Категорія
Розповіді про мандри

Саме так іспанці називають Діда Мороза. Іспанські традиції святкування Різдва й Нового Року заслуговують на увагу кожного мандрівника: цей народ вже давно зарекомендував себе у світі як такий, що не може уявити свого життя без яскравих святкувань, танців, пісень! Тож і Різдво тут святкують по-особливому, водночас поважаючи багатовікові традиції й кожного року вносячи у святкування щось нове. Тож яке воно — Різдво по-іспанськи?..

Різдво в гостях у Папа Ноеля!
Різдво в гостях у Папа Ноеля!
Різдво в гостях у Папа Ноеля!
Різдво в гостях у Папа Ноеля!

Іспанці традиційно починають готуватися до Різдва завчасно: ще з середини осені. На вулицях поступово з'являються гірлянди, зірки, ошатно прикрашені ялинки. За кілька місяців до початку святкування родичі узгоджують місце відзначення Різдва: дуже важливо зустріти свято у сімейному колі, скликавши навіть найдальших членів родини, ні про кого при цьому не забувши. Іспанські хазяйки полюбляють готувати до свята морепродукти — невіддільну складову середземноморської дієти.

Загалом Іспанія відома на весь світ завдяки різноманітній та здебільшого неймовірно смачній традиційній кухні. Проте саме на Різдво тут можна відвідати особливі страви. Це знаменитий м'ясний суп на перше. На закуску — тапас із хамоном, сиром, морепродуктами. На друге — запашне й дуже ситне косідо. На десерт — туррон — іспанська адаптація арабського рахат-лукуму, польворонес — солодощі з мигдальної пасти або іспанські марципани. Все це супроводжується смакуванням кави́ — знаменитого іспанського шампанського. Втім, меню може сильно відрізнятися залежно від того, який регіон Ви відвідуєте. Саме тому найцікавішим варіантом є відвідання кількох різних провінцій Іспанії протягом однієї мандрівки.

Відвідуючи Іспанію у різдвяний святковий період, можна спостерігати консервативність як корінну рису національного іспанського характеру. Це особливо помітно у тому, з якою увагою вони ставляться до власних старовинних звичаїв, як пишаються ними, а також — із якою дбайливістю навчають їх своїх дітей. У провінціях навколо Гранади й Хаена, наприклад, існує звичай стрибати через вогнища напередодні Різдва: так, кажуть, можна залишити усі хвороби у старому році й увійти у новий рік здоровим та повним життєвих сил. Як у малих селищах, так і в мегаполісах можна часто бачити керосинові світильники, котрі запалюють на Різдво заради створення особливої атмосфери затишку.

Цікава традиція об'єднує мешканців Мадрида: у новорічну ніч збираються на одній з головних площ столиці Іспанії Пуерта-дель-Соль й чекають доленосної хвилини настання Нового Року. На кожен удар курантів потрібно їсти одну виноградину, при цьому паралельно загадуючи бажання. Якщо все зробити вчасно, воно обов'язково збудеться!

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment