Простори Росії* кличуть у мандри

Росія відома у світі в першу чергу багатьма стереотипами: неймовірно холодні зими, ведмідь, балалайка, горілка… І хоча стереотипи ці є частково правдивими, ними життя в цій країні все ж таки не обмежується. Адже насправді в цих краях є багато туристичних місць, відвідання котрих ладне розширити кругозір та загальний погляд на мандри. Оскільки це безперечно одна з найбільш контрастних країн світу, і подорожі тут можуть бути найрізноманітнішими: від екотуризму бідними селами, що знаходяться у віддаленні від цивілізації, до насиченого відвідування великих мегаполісів, що хутко ростуть та розвиваються.

Велика кількість визначних пам'яток Росії зосереджена в її столиці — Москві: звідси починають свою подорож її просторами багато туристів. Традиційною вважається прогулянка Красною площею, звідки видно й монументальний Московський Кремль.

І собор Василія Блаженного — один з типових російських символів, знаменитий своїми барвистими куполами. І відбудований після зносу в радянські часи Казанський собор. І мавзолей Володимира Леніна, що приваблює мандрівників своєю чудернацькістю. І, звісно ж, національний історичний музей.

З Красної площі можна відправитися на перегляд спектаклю в знаменитому на весь світ Большому театрі. Надихнувшись культурним дозвіллям, варто доповнити його відвіданням Третьяковської галереї — одного з найбільших художніх музеїв на світі, де можна детально ознайомитись із пам'ятниками російського мистецтва.

Якщо Москва — адміністративний центр Росії, Санкт-Петербург — його культурне серце. Протягом десятиліть численні художники, письменники, скульптори часто прямували сюди заради натхнення на створення нових витворів мистецтва, адже атмосфера цього міста, його подих — неповторні.

Відомий білими ночами, частими дощами й туманами, розвідними мостами, Санкт-Петербург безперечно є найромантичнішим серед російських міст. Обов'язкові для відвідання тут музей Ермітаж, палац Петергоф, храм Спаса-на-Крові, Петропавлівська фортеця, Зимовий палац та Ісаакіївський собор. А Невський проспект — улюблене місце для неквапливих піших прогулянок як серед гостей міста, так і серед місцевих жителів.

Примітна також природа Росії: численні поети оспівували красу її глибоких озер, струнких берізок та бурхливих рік у своїх творах. Тут знаходиться найглибше прісноводне озеро у світі — Байкал.

Найвища точка Росії, а також — наймальовничіша гора — Ельбрус: сюди можна відправитись на гірськолижний курорт. Найкращий же морський краєвид відкривається з Куршської коси на узбережжя Балтійського моря: звідси з одного боку видно безмежні березові та хвойні ліси, а з іншого — балтійські хвилі, що тягнуться до самого горизонту, де море об'єднується з небом! Це чудове місце для усамітнення й купання у спокійних водах лагуни.

*Цей текст — стаття про визначні туристичні місця Росії, що не має ніякого відношення до політичних відносин між Україною та Росією.