Категорія
Розповіді про мандри

Зануритися у свій внутрішній світ, прислухатися до нього, отримати відповіді на запитання.. Шартрський собор сприяє саме цим внутрішнім процесам, яких не спинити щойно переступаєш поріг цієї визначної пам’ятки. Вона відома на ввесь світ своїми середньовічними вітражами. А готична архітектура, така фантазійна і неземна, переносить тебе у незнаний раніше світ, де здається, зникає все матеріальне.

Шартрський собор – "скарбниця" унікальних вітражів
Шартрський собор – "скарбниця" унікальних вітражів
Шартрський собор – "скарбниця" унікальних вітражів
Шартрський собор – "скарбниця" унікальних вітражів

Шартрський собор – визначна пам’ятка архітектури Франції. Вітражі собору вирізняються своєю насиченістю та чистотою кольорів, що робить їх унікальними і відомими на увесь світ.

Секрет вітражного мистецтва застосованого тут й донині не розкритий. Кажуть, що скло вироблялося згідно справжніх алхімічних рецептур, які втрачені.

Вітражі собору підсилюють світло, що проходить крізь них за будь-яких погодних умов. Завдяки чому у соборі панує надзвичайна атмосфера піднесеності.

Вітражі займають площу понад  2 000 кв. м. і прикрашають понад 150 вікон. Найдавніші з них - були створені ще у XII столітті. Щодо зображених сюжетів,  то вони стосуються сцен зі Старого і Нового Заповітів, а також епізодів із життя пророків, королів, лицарів, ремісників.

Підлога собору теж непроста. Вона вимощена у вигляді давнього лабіринту, що символізує шлях віруючої людини до Бога. Із цього лабіринту є лише один вірний шлях. Тут віруючі часто моляться, медитують і шукають відповіді на внутрішні запитання.

Унікальність собору ще в тому, що він за всю свою історію уникнув руйнувань та пограбувань, ніколи не реставрувався і його не реконструювали. Нині Шартрський собор – місце паломництва християн і головна туристична принада міста. Це – "місце сили", де відчуваєш себе дійсно дуже особливо. 

 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment