Категорія
Розповіді про мандри

Велич, історія, загадка, жага до перемоги – все це витає, здається, у повітрі, коли опиняєшся у Спиському граді. Фортеця, яка жодного разу не підкорилася загарбникам, дійсно вражає. В першу чергу – своїми масштабами.  Це найбільший замок Словаччини і один з найбільших середньовічних замків Центральної  Європи. А ще велична споруда знаходиться під захистом ЮНЕСКО, як культурна спадщина.

Списький град - нескорена фортеця Словаччини, де губиться відчуття часу
Списький град - нескорена фортеця Словаччини, де губиться відчуття часу
Списький град - нескорена фортеця Словаччини, де губиться відчуття часу
Списький град - нескорена фортеця Словаччини, де губиться відчуття часу

Території Списького граду розкинулися на площі аж 4 гектари. Фортеця здіймається на 634 метри над рівнем моря і на 200 метрів над околицями. Тому не помітити таку «перлину» Словаччини просто не можливо. Особливо романтичний і загадковий вигляд має архітектура фортеці. коли її огортають тумани. В такі моменти, здається, губиться час і зв'язок з реальністю.

Списький град заклали у ХІ ст. Та він за свою історію мав багато господарів, які добудовували його і розширювали, укріпляли, переймаючись за свою безпеку. Уявіть, скільки тут нашарувань епох, історії та енергій. Наприкінці ХVІІІ ст. замок зруйнувала пожежа. Та тільки після Другої світової війни його почали відновлювати.

Сьогодні фортеця складається з чотирьох частин. Верхній замок знаходиться на вершечку скелі, він оточений романською зовнішньою стіною неправильної форми. А у центрі укріплення знаходиться циліндрична оборонна вежа.

У північній частині верхнього замку знаходиться романський палац середини XIII століття.

А, от, вздовж західної стіни тягнеться  палацовий комплекс, перебудований і розширений за часів Ренесансу.

Нині Списький град – це музей, куди їдуть туристи аби перейнятися історичним духом, помилуватися музейними експонатами та природою. У замку сьогодні зберігається стародавня зброя, одяг та предмети ужитку. Також тут відтворюють історичні бої, проводять театралізовані дійства та фестивалі. Ви однозначно залишитеся задоволеними подорожжю до цієї архітектурної пам'ятки. 

 

Відноситься до країни

Додати новий коментар

comment