Категорія
Розповіді про мандри

Поняття "карнавал" вперше з'явилося в Італії, проте дуже швидко розлетілося по всьому світу. Кожна країна сприйняла його по-своєму, по-особливому: саме тому у кожному карнавалі вбачаються культурні особливості певної країни. Значною популярністю відзначається домініканський карнавал. Розберемося ж, чому ця подія щорічно приваблює на святкування тисячі туристів?

¡Hola, carnaval! Домініканська республіка
¡Hola, carnaval! Домініканська республіка
¡Hola, carnaval! Домініканська республіка
¡Hola, carnaval! Домініканська республіка

Сутність

Низка карнавалів у Домініканській республіці проходить щорічно перед Великим Постом з лютого по березень, охоплюючи різні провінції країни. Подібно до італійського карнавалу, що вважається першим у світі, домініканський так само позначає період часу, коли можна відпочити, повеселитися, порадіти всім принадам цього життя перед настанням посту й утримання. Тому ця подія високо цінується, а ідеї до неї бережно виношуються усім домініканським населенням! До того ж, оскільки карнавал у Домінікані на сьогодні вже став невіддільною від домініканської культури подією, це свято вважається символом національної гордості й патріотичності домініканців.

Підготовка

Домініканці починають готуватися до карнавалу завчасно, вкладаючи у нього усю свою фантазію, народжуючи цікаві ідеї, відшукуючи матеріали для виготовлення костюмів, масок, візків та інших атрибутів свята. Продумування та планування сюжетів танців та виступів беруть на себе акторські трупи (близько 150 труп у кожній провінції!), до яких заради участі у підготовці до карнавалу приєднуються як аматори, так і більш професійні актори. Пізніше згідно зі сформованою темою карнавалу створюються ескізи всіх необхідних символів події.

Колорит

Історія Домініканської республіки позначається змішанням багатьох народів, що жили тут протягом певного періоду часу: індіанського народу таїно, гаїтян, афроамериканців (період работоргівлі) і європейців, які й завезли сюди у XVI столітті мотиви італійського карнавалу. Кожен з них залишив свій слід не лише в історії країни, але й в національному карнавалі: таким чином було створено унікальне свято! Культурні особливості кожного народу втілюються в домініканському карнавалі, формуючи його неповторний колорит.

Головні персонажі

Саме на їх появу чекають найсильніше, адже головні герої є основними окрасами домініканського карнавалу. Це кульгавий диявол, чия ключова задача — вдаряти учасників карнавалу й глядачів бичачим міхуром. А найцікавіше те, що відвертатися від цього тут не заведено, адже взяти удар на себе — на удачу! А оскільки частини карнавалу проходять у різних провінціях, у кожній з них є місцеві символи карнавалу. У Монте-Крісті, наприклад, це бики; у Сан-Педро-де-Макоріс це істоти у дзеркальних костюмах, а також — персонажі у барвистих костюмах та широкополих капелюхах іммігрантів: потомків африканців; у Бараоні це африканці та марони — чорношкірі раби-втікачі: актори, що грають їх, часто фарбують тіло вугіллям; у Пуерто-Плато це Лос Таймаскарос — збірні персонажі, що поєднують образи африканських божеств, богів індіанців таїно й іспанців.

Традиції

Місто Ла-Вега вважається карнавальною столицею Домініканської республіки: у 2006 році, наприклад, він був визнаний одним з найкращих карнавалів світу. Його традиційною частиною є вибори королеви карнавалу: за це цінне звання зазвичай змагаються дівчата з різних провінцій країни. Карнавал в Пунта-Кані вважається наймолодшим у Домінікані, втім, це лише додає йому особливої чарівності, адже традиційність тут іде в ногу зі свіжими, новими рисами. На цьому карнавалі можна часто побачити численні алегоричні й сатиричні фігури, що стосуються актуальних соціальних та політичних подій, у чому вбачається його спільність із карнавалом у Ріо-де-Жанейро. Карнавальний період традиційно завершується в офіційній столиці Домініканської республікиСанто-Домінго: церемонія закриття охоплює виступи всіх найвидатніших учасників карнавалу, що прибувають сюди для виступу на набережній Малекон.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment