Категорія
Розповіді про мандри

Афіни..

Навіть кілька кроків зробивши тут розумієш, що тебе переповнює бажання пізнати кожен клаптик цієї землі. Тут Древня Греція, здається, здатна відродитися з попелу століть і показати тишком-нишком найцікавіше і поділитися усіма секретами.  Акрополь – незмінна візитівка Афін.

Афінський Акрополь. Подорож у часі, до Древньої Греції
Афінський Акрополь. Подорож у часі, до Древньої Греції
Афінський Акрополь. Подорож у часі, до Древньої Греції
Афінський Акрополь. Подорож у часі, до Древньої Греції

Акрополь звели кращі скульптори, ремісники й архітектори понад 2 000 р. тому. Грандіозність їхньої технології будівництва, використаних матеріалів, сюжетів, оздоблення й до сьогодні дивують дослідників та туристів. Кожну пам’ятку Акрополя супроводжує низка міфів та переказів, в яких переплелися: влада, хитрість, любов, сила, вірність…

Сучасний Афінський акрополь – храми Парфенон та Ерехтейон, вхідна група Пропілеї, Храм Ніки Аптерос, Театр Діоніса, Одеон Ірода Аттика.  

Уявіть, ще за півтора тисячоліття до н. е. тут будували храми і зводили палаци. Мовчазні камені, що давно поховано під пізнішими забудовами, стали свідками низки доленосних подій. Що тут додати, коли приходить розуміння, що цими дорогамисвого часу міг гуляти Софокл, Сократ чи Перікл..

Парфенон – основна визначна пам’ятка Акрополя. Він був найбільш вражаючим храмом древньої Греції від архітектора Іктиноса і скульптора Фідія. Його зводили між 447 - 338 рр. до н.е. Парфенон прославляв Діву Афіну покровительку міста.

136 доричних колон стояли рядами символізували повну гармонію та абсолютний порядок. Придивіться: стовпи в основі ширші, ніж згори. Колони височіють на 10,5 метрів. Діаметр біля основи 1,9 м., а зверху – 1,5 метра. Така технологія створює враження абсолютно збалансованої побудови.

На фронтоні зі східного боку зображено народження Афіни з голови Зевса. Із західної показано бій Афіни з Посейдоном за Аттику. У давнину дах храму покривала мармурова черепиця.

Одеон Герода Аттікуса – ще одна пам’ятка Акрополя, що заслуговує на вашу увагу. Історія розказує, що Герод Аттікус з міста Марафон у 161 році н.е. побудував театр як пам’ять про свою дружину Регіллі.Театр міг прийняти до 5 000 відвідувачів. Основна сцена спочатку була в центрі. Тут же розташовувалася ще одна, так звана, низька сцена.

До цих пір влітку тут проходять спектаклі і постановки. У театрі проводять традиційні грецькі опери та різні фестивалі.

Південніше основних храмів Ерехтейона ви побачите Старий храм Афіни. Він датується 6 століттям до н.е. Він був святилищем Афіни. У давнину тут розташовувався Ксоан – дерев’яна статуя богині. З часом храм було зруйновано і тільки в 19 ст. вченим вдалося виявити основу храму.

Древня Греція загадкова та вражаюча. З феєричними гідами вона відкриється Вам в особливих кольорах та відтінках. Тут всередині тебе народжується особливий стан, о складно пояснити: стан спокою, гармонії та пошуку істин. 

 

 

 

 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment