Казковий архіпелаг під чобітком Італії

Край стародавніх пам’яток та історичних скарбів, свят та карнавалів, гамірних центрів розваг та мальовничих пляжів, — словом, країна щасливих людей! Чи може бути інакше, якщо живеш там, де святкується кожен день?

Мальта
гипогей Хал-Сафлиени
Джгантия
Лазурный берег

Прекрасні держави завжди надихали митців та геніїв на створення неповторних витворів мистецтва, і Мальта — не виключення!

Тут творили Мікеланджело да Караваджо, Лоренцо Гафа, Антоніо Шортіно, чиї полотна зберігаються у галереях та музеях острова й сьогодні (національний музей Мальти, історичний будинок-музей Палаццо Фальсон, галерея "Артітуд", центр творчості Святого Джеймса "Кавалер" та багато інших).

До того ж, Мальта відома археологічними відкриттями. Саме тому, окрім художніх галерей, тут також багато наукових музеїв.

Мандрівників з усього світу ваблять підземні печери святилища Хал-Сафлієні або гіпогею — стародавнього храму, спорудженого близько 4000 року до н.е. Це комплекс кімнат та залів, наповнених стародавніми пастками та проходами, які де-не-де розгалужуються, розділяючи простір на 2-3 поверхи. Тут краще не відставати від гіда, адже можна дуже легко заблукати!

А чи знали Ви, що чарівні пейзажі цієї острівної держави стали природними декораціями для багатьох кінострічок та сюжетів?

Мальтійськими кадрами можуть похвалитися "Код да Вінчі", "Троя", "Граф Монте-Крісто", "Гладіатор", "Астерікс та Обелікс" та легендарна "Гра престолів". Не дивно, що схили та захопливі краєвиди Мальти були багаторазово обрані в якості кінолокацій: місцева природа нібито самостійно готувала цю неймовірно кіногенічну країну до слави. Тож, відвідавши цей острів, можна відчути себе частинкою історичного або фантастичного кіно!

Вірогідно, ще однією причиною такої зацікавленості туристів є численні загадкові історичні об’єкти та пам’ятки, якими мережить територія країни. Деякі з них можуть позмагатися у таємничості із кам’яними ідолами острову Пасхи, Стоунхенджем та Мачу-Пікчу в Перу!

Наприклад, дивовижна мальтійська Джгантія, що розташована на острові Гозо — грандіозний мегалітичний комплекс, побудований задовго до пірамід у Єгипті. Місцеві жителі, як і численні туристи, вважають його місцем неймовірної космічної сили.

Мальта так само є чудовим вибором для подорожі серед тих, хто поціновує шопінг та планує потішити себе новими речами.

На острові розташовані фабрики брендів Cerrutti та Hugo Boss, саме тому тут дуже вигідні ціни на товари цих виробників. Загалом, найкращий сезон для шопінг-туру до Мальти — післяріздвяний період, який тут зазвичай позначається знижками та вигідними пропозиціями.

А для тих, хто бажає відпочити не лише душею, а й тілом, Мальта пропонує різноманітні варіанти курортів. Лазурові хвилі Середземного моря, помірне сонце, золотавий пісок, дайвінг, спа-процедури: чи потрібно ще щось для повного щастя?

Крім того, тут є дуже популярним поєднання екскурсійних програм із пляжним відпочинком.

Якщо ж прогулянка історичними місцями та пляжне дозвілля — для денної програми, чим же зайняти своє вечірнє та нічне дозвілля?

На Мальті це питання — взагалі не проблема, оскільки вона просто створена для тих, чия душа прагне активності, гучної музики й танців після заходу сонця. Цей острів є популярною дестинацією серед студентів, які прямують сюди на навчання. Й оскільки серед населення — високий відсоток молоді, тут не бракує нічних клубів (серед найвідоміших — Gianpula, Plush, Axis, Phoenix), є безліч барів та ресторанів.

Парадокс, але на Мальті поруч з активним нічним життям поширений також відпочинок з дітьми: велике різноманіття дитячих таборів пропонує свої послуги.

Поза тим, цей острівний край відомий численними можливостями для вивчення англійської мови, яка тут є офіційною: пропонуються як курси вивчення для дітей, так і для дорослих і для всієї родини.

Інша перевага опанування та спілкування англійською на Мальті — безліч можливостей відпочинку між мовними заняттями: життєрадісні мальтійці так люблять влаштовувати свята та карнавали, що, здається, ніби тут традиційно святкується кожен день. Без виключень! На острові можна спостерігати або взяти участь (!) у спортивних полюваннях на перелітних птахів, човнових та автоперегонах, кулінарних змаганнях, фольклорних святах, музичних фестивалях.

Мальта — з тих країн, які можуть як стати першим туристичним досвідом, надихнувши на подальші мандри, так і дати друге дихання досвідченому туристу на його мандрівному шляху.

Гайда знайомитись із цією колоритною державою та отримувати феєричні враження разом з нами!