Рим — це не просто столиця Італії, а Колиска цивілізацій! Тут на кожній вулиці знаходиться видатна історична пам'ятка, а за своєю красою Рим може змагатись тільки з Парижем.
На семи пагорбах розташувалось місто, історичний центр якого повністю занесений до Спадщини ЮНЕСКО. У Римі можна доторкнутися до періоду Античності і історії Римської імперії: подивитися знаменитий Форум, легендарний Колізей, древній Пантеон і безліч інших пам'яток старовини і грандіозних руїн.
Туристи люблять блукати вузькими вуличками з гладкою бруківкою, сидіти в затишних вуличних кафе і тратторіях, відвідувати знамениті римські площі і фонтани, палаци і сади. Крім цього, Рим - центр католицької віри: Ватикан, його музеї, площа і собор св. Петра, замок Святого Ангела також є популярними серед туристів.
Феєрія пропонує відвідати італійську столицю та “доторкнутись” до таких цікавинок:
1. Не всім відомо, що кожної ночі діється у Колізеї... Насправді, щоночі там розкидають каміння, бо багато туристів хочуть прихопити з собою «шматочок Італії» на згадку. Якби не праця спеціальних людей, від древніх пам'яток бм зовсім нічого не залишилось. До речі, така ж практика і в грецьких Афінах.
2. Щоночі з дна фонтану Треві вилучається близько 30 тисяч євро, котрі туристи кидають, щоб повернутись. Гроші жертвують в Карітас - католицьку благодійну організацію, яка використовує кошти для допомоги нужденним сім'ям Риму.
3. Знаменита фраза «всі дороги ведуть в Рим» з'явилася завдяки тому, що в епоху розквіту Римської імперії держава побудувала на своїй території понад 75 тисяч кілометрів доріг. Деякі з них збереглися до нашого часу.
4. За законами Риму коти живуть в тих місцях, в яких вони народилися, без будь-якого обмеження тварин. Якщо ви придивитеся уважно, то побачите сотні диких кішок, які дрімають на стінах Колізею чи Форуму.
5. Римський Пантеон, побудований у 27 році до нашої ери - єдиний давньоримський монумент, який практично ідеально зберігся до наших днів.
6. Бетон вигадали в Римі. Його використовували для багатьох споруд, таких як Пантеон, Колізей і Римський Форум, які все ще стоять донині завдяки розвитку римського цементу і бетону. Римляни вперше стали будувати з бетону понад 2100 років тому, і використовували його по всьому Середземноморському басейні.
7. 43 метри в діаметрі — такий розмір куполу Пантеону в Римі. І це більше, ніж навіть купол собору Святого Петра. Він також повністю не армований, що робить його найбільшим бетонним куполом у всьому світі.