Категорія
Розповіді про мандри

Ігор Захаренко, найкращий гід України і директор Феєрії, вже встиг побувати на Кабо-Верде - і готовий вам все розповісти про цю казкову острівну країну! 

Минулого року ми відпочивали на Марсі, а цього року запрошуємо всіх відпочити на Салі! Класно звучить, правда? :)

Сал - це один з островів Кабо Верде, ми їх ще знаємо як острови Зеленого мису. Взагалі, тут 18 островів, але якщо запитає місцевих, вони скажуть - 10! Адже, справді, тут 10 островів, з яких 9 заселені, і 8 острівців. Всі вони різні і по-своєму красиві. Але про все по порядку.

Кабо-Верде — тур до раю. Острів Сал
Кабо-Верде — тур до раю. Острів Сал
Кабо-Верде — тур до раю. Острів Сал
Кабо-Верде — тур до раю. Острів Сал

Зараз тут +26, водичка теж +26. Тобто, просто ідеальна температура для відпочинку. Майже не буває дощів, тож майже 100% гарантія гарної погоди. На Мадейрі було "все по 23" – і повітря, і океан, а на Кабо Верде – "все по 26".

До середини 15 століття, коли Кабо Верде відкрили португальці, острови були безлюдні. Згодом вони стали великою перевалочною базою на шляху з Африки, і нині корінне населення – креольці, нащадки португальців та колишніх африканських рабів. Розмовляють тут португальською та кріолу – суміш португальської та західноафриканських діалектів. Втім, англійську чи французьку тут теж добре розуміють. Скоро і українську вивчать!

Це католицька країна, безпечна! Дуже привітні люди і прекрасний сервіс - перевірено! Хоча вплив Африки дається взнаки – і великі християнські свята тут цілком можуть проходити під бій барабанів, а хресна хода – з африканськими масками. Я ще не бачив, але має виглядати досить незвично. 

Одні острови вже "старі", вивітрені часом і мають неймовірно довгі багатокілометрові пляжі. Інші – відносно молоді, високі і гористі. Фого наймолодший – тутешній вулкан висотою 2800 метрів востаннє вивергався у 2014 році. Сал вважається головним туристичним островом. Прекрасні пляжі. Ззовні Сал чимось нагадує Марс. Морський відпочинок - саме сюди! І тут розташовані найбільші та найновіші готелі.

Переліт з Києва займає десь 8 годин. Плюс годинка на додаткову дозаправку. По прильоту треба показати тест або сертифікат вакцинації - підходять всі вакцини. Потрібна в'їзна віза (близько 60 євро) - оплачується в аеропорту або завчасно. Якщо візу оплатили завчасно, то проходите паспортний контроль автоматично. 

В міжнародному аеропорту на острові Сал можна обміняти гроші. Місцева валюта - ескудо, курс за 1 євро - 110 ескудо. Можна розраховуватися у євро, правда, тоді курс один до 100. Тож, краще поміняти. І краще з собою везти євро. Якщо не обміняли в аеропорту, допоможемо зробити це в місті. У готелях та великих торгових центрах приймають картки, але в інших місцях доведеться розраховуватись в ескудо. 

Інтернет. Безкоштовний WI-FI в усіх готелях. Можна купити місцеву картку, я купував 3G за 8 євро. 

З аеропорту до столиці острова Санта Марія - якихось 10-15 хв. І саме в Санта Марії я рекомендую зупинятися в одному з готелів чи апартаментах. Не обов’язково брати all inclusive, тут є багато прекрасних ресторанів - все дуже, дуже смачно і недорого! Пообідати можна і за 6 євро - напій, основна страва, десерт! І все ж свіженьке і головне - смачне!

Але про готелі, розваги і кухню - у наступному блозі.

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment