєте, що таке купувати й торгуватися по-іранськи, а якщо пощастить, то й самі опануєте це досить складне і цікаве мистецтво.

 

В Ісфахані, столиці династії Сефевидів, ви усвідомите, якою ж величною і могутньою державою був Іран у XVII-XVIII століттях, почуєте безліч історій про розквіт Ісфахану, що тривав 124 роки і залишив по собі численні архітектурні та мистецькі пам’ятки.

Тодішній Ісфахан, місто на перетині торгових шляхів із Заходу на Схід, недарма називали половиною світу: мешкало в ньому понад півмільйона людей! Завдяки релігійній толерантності та вдалим реформам шаха Аббаса Великого місто перетворилося на справжню Мекку для ремісників, художників, філософів та купців із різних країн. 

Жили тут не лише перси, а й грузини, вірмени, турки, євреї, китайці (яким запропонували перебратися в Ісфахан, аби вони налагодили тут виробництво порцеляни), індуси, італійці, голландці і навіть англійці. Саме в Ісфахані у XVII cтолітті був створений перший килимовий завод, хоча виготовленням килимів перси займалися з давніх-давен, і саме в Ісфахані наразі чи не найбільша в Ірані кількість пам’яток архітектури XI-XIX століття.

Ви побачите головний ісфаханський Майдан - другу за величиною площу у світі, славнозвісну Мечеть Імама, жовто-блакитна баня якої неначе висить у повітрі, караван-сарай, де зупинялися європейські купці, їдучи в Індію та Китай, або повертаючись звідти, та... один з найкрасивіших православних храмів усього Сходу. Ісфахан, місто Авіценни та Хайяма, розкриє свої таємниці і викличе непереборне бажання неодмінно повернутися сюди ще.

 

У цьому турі на вас чекає також шарм не-туристичного, так би мовити, не-глянцевого Ірану.

Ви дізнаєтесь, як живуть люди у червоних глиняних хатинках у селищі Аб'яне, що немов застигло у XII столітті, та отримаєте унікальну можливість познайомитися з іранською пустелею.

Сучасні подорожні у 21 столітті долають пустелі уже не стільки на верблюдах, скільки на сучасних позашляховиках. Досвідчені любителі екзотичних країн неодміно помітять: ця пустеля не схожа на всі інші і відрізняється, перш за все, відсутністю виснажливої спеки та неймовірними "марсіанськими" пейзажами, ніби створеними для того, аби саме тут знімали фентезі та фантастику. 

Разом із Феєрією ви неодмінно побачите і давню церемоніальну столицю Персії Персеполіс, завойовану Олександром Македонським, і зелене місто-оазу Кашан, мешканці якого навчилися збирати воду з гір.

А ще - стародавній Йєзд із його П'ятничною мечеттю, справжнім шедевром мусульманської архітектури світового рівня, храмом зоросатрійців, де горить незгасаючий вогонь, а також моторошними Вежами мовчання, де послідовники Заратустри колись ховали (точніше, віддавали орлам та стерв'ятникам) тіла померлих, і романтичний трояндовий Шираз із казково прекрасною Рожевою мечеттю та її вітражами, завдяки яким складається враження, ніби зараз ти не у храмі, а всередині гігантського калейдоскопу...

І, звісно ж, знайомство з Іраном було б неповним без різноманітних східних смаколиків, без запашних прянощів,і вечірніх посиденьок у караван-сараях, без походів до хаммаму, аби розслабитися й відпочити з дороги, без місцевого фольклору та іранських народних розваг.

Усього цього вдосталь у нашій "Перській казці", і все це допоможе вам скласти своє, неповторне враження про дивовижний Іран - країну з історією, яка налічує багато навіть не століть, а тисячоліть, і, безумовно, великим майбутнім.

 

Контакти менеджерів
  • Ім'я: Юлія Юдіна-Рафізаде
  • Посада: Менеджер
  • Телефон: 0-800-60-44-39
  • Вн. номер: 129
  • e-mail: yudina@feeria.ua